Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten előtt házasodhat-e egy...

Isten előtt házasodhat-e egy transszexuális, keresztény szertartás szerint, akit a törvény elismer heteroszexuálisnak?

Figyelt kérdés

2017. szept. 13. 11:20
1 2 3 4
 1/37 Andizsuzsi ***** válasza:

Mi az, hogy a törvény elismeri heteroszexuálisnak?

Keresztény szertartás nincs, egyházi szertartások vannak. Nem tudom, ezért csak feltételezem a tudásom alapján, hogy katolikus szertartáson nem, ha a születési nemével azonos neművel készül összeházasodni.

2017. szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Ha transszexuális, akkor polgári esküvője lehet, mert a törvény elismeri az ellenkező neműnek, hiába született más testbe.


Tehát mondjuk egy biológiailag férfi, aki nőnek érzi magát, heteroszexuális nőnek számít.

2017. szept. 13. 11:36
 3/37 anonim ***** válasza:
Egyházilag nem
2017. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Andizsuzsi ***** válasza:

"Tehát mondjuk egy biológiailag férfi, aki nőnek érzi magát, heteroszexuális nőnek számít."


Nem, egy heteroszexuális férfi, ha nemet változtat, hivatalosan nőnek számít. Ez a nemi identitásától teljesen független. Amit a jog elismer, az a homoszexualitás, bejegyzett élettársak esetében.

2017. szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

"Ez a nemi identitásától teljesen független."


Mi? Én úgy tudom, hogy pont ettől függ.


Heteroszexuális férfi miért akarna nemet változtatni? Nem értem, amit beszélsz. Transszexuálisnak hívják. Ha van róla papírja, akkor viszont nőnek számít, de semmiképp hetero férfinek.

2017. szept. 13. 12:05
 6/37 anonim ***** válasza:
56%
Nem ismer a Biblia transszexualitást - és nem is ismer el -, azaz nem. De egyes felekezetek elrugaszkodtak a Bibliától, vagyis ott minden lehetséges, de Jézus ahhoz nem adja a nevét.
2017. szept. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
65%
Én hiába érzem magam a angol királynőnek, attól még nem mehetek a palotába lakni.
2017. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

"Heteroszexuális férfi miért akarna nemet változtatni?"


Mert heteroszexuális nőnek érzi magát?


Kevered a fogalmakat, vagy csak nem ismered őket. A transzszexuális nem fogadja el a születési nemét. Ha biológiailag férfinak született, akkor nőnek érzi magát és fordítva. Ez teljesen független attól, hogy szexuálisan melyik nemhez vonzódik.

2017. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
47%

Isten törvénye felette áll az emberi törvényeknek.

Isten soha nem fogadja el azt, hogy Te természet ellenes életet élsz.

2017. szept. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Fuhhh....rendesen belekavarodtam, mire sikerült kibogarászni. De a lényeg:

Azonos neműek nem házasodhatnak. Teljesen mindegy, melyik minek érzi vagy mivé operáltatja magát, ha ugyanolyan a neme, mint akit el akar venni, akkor az nem fog összejönni.

Maximum akkor, ha a transszexuális csávó, nem csak nő akar lenni, de leszbikus is. Akkor magára erőlteti a zakót arra a pár órára, utána meg már azt csinálnak, amit akarnak.

2017. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!