Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon 100-150 év múlva milyen...

Vajon 100-150 év múlva milyen neoprotestáns irányzatok lesznek?

Figyelt kérdés

És a mostaniak vajon fennmaradnak vagy lesz amelyik eltűnik az idő forgatagában? És vajon a teológiájuk változatlan marad vagy drasztikusan átalakul?

Tudom, nem könnyű rá válaszolni de mégis. :)

Az "úgyiseljőazarmageddon" kártyát nem ér elsütni. :)



2015. nov. 6. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Ez jó kérdés, tetszik. Már csak emiatt is érdemes lenne sokáig élni, hogy megtudjuk :)


Most naivan azt mondom, hogy ezt nehéz lesz alulmúlni, de attól tartok hogy sikerülni fog nekik:

https://www.youtube.com/watch?v=thSMlIgJAQs

2015. nov. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Roland G. ***** válasza:

Szia!


Teológiájuk folyamatosan változott az elmúlt században,és szerintem a visszaélések valamint a szélsőséges megnyilvánulások/tanítások miatt továbbra is fog,de drasztikus átalakulás nem lesz.

2015. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A teológiájuk fejlődni fog. Azt fogják tanítani, hogy Izraelnek meg kell szállnia fél Egyiptomot, mert onnan származik Mózes, meg fél Irakot is, mert onnan származik Ábrahám. Nem vicc:

[link]

2015. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Biztos fog változni minden egyház teológiája valamennyit.


Katolikusoknál azért mert amit a Vatikánban újonnan elrendelnek onnantól az van érvényben. Történelmi protestánsoknál van egy alapvető hitvallás, mint mondjuk a Heidelberi Káté a reformátusoknál, de nincs egységes álláspont minden apró-cseprő dolog ügyben, amire nincs konkrét bibliai utalás. Szektáknál pedig teljes a káosz hitvallás terén...

2015. nov. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
100-150 év múlva nem lesz már a Földön élet... Ami pusztítást végez az ember, nem éli túl semmi.
2015. nov. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
El nem tudom képzelni milyenek lesznek, de egész biztosan lesznek újak. :) Egyedül a történelmi protestáns egyházak (evangélikus, református, unitárius, baptista-elnézést ha kihagytam még valamelyiket) hitvallása szilárd, a neoprotestáns egyházakból pedig annyi számú és annyi féle van, hogy az ember követni se tudja. Holott mindegyik azt állítja magáról, hogy csak és kizárólag a Biblia szerint tesznek, tiltanak, vallanak, tagadnak mindent...
2015. nov. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

semmilyen.


ugyan is nem 100 év múlva, de hamarosan Krisztus királysága át veszi az irányítást a föld felett is, és egyetlen egységes népként élnek majd az emberek Isten iránti odaadásban. ahogy a Biblia írja, "Telve lesz a föld Isten ismeretével, és nem fogja senki ki-ki ilyen olyan "vallásra tanítani az embertársát


(Ézsaiás 11:9) . . ., mert telve lesz a föld Jehova ismeretével, miként a vizek beborítják a tengert.


(Jeremiás 31:34) 34 „Nem tanítja többé ki-ki a társát és ki-ki a testvérét, így szólva: »Ismerjétek meg Jehovát!«, mert mindnyájan ismerni fognak engem, a legkisebbtől a legnagyobbig . . .

2015. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hogy milyenek, jönnek, hát kb mint eddig, valaki új kinyilatkoztatást vél kapni, vagy túhangsúlyoz valamit, vagy egy fordítási pontatlanságra alapozva csinál új felekezetet


jehova tanúi vlószínűleg lesznek még de nagyon mások lesznek, szerintem a közeli világvége várás kiesik majd, és persze a tagok nem fognak tudni róla, hogy valaha volt egy ilyen eleme a vallásuknak

2015. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

# 4


"Biztos fog változni minden egyház teológiája valamennyit."


Nem egészen. Az ortodox egyház teológiája változatlan amióta világ a világ (legalább Kr. u. 681. a VI. egyetemes zsinat óta) és nagyon vigyáznak arra, hogy ez így is maradjon, amíg a világ világ lesz. :)

[link]

2015. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

# 7-es

Érthetően leírtam az utolsó mondatot, és te megszegted. Két körből kimaradsz + lépj a mező elejére. :)


Valaki írta hogy a világvége várás kiesik. Ezzel egyet tudok érteni de ott a kérdés hogy hogyan birkóznak meg azzal hogy az internet dokumentálja ám az ezzel kapcsolatos írásokat. Lásd 7-es válasz. Egy jövőbeni hívő vajon mit fog erről gondolni? Hogy túlbuzgó volt az elődje talán? Vagy csak szimplán tévedett? Meg hát akkor már nem is lesz annyira vonzó az az irányzat.

Egyébként úgy gondolom hogy a történelmi egyházak bár megmaradnak de azért csak lesz ott is valami változás, akár még az ortodoxoknál is. Persze lehet csak kicsi.

2015. nov. 7. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!