Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A film, amelyik Jehova Tanúiró...

A film, amelyik Jehova Tanúiról szól, az mennyire fedi a valóságot?

Figyelt kérdés

Norvég film, To verdener (Worlds apart) a címe.

Ahol egy 17 éves lány beleszeret egy világi fiúba, és szembekerül a vénekkel, a szabályokkal.


2011. jan. 30. 20:58
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
bocsi az offért de érdekelne a film. létezik magyar szinkronnal? ha igen akk mi a magyar címe?
2011. jan. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
szinkron nincs, de felirat az van már!
2011. jan. 30. 22:26
 3/42 anonim ***** válasza:
0%
hol???
2011. jan. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
itt: [link]
2011. jan. 30. 22:49
 5/42 anonim ***** válasza:
42%

Már infaustus "bemutatása" is egy nagy hazugság:

"Sajnos vannak olyan emberek, akik egy vallási közösségben Istennel való élő barátság nélkül élnek. Ők Istenből csak a szabályok kitalálóját látják, akinek engedelmeskedni kell. Vannak, akik ilyen körülmények között is tovább tudják “szolgálni Istent”, azt remélve, hogy majd kiérdemlik az üdvösséget."


Erre csak annyit, hogy minden embert és közösséget is a gyümölcseik alapján lehet azonosítani...!

2011. jan. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim válasza:

Kedves előző,


Az a kép, amit Jehova Tanúiról festettem, sajnos fedi a valóságot, és - a kérdésre válaszolva - jobbára a film is egész hihető. Természetesen vannak benne olyan elemek, amelyek a rendező előfeltevéseit tükrözik vissza, de a lényeget hitelesen mutatja be. Hazugsággal nem vádolhatsz, mert amit írtam, azt (1) szociológusként, (2) gyakorló keresztényként és (3) volt Jehova Tanújaként írtam. Igazad van, a gyümölcsökről kell megítélni minden közösséget. Pont ezt tettem. Ezeket a gyümölcsöket mutatja be részben a film is.


Visszakanyarodva az eredeti kérdésre: ha valakit a hiteles kép érdekelne Jehova Tanúiról, annak a _To verdener_ mellé javasolnék még tényfeltáró- és dokumentumfilmeket, ill. kritikai szakirodalmat. Úgy lesz teljes a kép.


-infaustus

2011. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
18%

"javasolnék még tényfeltáró- és dokumentumfilmeket"


Akkor javasolj, mert egyet sem találtam!!!! Kösz!

2011. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim válasza:

Itt van pl. ez:

[link]


Létezik magyar szinkronnal is, de nem tudom, azt honnan lehet letölteni.

2011. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
18%
Köszönöm... van még?
2011. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

Kedves és drága infaustus:

Látom a szövegednek kellő nyomatékot és "komolyságot" szerettél volna adni, de ez még az állítólagos végzettséged és az előéleted közlése alapján sem sikerült az igazság szempontjából (ettől még persze lehetsz szociológus, a korrektség és a becsületesség, valamint az igazmondás nem feltétlen diploma kérdése). Mert ugyanis a Tanúk és mindenki, aki jól ismeri őket tisztában vannak azzal, hogy ezek az állításaid igaztalan vádak!


"Sajnos vannak olyan emberek, akik egy vallási közösségben Istennel való élő barátság nélkül élnek."


Egészen biztos, hogy "vannak olyan emberek", ők azok, akik így, vagy úgy eltávoznak a soraikból.


"Ők Istenből csak a szabályok kitalálóját látják, akinek engedelmeskedni kell."


Így van! Sőt, még sok okosságot el lehet róluk mondani, mert ez csak a jéghegy csúcsa.


"Vannak, akik ilyen körülmények között is tovább tudják “szolgálni Istent”, azt remélve, hogy majd kiérdemlik az üdvösséget."


A laikusokat és a saját hittársaidat talán be tudod csapni az álságos állításaiddal, de bizony a Tanúkat nem, mert ugyanis pontosan tudják, hogy "kiérdemelni" nem lehet a megmentést. Ugyanis az, hogy ők cselekszik is Isten akaratát, nem a "kiérdemlés" érdekében történik, de persze mennyi ilyent hallottam már "érvként".


Nem ragoznám tovább, ennyit nem ér! Még egyszer: Jézus a jó gyümölcsökről beszélt, mint legfőbb azonosító jelről a követőivel kapcsolatban. Vajon mit jelent keresztényi szempontból jó gyümölcsöket teremni - el lehet olvasni ezeken az oldalakon is, vajon hányféle, gyakran egymásnak ellentmondó zsinórmérték és "igazság" feszül egymásnak e témában. Ellenben minden őszinte ember el tudja dönteni, mik azok a "jó gyümölcsök".

2011. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!