Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan bírhatnám szóra testvér...

Hogyan bírhatnám szóra testvéreimet, barátaimat, hogy abból az hatalmas tudáshalmazból, amivel rendelkeznek, csöpögtessenek nekem, közösségünknek, és környezetüknek?

Figyelt kérdés

Értetlenül tapasztalom környezetemben,hogy magukban bírnak tartani felmérhetetlenül nagy tudást,tapasztalatot szemben velem,aki felrobbannék,ha az általam felismerteket,tapasztaltakat nem mondhatnám el nekik.


Közösségemben vannak több diplomával,hihetetlen körülmények átélőivel,jelentős vagyonnal rendelkezők.

Amikor körmönfont módon kipréselek belőlük tudásuk morzsáiból,elképedek azoktól.MICSODA SZELLEMI ÉRTÉKEK,melyeknek segítségével ide jutottak!


Én magam,hiába készítek jónak talált táplálékot,üresnek érzem magam,és kénytelen vagyok Istentől kérni hozzá főételt.Tanulás közben egyre inkább elhatalmasodik rajtam a felismerés,hogy milyen keveset tudok,de az a "JÉÉÉ!"felismerés,amivel találkozom újra,és újra,elemi erővel forrong bennem:EZT EL KELL MONDANOM barátaimnak!


Miért nem működik másnál mindez?

Miért kell fondorlattal kihúzni belőlük a jó hírt,tudást?

Mit tehetnék,hogy felismert,megtapasztalt tudásukat megosszák velem,környezetükkel?


Ráadásul,amikor a belőlem kitörő felismerést megosztottam velük,egy semmihez sem fogható,hasonlítható jó érzés lesz úrrá bennem,ami új,és új ismeretekre,és új közlésre késztet.


(Csak zárójelben:Amikor a "JÉÉÉ!" megosztására készülök,felírok emlékeztetőnek 15-20 szót mankónak,de ezek közül max.5-re marad időm,mert az adott időben 30 új "JÉÉÉ!" ugrik be.Azt gondolom erről,hogy az első sorozatot Isten nekem,s a másodikat barátaimnak mutatta meg.)


Nos,van ötleted,hogy miként ugrasszam ki a nyuszit a bokorból?



2017. nov. 10. 19:17
 1/9 Prókátor ***** válasza:
Szervezz egy belső előadás sorozatot . Az emberek szeretnek dicsekedni a tudásukkal.
2017. nov. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jó ötletnek tartom.


Ezt megpróbáltam,s egy Krishna Hitű el is kezdte a lelki tevékenységek vizsgálatával,de-mintegy 3 X 45 perc után érdektelenségbe fulladt.

2017. nov. 10. 20:34
 3/9 A kérdező kommentje:
Talán még,a helyzet megismeréséhez tartozik,hogy egy testületi ülésen,a vezetőség,illetve -az nyitott lévén-vendégeink,a közösség dolgairól igen konstruktív,békés vitákban igen aktív.
2017. nov. 11. 02:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, miért kéne ehhez fondorlat? Mindenki szeret magáról beszélni. Csak kérdezz, mutass érdeklődést és órákig mesélnek majd.
2017. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az őszinte érdeklődésből fakadó kérdések,a fondorlat.


Engem senki sem kérdez,s engem belső kényszer késztet megosztani,amit felismertem.Ezt szeretném barátaimtól is.

2017. nov. 12. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Az emberek általában nem kedvelik azokat, akiknek belső kényszer megosztani mindenkivel a tudásukat. Magyarul, senki nem szereti, ha valaki folyton magáról beszél. Ezért a legtöbb ember nem kezd el csak úgy magáról beszélni, hacsak nem kérdezik.
2017. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6. Hsz!


Eddig senki sem beszélt önmaga bemutatásáról,csak az általa felismert jó dolgokról.

2017. nov. 13. 07:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebből a szempontból ugyanaz a kettő. Hiába tudok sokat az állatokról, ha nem tudom, hogy a hallgatóságot is érdekli, nem fogok kiselőadást tartani a témáról. Ismerek olyat, aki kérdezés nélkül több órán keresztül osztja meg a tudását mindenkivel, akinek van szerencséje egy helyiségben tartózkodni vele. Nagyon idegesítő.
2017. nov. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez a helyzet sem áll fenn,hisz nem jönnének újra,és újra.
2017. nov. 13. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!