Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi tényleg tagadják...

Jehova tanúi tényleg tagadják Jézus fizikai feltámadását?

Figyelt kérdés
2017. okt. 31. 19:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen kell sajnálni, és ha egy mód van rá segíteni nekik, nem akarok persze képmutató lenni engem is rettentően fel tudnak hozni de ha hideg fejjel átgondolom akkor valóban ez a véleményem


ha a coccomaci féléken csak annyival tudunk segíteni hogy az 1000 ismétlésből ami kell ahhoz hogy átüsse a belé nevelt falakat mi 1-et hozzáteszünk akkor már segítettünk


sajnos ez a szekta rettentően behálózza az embert, aki régóta benne van annak ha kétségei támadnak is már nagyon kézzelfogható egzisztenciális érdeke is az hogy bent maradjon, nem olyan könnyű ha az ember egyik napról a másikra elveszítheti a munkáját, minden barátját talán a családja egy részét stb

2017. okt. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Bölcs meglátás, köszönöm, hogy leírtad.
2017. okt. 31. 22:13
 13/19 anonim ***** válasza:
Tényleg,mint írtam már máshova is,úgy kezelik az egészet,mint valami bűvészmutatványt. Jézus az egyetlen,aki legyőzte a halált,mert mivel mentes volt az eredendő meg úgy bármilyen bűntől,fel tudott támadni hústestben. Nos a tanúk szerint nem így volt,nem győzte le a halált,még neki tökéletes emberként sem volt jogosultsága feltámadni,hacsak Jehova szellemlényként újra nem teremti és ez a fajta teória semmi különbséget nem tesz a tökéletes életet élt Jézus és egy bűnös de megtért ember között,mert szerintük ők is ugyanezzel a folyamattal lesznek újrateremtve. Ami a legviccesebb az egészben -mint az egyik hozzászóló is írta már-,hogy a jóhumorú Jehova,miután újrateremtette Jézust szellemlényként,azért ráadott egy hústestet,amivel megjelent Tamásnak meg mindenkinek szólni,hogy ő testben támadt fel,és mindezt miért? Hogy néhány ezer évvel később Jehova jól megüzenje a tanúkkal,hogy az nem testben feltámadás volt,hanem szellemben,ne is foglalkozzunk vele,hogy hústestben jelent meg és azt is híresztelte,hogy testben támadt fel,ennek teljesen az ellenkezője igaz,csak akkor jó heccnek tűnt felültetni az apostolokat.
2017. nov. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Tantételbeli ***** válasza:
24%

Kedves kérdező!


Igen, tagadják, egészen pontosan azt tagadják, hogy Jézus ugyanabban a testben támadt fel, mint amiben halálra adták. Ezért mondják, hogy szellemként támadt fel, és amikor a tanítványai előtt időközönként megjelent, különböző testeket (!) használt. Ezt az elméletet arra alapozzák, hogy Jézust feltámadása után nem mindig ismerték fel azonnal tanítványai.


Az Újszövetség alapján ez az elgondolás több dolog miatt is megdől.


1. A legfontosabb: a FELTÁMADOTT Jézus saját szavai, amikor kijelenti, hogy ő NEM SZELLEM!: "Nézzétek meg a kezemet és lábamat, hogy én magam vagyok az; TAPINTSÁTOK meg, és lássátok, mert a SZELLEMNEK NINCS HúSA ÉS CSONTJA, mint ahogy látjátok, hogy NEKEM VAN...MEGMUTATTA nekik a kezét és lábát...odanyújtottak neki egy darab roston sült halat, ő pedig elvette és szemük láttára EVETT." (Luk 24:39-43, ÚVF)


2. Jehova Tanúi teológiája arra is hivatkozik, hogy "test és vér nem örökölheti Isten királyságát" (1Kor 15:50,ÚVF) Ez nyilvánvalóan igaz, csakhogy a Szentírás nem is írja azt sehol sem, hogy a feltámadott Jézus fizikai testében tért vissza az egekbe.


Amiről olvasunk, az ez: "és mikor ezeket mondotta, az ő láttokra felemelteték, és felhő fogá el őt szemeik elől" (ApCsel 1:9) Mi történt? Jézus testében felemeltetett, és egy ideig látták őt, ám utána már nem. A "felhő" a Bibliában láthatatlanságra utal, minthogy az ÚR (JHVH) Isten is némelykor felhő és füst formájában "jelent meg", ill, érzékeltette jelenlétét Izrael nemzete előtt.(Ex 19:9,16)


Hogy Jézus testében egy ideig látható módon felfelé emelkedett, majd eltűnt, nem sokban különbözik (valójában még kevésbé látványos módon) attól, ahogyan Isten egyik angyala távozott a bírák idejében: "mikor a láng felcsapott az oltárról az ég felé, az oltár lángjában felszállott az ÚRnak (JHVH) angyala" (Bír 13:20) Isten sok más szellemfia is anyagi/fizikai testet öltött és érintkeztek emberekkel, beszéltek velük, ettek, ittak, útra keltek, aludtak, stb. Ezt fizikai testben tették, melyet ittlétükkor öltöttek magukra (a Lóthoz látogató "férfiak"/angyalok olyannyira fizikaiak voltak, hogy a szodomaiak "hálni" akartak velük), az ételt is pl. nyilván ténylegesen elfogyasztották - mint ahogyan a feltámadott Jézus is a sült halat - ,ám a mennyei Atyához nyilván nem emberi/anyagi testükben tértek vissza, hogy megjelenjenek Előtte, hanem szellemtestükben (Jób 1:6, 2:1, Dán 7:9,10) Jézus sem vitte feltámadott emberi/fizikai testét a mennyekbe, amikor "Isten színe előtt megjelent érettünk" (Zsid 9:24), hiszen "Isten szellem [pneuma]" (Ján 4:24,Csia) és mindenki más is csakis ebben a létvalóságban létezhet, aki Előtte megjelenik.


Nincs tehát bibliai oka azt tagadni, hogy Jézus testben támadt fel, mintha ez valami ellentmondást szülne Isten Szavában. Jézus testben támadott fel, ám az Atyához szellemben tért vissza az egekbe. Ez csoda által történt, és hogy milyen módon, arra nem kell hivőként magyarázatot találnunk.

2017. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a 14est én felpontoztam, mert a válasza kielégítő volt.
2017. nov. 3. 14:07
 16/19 anonim ***** válasza:

Ja,bocs,ezt meg még csak most néztem:


" Ugyan is a vers azt írja, hogy megelevenített, vagy is az újra életbe, nem fizikai testként folytatta, nem is mehetett volna vissza az Atyjához, mert test nem örökölheti Isten királyságát. "


Bucimaci,szerinted ez miért van? Olvastál már a test kívánságairól? Hallottál az eredendő bűnről? Ezeket csak azért kérdezem,mert a hústesthez hozzátartozik a bűn,ezért nem örökölheti test Isten országát. Most ebben a kontextusban kérdezem,szerinted Krisztus ugyanolyan bűnös volt,mint te vagy én? Vagy mitől gondolod,hogy neki nincs jogosultsága Isten országába menni hústestben? Talán neki is volt bűnös természete a hústest miatt kedves tanú? Elárulom neked,hogy hústestet Isten adott az emberre,nem a bűn fonta,tehát Isten nem a hústesttől undorodik,hanem a bűn miatt nem juthat test Isten országába. Te valahol nagyon el vagy tájolva.

2017. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Énok és Illés is testben ment a mennybe. Igen, pontosan tudom, hogy hogyan próbálják kimagyarázni ezt a két tényt azok, akik tagadják. Kemény munkájukban van ennek a cáfolata.
2017. nov. 6. 16:54
 18/19 anonim válasza:
Jézus szavai a következők voltak amikor az apostolokkal beszélt feltámadása után mikor megjelent nekik : tapintsatok meg, és lássátok,mert a szellemnek nincs húsa és csontja, mint ahogy látjátok, hogy nekem van
2017. dec. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igen, így van, ezt írja a Biblia.
2017. dec. 3. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!