Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan vallás, irányzat...

Létezik olyan vallás, irányzat amely nem tartja bűnnek és elfogadja a homoszexualitást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a témában túl sok meleg kérdés van feltéve, de sajnos a kérdésemre még nem találtam biztos választ.


Az az igazság, hogy nagyon régóta ateistának mondom magamat, de amikor nehéz helyzetben vagyok nagyon sokszor szükségem lenne egy vallási közösségre és sokszor egy olyan transzcendens képre, ami "támogat".


Ugyanakkor elég rosszul érint az, hogy sok hívó a Bibliára támaszkodva ítéli el a homoszexualitást és úgy a papok, lelkészek és az egyház is "bűnnek" titulálja. Sajnos ilyen vagyok, nem tudok mit tenni ellene. Nem élek kicsapongó életet, csak a saját boldogságomat keresem és csak arra az egy emberre várok, akivel leélhetem az életemet, ugyanakkor nem szeretnék egyedül cölibátusban meghalni... Mindegy is.


A wicca eléggé elfogadó, ha jól tudom, legalábbis amiket eddig olvastam róluk, nem nagyon térnek ki erre, illetve az Intelem is elég szabadnak tűnik („Ha nem ártasz vele, azt tégy, amit akarsz”).


De mi a helyzet a kisebb keresztény csoportokkal vagy a külföldi protestáns felekezetekkel?

Pl Svéd Egyház, Norvég Egyház? Hogyan viszonyul ehhez?

(És Magyarországon van lehetőség ezeket "gyakorolni/felvenni"?)


2017. okt. 29. 17:19
1 2
 1/13 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Mivel a legtöbb homoszexuális valamilyen valláshoz tartozó egyén, ezért kell lennie olyan vallásnak, amely elfogadja így is a híveit.

2017. okt. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Pietrosol ***** válasza:
86%

Szia!


Valójában a judaizmuson és az iszlámon kívül a többi vallás nem foglalkozik a szexuális irányultsággal.

2017. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudok olyan vallást, ami ne ítélné el a homoszexuális testi kapcsolatot. Bár az ókori görögnél elég természetes volt, ha jobban belegondolok.


Viszont a kereszténység többsége megértéssel fogadja a homoszexuális embereket.

A felhozott példáid nem külön felekezeteket takarnak, hanem az északi országok államegyházai. Ezek mind evangélikusok. Természetesen felveheted itthon is, keresd fel a legközelebbi evangélikus gyülekezetet, ha evangélikus akarsz lenni.


Egyébként jellemzően a protestáns felekezetek, különösen a neoprotestánsok egy gyógyítható betegségnek tartják, lehet nem a legjobb ötlet csatlakozni hozzájuk.


Ha a többségi keresztény vélemény érdekel, akkor olvasd el Ferenc pápa szavait a homoszexualitásról. Lehet a kereszténység sem olyan rossz számodra, mint azt feltételezed. Persze a cselekedet (magyarán közösülés) a legnagyobb jóindulatta is bűn marad. Viszont nem mindegy, hogy miként fordulunk az ember felé.

2017. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A wicca abszolút elfogadja, de hogy működő közösség van-e Magyaro.-n, azt nem tudom.
2017. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szóval csak a wicca ilyen?


Utánanézek majd, remélem van Pest megyében működő coven. Egy ideje olvasgatok a wicca után és nagyon érdekel maga a vallás, de nem akartam addig elkötelezni magamat, ameddig nem bizonyosodtam meg róla, hogy ez az én "utam".


Biztosan nem tudok azonosulni egy olyan vallással, ami a szerelmet és az ezzel együtt járó dolgokat bűnnek titulálja, viszont érdekelt, hogy vannak esetleg még más nyitott vallások is. :)



Ha esetleg valaki tud covent vagy tagja egynek, akkor jelezhetné és esetleg egy kis beszámolót is írhatna arról, hogy hogyan mennek a dolgok a közösségen belül. :)

2017. okt. 29. 19:49
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Rengeteg vallás van, szerintem ezerszámra vannak olyanok, amelyek nem tiltják a homoszexualitást.

Az ókori görögöknél nem csak a homoszexualitás, hanem a pedofília is természetes és elfogadott volt. A pedofília ma az egész világon bűncselekmény, és ez szerintem jól van. Végül is miért az éppen uralmon levő társadalmi felfogás (amely bűnös emberek véleményén alapul, és össze-vissza változik) határozza meg, hogy mi a bűn és mi nem az? Nem lehet, hogy lesz egy olyan kor, amikor a homoszexualitás is bűncselekmény lesz?

Lepontozhattok, ha akartok, látom mások is jól megkapták, de jó ha tudjátok, hogy nem engem pontoztok le, hanem a Bibliát, és ezen keresztül az Istent, aki azt ihlette. Ha nem hiszed, nézd meg pl. a Rómaiak 1:25-28-at.

2017. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

Nem de Isten kellene megkérdezni, hogy mi a véleménye erről?

Miért csapjátok be magatokat, nem inkább Jézus oktatása szerint, vállalni kellene, hogy nem magadnak élsz, hanem annak aki meghalt érted?


Figyelj csak:

(János 4:23) . . .eljön az óra, és az most van, amikor az igaz imádók szellemmel és igazsággal fogják imádni az Atyát, mert az Atya is ilyeneket keres, hogy imádják őt.


Isten olyan imádókat keres, akik a szent írás igazságának fényében akarja imádni az Atyát, szerte a lakott földön.

Ez Bizonyítja, hogy Isten nem alkuszik.

2017. okt. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6


Ha utánanézel megtudod, hogy a világ majdnem felén ma is büntetendő dolog a homoszexuális kapcsolat, szex és ezen felül is talán tucatnál is több olyan ország van, ahol ugyan a törvény nem tiltja ezt, de ha a nyílt utcán megölnek miatta is simán eltusolják az egészet. És még ezen felül is vannak olyan országok, ahol éppen nem büntetnek meg azért, hogy meleg vagy, csak ha ezt """reklámozod"""...


Ugyanakkor azért a világ halad előre és az elmúlt 20-30-40 év alatt sok országban a büntetést már a legalábbis házasság, bejegyzett élettársi kapcsolat és diszkrimináció ellenes törvények váltották fel és a világ is erre halad.


Magyarországon egyébként annyira nem rossz a helyzet, a diszkrimináció törvényileg tiltott, bejegyzett élettársi kapcsolatra van lehetőség stb.

Persze a helyzet nem olyan rózsás, mert sok ember ítélkezik alaptalanul és ismeretlenül és főleg az alsóbb rétegek és a kisebb vidéki települések lakói között hatalmas a homofóbok aránya.


#7


Nem vagyok és nem is leszek hajlandó elfogadni azt, hogy az én szerelmem, az én érzéseim, az én kapcsolatom, az én szexuális tevékenységem bűn/bűnös és egy olyan vallást/egyházat sem vagyok hajlandó sajátomnak elfogadni, amelyik ezt bűnnek tartja.

És egy ilyen Istent sem.

Te/ti nyugodtan higgy(etek) benne, engem ez nem érint. Viszont mivel én nem hiszek ebben, vallási alapon elítélni elég meredek. Mint ahogy egy hindunak vagy muszlimnak sem jogos elítélni titeket azért, amit az ő vallásukban nem tartotok be. Elhiszem, hogy szerintetek a pokol tüzén fogok égni, de akkor meg felesleges nektek ítéletet hozni, ha már úgyis azt mondjátok, hogy 'mindannyian megítéltetünk': „Szeresd felebarátodat, mint önmagadat” :)

2017. okt. 29. 23:44
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint az Ábrahámi vallásokon (Zsidó, Keresztény, Mohamedán) a legtöbb vallás nem tartja bűnnek.

Off

6-osnak meg: A pedofíliát nem azért itéljük el, mert egy könyv azt mondta, vagy mert az "hú de természetellenes" hanem mert csak úgy tudja kiélni a vágyait ha nemi erőszakot követ el.

#7: elmondanád nekem, hogy minek térítgetsz folyamatosan? Úgyse fogsz senkit se "megváltani" törődj bele.

On

2017. okt. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%

Ez nem térítgetés, hanem felvilágosítás.

"egy Isten sem fogadok el"


Tedd azt, bár azt ne felejtsd el kérlek, hogy Isten szabja meg az erkölcsi elveket törvényeket.

Ne feledd azt sem, hogy Ádáméknak kellett alkalmazkodni, és betartani Isten elvárásait, és nem fordítva.


Jó néznénk ki ha az agyag mondaná a fazekasnak, mit tegyen....

2017. okt. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!