Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhit kontra biszexualitás....

Istenhit kontra biszexualitás. Miért?

Figyelt kérdés

31 éves nő vagyok, keresztény családban nőttem fel. Mindig hittem Isten létezésében, de elég furcsa kettősség volt bennem, mert csak az egyik szülőm hívő, a másik ateista. 25 évesen tértem meg, és merítkeztem be.

Viszont van valami, amivel elég nehéz szembenézni... Mostanra jutottam el oda, hogy ki merem jelenteni magamról, hogy biszexuális vagyok. Már egész fiatalon, középiskolás koromban is előfordult, hogy éreztem valami megmagyarázhatatlan kötődést, vonzódást nőkhöz, akkoriban azt hittem, hogy mintegy minták vannak előttem.

Nem éltem meg nehézségként, nem szenvedtem ettől, mert nem volt számomra nyilvánvaló a dolog.

És közben azt gondoltam, hogy azok, akik a saját nemükkel alakítanak ki párkapcsolatot, divatból csinálják, de mindenképp valami olyat tesznek, ami Istennek nem tetsző, és bűnös dolog.

És most itt vagyok felnőtt nőként és rá kellett jönnöm, hogy ez az egész bennem is bennem van. És nem azért, mert a médiában, az interneten mindenhol ezt látni. 15-20 éve erről még nem nagyon lehetett hallani, és már akkor elkezdődött bennem.

Nem akartam, nem kerestem és sosem volt nővel kapcsolatom. De tudom, hogy egy heteroszexuális (akár nő, akár férfi) ha nem is undorodna ilyen téren a saját nemétől, de semmiképp nem vágyna rá.

Márpedig én legalább annyira vágynék egy nő érintésére, ahogyan egy férfiéra is tudok. Egyébként férfival sem feküdtem le, mert szerettem volna szűzen férjhez menni. (azt nem mondom, hogy sosem ért hozzám férfi, de most nem is ez a lényeg)


Érdekelne azok véleménye, akiknek igazi, élő hitük van.

Olyan nehéz, hogy ezzel a kereszttel kell egész életemben küzdenem. Érzem, hogy ez a vágy akkor hatalmasodik el rajtam, ha lelkileg gyengébb vagyok. Nem akarok bűnbe sodródni, küzdeni fogok ellene, de miért? Miért pont egy ilyen dolog, amiről senkivel, soha nem merek beszélni? Nem arról van szó, hogy loptam, csaltam, hazudtam, ezeket sokkal egyszerűbb lenne elmondani valakinek…


Nem haragszok Istenre, nem úgy élem meg, mint egy büntetést, hanem inkább mint egy próbatételt, amit egy élet munkája lesz megugrani. De ez Istentől lehet? Vagy a sátán kísért így egy életen át?


2017. nov. 7. 21:01
1 2
 11/20 KZitus ***** válasza:
39%

Szia


Valóban az írásodból úgy tűnik kicsit össze vagy zavarodva, dehát volt erre lehetőséged az életed folyamán, mert tapasztalatból tudom, milyen egy olyan családban élni(hosszú ideig), ahol az egyik hívő, a másik ateista.

Nem tudhatom, mit jelent a számodra: "25 évesen tértem meg, és merítkeztem be."

Mert aki megtért, annak Krisztus erőt tud adni a tanításain keresztül, hogy soha ne adja fel a hitét, főleg testi gyengeségek miatt. Neked is megadja, ha akarod.


Amit nem teljesen értek:"És most itt vagyok felnőtt nőként és rá kellett jönnöm, hogy ez az egész bennem is bennem van." - írod. Nos vagy ez az igaz, vagy ez: "Olyan nehéz, hogy ezzel a kereszttel kell egész életemben küzdenem."

Számomra ebből az tűnik ki, hogy csak az utóbbi időben okoz ez neked problémát. De lehet félreértettem....

Elmondtad, hogy felismered, a Sátán kísértését ebben a dologban.

Sikerülhet ellenállnod az Ördögnek? Igen, sikerülhet. A Biblia erről biztosít minket: „álljatok ellen az Ördögnek, és elmenekül tőletek” Jakab 4:7 szerint. Ám attól még, hogy ellenállsz Sátánnak, ő nem fogja rögtön feladni, és nem hagy fel azzal, hogy megnehezítse a dolgod. Nem bizony, az Ördög újra próbálkozni fog ’egy másik alkalmas időben’ Lukács 4:13. De nem kell félned tőle. Ha kitartóan ellenállsz neki, nem lesz képes elfordítani téged az igaz Istentől.


A legjobb pszichológus maga Isten, csak olvasgasd a tanácsit rendszeresen, hogy megfelelő időben segítséget, erőt kapjál.

Ha bűnre csábit valamilyen testtagunk, olyan nehéz lehet ellenállnunk, mintha a szemünket kivájnánk a Máté 5:29,30 szerint.


De az ilyen versek is segíthetnek, mint:

Róma 6:16

"Nem tudjátok, hogy ha valakinek mindig rabszolgaként mutatjátok be magatokat, hogy engedelmeskedjetek neki, akkor rabszolgái vagytok, mivel engedelmeskedtek neki: vagy a bűnéi a halálra, vagy az engedelmességéi az igazságosságra?

Róma 12:2

"És ne szabjátok magatokat többé ehhez a világrendszerhez, hanem változzatok át elmétek újjáalakítása által, hogy próbatétellel megállapíthassátok, mi az Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata.

vagy:

„Alázzátok meg . . . magatokat az Isten hatalmas keze alatt, hogy felmagasztaljon benneteket a megfelelő időben, miközben minden aggodalmatokat őrá vetitek, mert ő törődik veletek” 1Péter 5:6, 7.


Isten látja a nehézségedet, amellyel közdesz, és meg tudja adni neked a szükséges erőt, ha hallgat(unk)sz a Fiára, és azt tesszed(ük), amire kér:„Kitartóan virrasszatok, és folyton imádkozzatok, hogy kísértésbe ne essetek” MÁTÉ 26:41.


Nem kell ezzel a teherrel élned, csak ellen kell állni a sátáni kísértésnek. Ha látja, hogy sikertelen, tőled is eltávozik "egy időre". De a befolyása alól ebben a világrendszerben soha nem szabadulhatunk meg, és sikeresek sem lehetünk ellene ha nem támaszkodunk Istenre.

Meg kell fogadnunk Isten tanításait, anácsait, amelyeket a Fián keresztül adott nekünk.

2017. nov. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
29%

Az igaz, élő hit nem rettegés. Ne engedd, hogy a félelmeid határozzák meg a mindennapjaidat, és azoktól ne lásd meg a lényeget, Isten csodálatos művét, szeretetét. A keresztény vallásban a sátán mint olyan egy elvont fogalom, nem pedig egy létező, gonosz személy, aki folyton veled szívózik. A katolikus papok is óva intenek attól, hogy szó szerint értelmezd a Bibliát.


Nem a sátán okozza a biszexualitásod, és nem is Isten tett ilyenné. Minden ember tele van gyarlósággal, a test vágyaival folyamatosan meg kell küzdenünk, kinek így, kinek úgy. A biszexuális hajlamnál semmivel sem jobb, ha az ember életében mondjuk az evés vagy más élvezet utáni vágy válik túlzottam uralkodóvá, vagy ha az ellenkező nemhez vonzódik, de kicsapongó életet él.


Ha mentesek lennénk a testünket kínzó vágyaktól, akkor tökéletesek lennénk, mi is isteninek gondolhatnánk magunkat. De pont az a lényeg, hogy nem vagyunk azok. Itt a földön még meg kell küzdenünk a halandó test általi meghatározottságokkal. És ez nem baj. Az sem baj, ha nem tudunk mindig ellenállni. Tévedéseinkből, bukásainkból is tapasztalatokat szerzünk, amik hozzásegíthetnek ahhoz, hogy világosabban lássuk a lényeget: azért vagyunk a földön, hogy saját énünkön csiszoljunk, jobbá legyünk. Ehhez viszont merni kell kimenni a világba, mert a sarokban térdepelve semmit sem fogunk tanulni. Olvasd el a tékozló fiú történetét! Isten jobban örül annak, aki belevág a világ megismerésébe, de észreveszi, ha rossz útra tért, és visszatalál hozzá. Jobban örül neki, mint annak, aki el sem mer indulni az úton.


Mit gondolsz, mi történik veled, ha egyszer eltöltesz egy éjszakát egy nő karjaiban? Elkárhozol? Dehogy! Isten végtelenül szeret és megbocsát. És Isten nem kárhoztatja a szerelmet! Ő teremtett bennünket úgy, hogy ne csak ösztönből szaporodjunk, hanem élvezzük egymás közelségét. Ha igazán hiszel, akkor pontosan tudod, hogy Isten ezért nem büntet meg. Ha ezt tenné, akkor gonosz lenne. Márpedig Isten nem gonosz, ő maga a Jóság. Ez is az ő csodája. Nem csak az a lényeg, hogy milyen nemű a párod, ennél sokkal fontosabb, hogy ne csald meg, legyél vele egyenes és becsületes, szeresd őszintén.


És óvakodj azoktól, akik szó szerint értelmezett Biblia-idézetekkel, meg patás-kénköves sátánnal riogatnak. Ők azok, akik Isten művét megcsúfolják. Ők a valódi ellenség, akik félelmet és szorongást keltenek szeretet helyett. A félő, szorongó, önutáló ember sokkal könnyebben veszik el a sötétségben mint az, aki mindenben képes meglátni Isten csodáját.

2017. nov. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem Istentől van,ez biztos,viszont az is biztos,hogy sokkal úgymond könnyebb helyzetben vagy,mint egy homoszexuális. Ha esetleg úgy alakul,hogy férfiba szeretsz bele és összeházasodtok,akkor a nők iránti vonzalmad ellenére ugyanaz a dolgod,mint egy heterónak,nevezetesen nem megcsalni a férjed. Te is mondtad,hogy nehéz a nők iránti vonzalmadon uralkodni,de kell,főleg ha lesz valakid,mert hidd el,ugyanezen végig kell mennie egy heterónak is,ha kapcsolatban van,de mégis máshoz vonzódik. Lehet,hogy ez nem segít sokat,csak azért írtam le,hogy lásd, egyfajta önmegtartóztatás mindenkinél kell,hogy legyen,különben a kapcsolatban élő emberek mennének a szélrózsa minden irányába,ha megtetszik nekik valaki.
2017. nov. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
36%
A 4. válaszolónak osztom a véleményét,azért írtam a fentebbi kommentemet is,nem azért,mert feltételezném,hogy te még a krumplit gurulva is,hanem mert sokan megsértődnek ha meglátják azt a szót,hogy önmegtartóztatás,pedig ez heterókra is ugyanúgy vonatkozik,ha kapcsolatban van,ha nincs,nem normális,hogy mindenkivel szobára megy,aki iránt vágyat érez.
2017. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező!

Bűntudatod semmiképp se legyen, nincs miért. A szexuális irányultság nem döntés kérdése (hiába is próbálják a meleggyűlölők ezt bemagyarázni). A biszexualitás többféle módon nyilvánulhat meg: van aki egy időben vonzódik mindkét nemhez egyformán, van aki az egyik nemmel tud elképzelni komoly kapcsolatot, a másikkal pedig kizárólag szexet, és van olyan is, hogy hullámzik az irányultság: akár évekig is az egyik nem érdekli szinte kizárólag, később a másik.

Ezt nem lehet úgy kategorizálni, hogy Istentől jön-e vagy a sátán kísértése, ez egyszerűen hozzátartozik az énedhez, úgy is mondhatnám, ez a kereszted, ami ellen nem küzdeni kell, hanem elfogadni.

Nekem van egy nagyon jó barátnőm, aki hasonló cipőben járt mint Te. Az egyetem alatt talán 2 komoly kapcsolata volt, de azok tényleg komolyak voltak. A lány értékrendje is olyan volt, hogy szeretett volna korán férjhez menni, korán szülni több gyereket, mert azt mondta: nem szeretné, hogy a gyereke diplomaosztóján azt gondolják róla, hogy nem az anyja hanem a nagyanyja. :)

És láss csodát: néhány év múlva ráébredt hogy biszexuális, azóta egy másik NŐVEL él együtt boldog párkapcsolatban.

Bűntudatod véletlenül se legyen emiatt. LMBT embernek lenni eleve nem lehet bűn, mivel ez egy állapot. (ahogy az sem lehet bűn, ha valaki balkezes). A Bibliából sem lehet igazolni a dolog bűnös voltát, hiszen mindössze 6 rövid utalás van, amely valamilyen formában érinti a témát, de ha azokat is tudományosabb szemmel vizsgáljuk rájövünk, hogy másról van szó. Ja, és ami fontos: ha rá is mondjuk, hogy a Biblia elítéli ezt, akkor az csak a férfi+férfi felállásra vonatkozik, nő+nő kapcsolatról nem beszél. (márpedig ha a szó szerinti értelmezés miatt ítélik el a melegeket, akkor ugyanígy a szó szerinti értelmezés fényében nem lehet kifogás a nő+nő kapcsolatban, hiszen a Bibliában nem szerepel :-)

Ha gondolod, nyugodtan írj privátban és ne hagyd, hogy fölösleges bűntudatokkal nyomasszanak téged.

2017. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
33%
Így van, a sátán akar megkísérteni, menj el egy ördögűzésnek nevezett lincselésre, csak vigyázz, meg ne öljön a papbácsi a móka hevében (ahogy arra már volt példa). Wazze, hogy a 21. században még mindig itt tartunk. -.-"
2017. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
21%

"Egyáltalán nem hozzád szól a kérdés akkor minek trollkodsz bele?"


Azért mert ilyen mértékű sötétség mellett nem lehet elmenni szó nélkül.

2017. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Bozsikrisz válasza:

Kedves kérdező!

Erős vagy, egy igazi harcos! A döntéseid határoznak meg, és tudom, hogy a helyes útról nem fogsz letérni. Kitartás, imádkozunk érted! Isten harcol érted!

https://www.youtube.com/watch?v=N6tHunAViPA&list=RDN6tHunAViPA

2017. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nos, ha biszexuális vagy, akkor elviekben dönthetsz úgy, hogy csak az egyik felét éled meg ennek, nevezetesen hogy csak férfival.

Azért nem lehet ez könnyű...

Ne hidd azt, hogy Isten büntet ezzel, és ne keresd a miértjét. Elég, hogy úgy van. Te ilyen vagy, fogadd el. Ettől még nem leszel rossz, és még mindig megteheted, hogy nem engedsz a vágynak.

2017. nov. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Morning ***** válasza:

Szia, szabadulásra van szükséged, ahogy mindenkinek.

Kinek ebből-kinek abból.


NEM ISTEN AKARATA az, hogy ilyen érzések vannak benned, EZ NEM TŐLE VAN!!

Ha EZT TUDOD, akkor tudod azt is, hogy kinek a keze van ebben a tisztátalan késztetésben, érzésben!


És innentől kezdve azon legyél, hogy megszabadulj sátán minden láncától, befolyásától, Jézus Krisztus hatalmas nevében!!


Ajánlom figyelmedbe T.B. Joshua próféta szolgálatát - rengeteg videó van fenn a szolgálatából, amint emberek démonoktól szabadulnak Jézus hatalmas nevében, aztán bizonyságot tesznek, és nagyon sokan szabadulnak a szolgálatán keresztül leszbikusságból, homoszexualitásból, biszexualitásból is!! Mert mindezen függőségek hátterében démonok közreműködése is jelen van.

Szóval ki kell rúgni sátánt az életedből Jézus nevében!

2017. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!