Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki keresztyén és támogatja a...

Aki keresztyén és támogatja a halálbüntetést, az hogy teheti?

Figyelt kérdés

Mitől lenne joga egy embernek elvenni egy másik ember életét? A Biblia álláspontja nem egyértelmű?


Nem rossz-e, hogy elvesszük az embertől a bűnbánat és megtérés lehetőséget ha kivégezzük?


2017. nov. 8. 15:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Úgy tudom, hogy a zsidók törvényei között is, amit Isten adott, ott is van halálbüntetés.
2017. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%

"Úgy tudom, hogy a zsidók törvényei között is, amit Isten adott, ott is van halálbüntetés."


Jogos a félreértés. Kérdező mit értesz Biblia alatt?

2017. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%

De egyértelmű.

Persze a jelenlegi kormányzatok, nem teokratikus módon vezetik az embereket, hanem egyéni emberi elgondolásban, amibe talán egy icinyke picinyke Bibliai törvények azért vannak.

Egy keresztény, aki nem része a világnak, nem támogatja az olyan döntéseket, amik ellene mennek a keresztény tanításnak, vagy életnek.

Persze itt él a világban, de nem avatkozik bele annak a vezetésébe és döntésébe, és nem is ért egyet azzal, ha Isten törvényébe ütközik.


Isten most csak megengedi ezeknek az emberi uralmak létezését, de nem Ő hozta létre, és nem is támogatja azt.

Azért azt megjegyzem itt utólag, hogy az emberek legnagyobb része nem él Isten törvénye szerint, és gátlástalanul követnek el olyan bűntetteket, amik a legelvetemültebbek közé sorolható.

S ezt sokszor nem lehet "megfékezni" másként.

S ha belegondolsz, sokszor semmilyen büntetés nem fékezi meg az embereket, hiszen nem tanulnak egy megtörtént esetből.

2017. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Tehát akkor nem Isten adta a zsidóknak a halálbüntetést? Belerakták?
2017. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
Boszorkány, égessük el! Eretnek, égessük el! Hitetlen, égessük el! Más a vallása és nem akar áttérni a keresztény hitre, égessük el! Mindezt a vallás nevében, az egyház emberei vezetésével. A vallás csak plusz egy újabb ok a gyilkolásra, persze a komoly hívőknél, akik komolyan veszik a Bibliát, azoknak visszatartó erő a gyilkosságtól és az erőszaktól.
2017. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

Igazság szerint a Biblia alapján lehetne találni pro és kontra érveket is a halálbünetés esetében. Például az Ószövetség alapján egyértelműen alkalmazható lenne. Az Újszövetség már sokkal óvatosabb, lásd Jézus esetét, amikor nem hagyta megkövezni a parázna asszonyt.


Általában a halálbüntetést nem úgy hajtják végre, hogy elítélik és egyből ki is végzik, hanem hosszú hónapok, sőt évek telhetnek el. Így van lehetősége halála előtt bűnbánatot gyakorolni és megtérni.


Ettől függetlenül én ellenzem a halálbüntetést, mert amikor meg van az esélye, hogy ártatlant végeznek ki (megtörtént pl. USA-ban), az egy rossz és embertelen rendszer.


Egyébként a közhiedelemmel ellentétben a "sötét középkorban" is nagyon nagy körültekintéssel jártak el ilyen esetekben. Sőt, sokszor nem is az elítéltet végezték ki, hanem csak egy szalmabábút égettel el helyette, jelképesen. Legalább is, ami az Egyházat érinti.

Világi esetekben pedig úgy, ahogy az éppen uralkodó osztály, király, stb... megkívánta.

2017. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%
Én keresztényként nem tartom helyesnek a halálbüntetést, szerintem élet és halál kérdésében nem szabadna az embernek ítélni. A börtönben pedig még megtérhet, jó útra léphet.
2017. nov. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Mansour ***** válasza:
100%

"Mitől lenne joga egy embernek elvenni egy másik ember életét?"

Egy embernek nincs joga erre, de egy közösségnek (államnak) van. Ez megjelenik a Bibliában is.

2017. nov. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ahogy észrevettem a legtöbb magát kereszténynek tartó ellenzi is a halálbüntetést, de ha van aki támogatja azt érdemes emgkérdezni pontosan miért is, illetve hog mennyire keresztény az illető valójában, sokszor aki "keresztény" valójában nem az csak ez valahogy az ő konzervatív értékrendjének a része ezért annak mondja magát de többnyire alapvető nézetekkel nincs tisztában, sok ilyen ember a halálbüntetést is támogatja


persze ez nem mindig van így vannak valóban keresztények akik támogatják


ha vitatkozom én is maximum egy sokadik érvként szoktam behozni a kereszténységet mint a kultúránk egyik alapját, és mielőtt keresztény lettem is elleneztem a halálbüntetést

2017. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 szp72 ***** válasza:
100%

Bizony a Bibliából ez egyáltalán nem egyértelmű. Az Ószövetség tele van halált érdemlő bűnökkel.


Jézus valóban hangsúlyozta az ellenség szeretetét és a megbocsájtást, de az Újszövetség sem vitatja, hogy az államhatalom adott esetben használhatja és szükséges is, hogy használja a kardját:


"Mindenki vesse alá magát a fölöttes hatalomnak. Mert nincs hatalom, csak az Istentől, ami van, azt Isten rendelte. Ezért aki a hatósággal szembeszáll, Isten rendelésének szegül ellene. Az ellenszegülő pedig magára vonja az ítéletet. A felsőbbség nem arra való, hogy a jótettől ijesszen el, hanem a rossztól. Azt szeretnéd tehát, hogy ne kelljen a hatalomtól tartanod? Tedd a jót és megdicsér, mert az Isten eszköze a javadra. De ha gonoszságot művelsz, rettegj, mert nem hiába viseli a kardot. Isten eszköze, hogy a gonosztevőt megbüntesse. Alá kell tehát magadat vetned neki, nemcsak a megtorlás miatt, hanem a lelkiismeret szerint is." (Róm 13,1-5)


Az államhatalomnak mérlegelnie kell, hogy a halálbüntetés mennyiben segíti a bűnözés visszszorulását, s a börtönbüntetés költségei mennyire terhelik meg a társadalmat. Ha halálbüntetés nélkül is meg lehet oldani a közbiztonságot, s a börtönbüntetés nincs túlságosan terhére a társadalomnak, akkor természetesen magam is jónak tartom az irgalmasabb eljárást.

2017. nov. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!