Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár helyen láttam, hogy az...

Pár helyen láttam, hogy az emberek az Istentiszteleteken egy kis könyvbe mindig jegyzetelnek. Valaki elmondaná, hogy ilyenkor mit írnak le?

Figyelt kérdés
2017. okt. 29. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan gondoltatot, amit fontosnak tart és nem akarja elfelejteni.
2017. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Még ilyennel sose találkoztam. Csak kíváncsiságból, hol láttad?
2017. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Baptistáknál, meg van egy olyan műsor, hogy "Vidám Vasárnap", ott élőben közvetítik az Istentiszteletet. :)
2017. okt. 29. 20:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában a prédikációból fontosabb gondolatokat igeszakaszokat irjuk le de van aki az egész prédikáciot leirja összefoglalva.
2017. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy lelkész akinél én is csináltam. A gondolatait írtam le az aznapi igeszakasszal kapcsolatban, hogy otthon átismételhessem.
2017. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

Érdekes szokás, mindig tanulok valami újat.


Bár ilyesmit nem csináltak az őskeresztények, így gyakorolni nem fogom.

2017. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Az őskeresztények nem jártak gépjárművel, szóval akkor te sem fogsz?
2017. okt. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Mondanám, hogy jó a felvetés, de nem volt gépjármű. Ellenben írni sokuk tudott.


De nem kritikának szántam, remélem nem értetted félre. Pusztán magam számára nem találom hasznosnak. Amikor hallgatom a prédikációt igyekszem minél jobban arra figyelni, ha közben írunk, megoszlik a figyelem. Ráadásul a közelben ülőt is zavarhatja, ha elkezdek papírral, tollal susogni, zajt kelteni.

2017. okt. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolatokat,igeszakaszokat amik teteszenek nekik.Egyik barátnőm katolikus Szentmisén is szokta ezt praktizálni ő mondta,hogy ezeket a dolgokat irja fel.
2017. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!