Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten létezik? Vagy nem? De...

Isten létezik? Vagy nem? De ha igen, akkor mi van a dinoszauruszokkal és az ősrobbanással?

Figyelt kérdés

1.: Az ősrobbanás se a semmiből lett.. Lehet, hogy az emberek valamit rosszul tudnak. Mivel, lehet, hogy isten teremtette az ősrobbanást.


2.: Ha volt az ősrobbanás, akkor hogy lett az ember? Csak volt egy nagy bumm és aztán kinyílt egy virág és meglett az ember? Ezt nem értem. Valami az embert is teremtette.


3.: Sokan tapasztalnak isteni jelenségeket, és én is. Pl: Egy egyetem társam halálközelben volt, és látta a rokonait. Megjelent előtte "valaki" és azt mondta, hogy nem maradhat a rokonaival, mert ezeket tette: *lejátszódott ahogy átveri az anyukáját stb*.

És ezt sírva mondta el.


4.: Miért tanítanak hitoktatást, és történelmet / egyéb isten ellenes órákat.


- Én személy szerint hiszek istenben, mivel tapasztaltam is, de még mindig vannak megmagyarázhatatlan jelenségek.


Van itt olyan, aki biztos benne, hogy létezik Isten, és olyat tapasztalt ami 100% hogy nem emberi jelenség? Kérlek senki ne találjon ki kamu dolgokat, mert ez most egy komolyabb téma.



2017. nov. 1. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Amit a 3-ban írtál az inkább telepátia, nem? Bizonyos tudatállapotban nagyon jól működik a telepátia. A telepátiáról tudományos ismertető is megjelent, például Vasziljev professzortól Telepátia címmel.

De Isten létezése tudományosan nem bizonyított. Az sem bizonyítja ha jelenleg nem tudjuk miből lett az anyag, tehát például az egész Föld is. Nem elfogadott tudományos magyarázatnak az hogy akkor Isten teremtette. A hiányzó magyarázatot nem lehet kitölteni semmi olyan dologgal ami mégjobban ködössé tenné a még meg nem magyarázott dolgokat.

2017. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiszem.


"1.: Az ősrobbanás se a semmiből lett.. Lehet, hogy az emberek valamit rosszul tudnak. Mivel, lehet, hogy isten teremtette az ősrobbanást. "


Ezt hívják úgy, hogy "God of the gaps", vagyis a "rések istene". Fogod az aktuális tudomány határait, és rámondod, hogy ami azon túl van, azt akkor tuti isten csinálta. Ha nem érted a villámlást, akkor a villámlásért felelős Isten, ha meg az ősrobbanás eredetét nem érted, akkor meg épp azért. Mivel a tudásunknak szükségszerűen mindig vannak korlátai, így mindig lehet találni olyat, amit akkor biztos isten csinált.


"2.: Ha volt az ősrobbanás, akkor hogy lett az ember? Csak volt egy nagy bumm és aztán kinyílt egy virág és meglett az ember? Ezt nem értem. Valami az embert is teremtette."


Az ember az evolúció során alakult ki. Ez elég jól dokumentálva van a fosszíliákban. Az ősrobbanástól meg elválasztja egy jó 14 milliárd év, nem sok közük van egymáshoz.


"Sokan tapasztalnak isteni jelenségeket, és én is."


Sokan meg UFO jelenségeket tapasztaltak.


" Pl: Egy egyetem társam halálközelben volt, és látta a rokonait. Megjelent előtte "valaki" és azt mondta, hogy nem maradhat a rokonaival, mert ezeket tette: *lejátszódott ahogy átveri az anyukáját stb*.

És ezt sírva mondta el. "


És ez mégis mitől isteni?


"Miért tanítanak hitoktatást, és történelmet / egyéb isten ellenes órákat."


Hmmmmmmmm? Miről beszélsz?

2017. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem tudományos kérdés, a vallás rovatban viszont naponta akár többször is megjelenik.


Isten létezése hit kérdése. Amit hiszünk, az a miénk, és nincs joga senkinek megkérdőjelezni, míg kárt nem okozunk vele. Tehát aki abban hisz, hogy isten létezik, az nem kérdőjelezhető meg.

A tudomány viszont létezőnek olyasmit tekint, aminek a hatását, tulajdonságait be tudja illeszteni a tudományos rendszerbe ellentmondásmentesen és úgy, hogy nélküle a tudomány hiányos lenne. Isten létezésével ezt nem lehet megtenni, ahogy létezésének tagadásával sem. Ezért a tudomány nem foglal állást e kérdésben akkor se, ha nagyon sokan igyekeznek ezt belekényszeríteni. A tudomány nem foglalkozik közvetlenül isten létezésével, ezt meghagyja a vallás számára.

2017. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%
Vegyük úgy, hogy Isten teremtette az egész világot, beleértve az ősrobbanást is. De akkor ki teremtette Istent?
2017. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: És akkor az ősrobbanást? :)
2017. nov. 1. 12:59
 6/13 anonim ***** válasza:
Isten Örökkévaló
2017. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az Ősrobbanás nem lehetett teremtés, mert nem tudjuk mi volt az ősrobbanás előtt. Az ősrobbanás lehetett a teremtés kezdete de nem a konkrét teremtés. Azért is mivel a teremtés sem pillanatnyi cselekvés,ez egy állapot, amiben Isten megteremti a világot és fenntartja annak működését.
2017. nov. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kèrdező. Egyrèszt szánalmas vagy ezzel a szándèkkal, másrèszt tudatlan. Te elkèpzeled Istent. Azt hiszed teste van ès valami kitalált helyen van. Kukkants be az elmèdbe ès vedd èszre a gondolkodó gondolatot ami a te hangodon játszik a te fejedben ès azt mondja magára "èn". Ő vesz rá mindenre. Miatta kellenek tiltások ès törvènyek. Rossz èrzèseket okoz ès azèrt mert a lelkedet zabálja. Ne gondolj. Csak figyelj. Nincs különbsèg kint ès bent között. Amíg a gondolkodóban hiszel, addig a kèpzeleted csapdájában èlsz. Hiszen a kèpzeleted használja, hogy ne tudj szabadulni tőle.
2017. nov. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezèrt alattomos kígyó
2017. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Isten a tèr is ès az idő is. Minden ami ezekben van. Ő a tudat amit az elmèjèt alkotásra, teremtèsre használja. Ezt a tudatot te vákumkènt ismered.
2017. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!