Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » JEhova tanúi, hogy gyógyulhato...

JEhova tanúi, hogy gyógyulhatok ki abból, h. biszex vagyok?

Figyelt kérdés

2017. febr. 12. 20:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Ha a biszexualitásra, mint betegségre tekintesz, akkor ima által kigyógyulhatsz.

(Megjegyzem, hogy ez nem betegség.)

+egy kérdés: Miért teremt Jehova beteg gyermekeket, olyan betegséggel, amely az egész életét végifkíséri? Hol a teodícea?

2017. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Pietrosol ***** válasza:
19%

Szia!


A kérdés elhagyása révén.

2017. febr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%

tökéletes gyógyulás az új rendszerben lehetséges, de Jehova segítségére támogatására van azoknak akik tiszta szívből bíznak benne, és még a hegynem tűnő akadályokat is lelehet győzni.

A feltétlen bizalom mellett elengedhetetlen a rendszeres ima


Fiúk és lányok között is vannak biszexuálisak, de egyes szakértők szerint egyre több a lány. Néhányan kíváncsiak.


Példa:

A 26 éves Lisa ezt mondja: „Ha elhangzik valami a tévében, egy mozifilmben vagy egy számban, ami vonzóvá teszi azt, hogy két lány csókolózik, a tizenévesek ki fogják próbálni, pláne, ha úgy gondolják, hogy nincs benne semmi rossz.”

Másoknál úgy tűnik, hogy őszinte vonzalomról van szó. „Egy társaságban találkoztam két lánnyal, akik biszexuálisak voltak – meséli a 13 éves Vicky. – Később egy barátom elárulta, hogy tetszettem nekik. Az egyikükkel elkezdtem sms-ezni, és kezdett ő is tetszeni nekem.

Sokan azt mondanák, hogy fogadd el magad ilyennek, és mondd ki bátran, hogy biszexuális vagy. De tudnod kell, hogy az azonos neműekhez való vonzódás sokszor csak egy átmeneti érzés. Erre Vicky is rájött, ahogyan a 16 éves Lisette is. „Beszélgettem a szüleimmel az érzéseimről, és utána sokkal jobban éreztem magam – mondja Lisette. – A biológiaórán azt is megtudtam, hogy tizenéves korban a hormonszint nagyon ingadozhat. Komolyan azt gondolom, hogy ha több fiatal ismerné a testét, megértené, hogy csak múló érzésekről van szó, és nem gondolná mindjárt azt, hogy homoszexuális.”

Még akkor is, ha az érzéseid nemcsak átmenetiek, hanem mélyebben gyökereznek, gondolj arra, hogy meg tudod valósítani, amit a Biblia kér tőled: képes vagy nemet mondani a helytelen vágyaidnak.


Milyen okai lehetnek ennek?

Figyeleméhség

„A fiúk nyíltan kimondják, hogy szerintük a leszbikusok vonzóak. Azok a lányok, akiknek nincs önbizalmuk, szinte mindenre képesek, csak hogy felfigyeljen rájuk egy fiú”

Kíváncsiság

„Ha elhangzik valami a tévében, egy mozifilmben vagy egy számban, ami vonzóvá teszi azt, hogy két lány csókolózik, a tizenévesek ki fogják próbálni, pláne, ha úgy gondolják, hogy nincs benne semmi rossz”

Vonzalom


Ha szeretnél örömet szerezni Istennek, akkor ne próbálj ki olyan dolgokat, melyekről a Biblia azt mondja, hogy tisztátalanok

mit tegyél, ha te tényleg vonzódsz mindkét nemhez


Még akkor is, ha az érzéseid mélyebben gyökereznek, és nem csak átmenetiek, gondolj arra, hogy meg tudod valósítani, amit a Biblia kér tőled: képes vagy nemet mondani a helytelen vágyaidnak


Ezenkívül, javaslom a következő könyv 28. fejezetét.

[link]

2017. febr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Jehova nem teremtett senkit betegnek,
2017. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%

Nos ezt legjobb elfogadni kerdezo.

Csak egy esetben bizonyithato hogy betegseg...ha majdan a gensebeszet megtalalja azt a gent ami kivaltja a biszexualitast...

Addig is ertelmet len betegsegkent tekinteni ra mert nem bizotos hogy letezik ez a gen valamint az is lehetseges hogy egy genmodosulas mely nem feltetlen nevezheto rosznak...

Gondolkuk csak a kinaiak mandula szemere...az azert alakult ki genmodosulas utjan hogy vedje a szemet.

Szoval summa summarum fogadjuk el azt hogy Isten olyannak alkotott hogy alkalmazkodni tudunk.A biszexualitast pedig addig nem nevezhetjuk betegsegnek ammedig konkretan nincs bizonyitva hogy az.Ezert anyit tudok csak tanacsolni hogy legjobb elfogadni a szexualis bealitotsagunkat.

2017. febr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

"Csak egy esetben bizonyithato hogy betegseg...ha majdan a gensebeszet megtalalja azt a gent ami kivaltja a biszexualitast... "


Üdv. Léteznek pszichés betegségek is, fertőzéses betegségek is, mozgásszervi betegségek, stb. Nem csak az a betegség, ami genetikai alapú (Pl. klinefelter szindróma, sarlósejtes vérszegénység, vérzékenység).


Tehát a biszexualitás lehet pszichés betegség... Sőt, az is. Mint a homoszexualitás.

Ha megtalálják az esetleges felelős gént, nem is feltétlen fogják betegségnek tartani, sőt, erények, másságnak, egészségesnek.

2017. febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%

Egyszerűen hagyd abba és kész.

(Egy Tanú)

2017. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#1 "miért teremt Jehova olyan betegséggel gyermeket, ami egész életén át végigkíséri?"


Én ugyan katolikus vagyok, de erre egy univerzális válasz, hogy a szemüvegesek, autisták és diszlexiások is a betegségükkel kell, hogy éljenek, mégsem pampognak, hogy márpedig ez nem betegség. És a betegség a rossz, nem az ember.

2017. febr. 17. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A betegségönmagában nem rossg, csak van. Felfogás kérdése. Nekemi is van egy betegségem, a megléte óta nagyon sokat fejlődött a személyiségem. Mindenki saját magáért felelős, nem lehet sem Istent, sem a körülményeket hibáztatni egy helyzet miatt. Felelőtlen struccpolitika.

2017. febr. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Értem. De akkor a + 1 kérdés mire vonatkozott a válaszod végén? Ha nem rossz a betegség, akkor miért baj, hogy Isten olyan gyerekeket is teremtett, akik a betegségükkel kell együtt éljenek?
2017. febr. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!