Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A világegyetem végtelen? És...

A világegyetem végtelen? És egyáltalán tényleg létezik olyan hogy "végtelen"?

Figyelt kérdés

Itt konkrétan a világegyetemről kérdeznék!A világegyetem tényleg végtelen?Mert egyszerűen nem bírom felfogni hogy valaminek soha soha-de "soha nincs vége!" xd Szóval valaki valami ésszerű normális magyarázatot tudna írni erre " ?? (Fontos lenne mert tényleg érdekel maga a kérdés!!!)



A válaszokat előre is köszönöm !


2017. okt. 11. 12:39
 1/10 anonim válasza:
28%
Számok esetében mindenképp létezik, de valójában a világegyetem nem végtelen.
2017. okt. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
bővebben ?
2017. okt. 11. 12:54
 3/10 A kérdező kommentje:
világegyetem után mi van ? Mi található ? Persze csak is (Orbán Viktorton kivül!! :) )
2017. okt. 11. 12:57
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Képzeld el a Földet, annak sem végtelen a felülete. De hiába mész egy irányba, hogy megnézd mi van "utána", nem fogsz a végére érni.

Ez nem ellentmondás: Az Univerzum véges és határtalan. (Legalábbis amennyire most tudjuk.)

2017. okt. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Tegyük fel van két iker kislány, akik közül az egyik Budapesten, a másik a Végtelenben él. Bár ritkán leveleznek egymással, ámde az öltözködésük mindig egymás komponense.


Ez azonban ellenkezik a józan ésszel.


Ha az egyik Budapesten felvesz egy piros kalapot, akkor a testvére a Végtelenben felvesz egy kéket. Ha a Végtelenben élő kislány felvesz egy sárga kesztyűt, a testvére Budapesten felvesz egy fehéret.


Ha megnézzük a budapesti kislány öltözékét, pontosan tudjuk, hogy van felöltözve a végtelen-i testvére:kesztyűt és kalapot visel.


Ez azonban ellenkezik a józan ésszel, de a kv-fizika szerint nem.


A végtelen fogalma nem egy koan.


Egyetlen végtelen dolog van a világegyetemben, az emberi fantázia.

2017. okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt senki sem tudja, és szerintem nem is fogja soha megtudni. Jó hír, hogy nem csak te nem tudod elképzelni a végtelent, hanem senki más sem. Egyszerűen erre nem képes az emberi agy.
2017. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Úgy van ahogy a 4-es írja, véges de határtalan.
2017. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Legalábbis a jelenlegi tudásunk szerint
2017. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

A világunkban az egyetlen dolog, ami végtelen, az a benne húzható egyenes. Minden más tulajdonsága (tömeg, energia, térfogat, stb.) - mind véges.

Legalábbis az általunk látható részen.

2017. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mansour ***** válasza:

A dolgot úgy kellene pontosítani, hogy az "általunk ismert világegyetem". Az ugye véges, de határtalan, a tudomány mai állása szerint. De ott van mondjuk a multiverzum elmélet, ami szerint lehet akár végtelen számú univerzum is. Ezekről viszont semmilyen információt nem szerezhetünk (a tudomány mai állása szerint), tehát gyakorlati szempontból nem léteznek. Vagy ott van a metafizikai valóság, ami tudomány számára szintén nem létezik, valaki számára mégis valóság lehet.

A végtelent az emberi ész szerintem nem tudja felfogni, se térben, se időben, kár is rajta pörgetni az agyunkat. Istent is ilyen végtelenség-fogalmakkal szokták jellemezni, hogy örökkévaló, mindenható... de ezek szintén csak annyit jelentenek, hogy valami, ami az ember számára felfoghatatlan. Én Istenre inkább úgy tudok gondolni, mint a "lét teljessége".

2017. okt. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!