Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten segítségét kérhetnéd,...

Ha Isten segítségét kérhetnéd, hogy döntsön helyetted egy helyzetben, mi lenne az?

Figyelt kérdés

2017. nov. 10. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem szeretném,ha bárki helyettem-akár Isten is-döntene bármilyen helyzetben.Akkor a döntés nem az enyém lenne,és annak minden nehézségét kellemetlen körülményét-joggal-Istenre hárítanám.
2017. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szabad akaratot kaptunk Istentől, hogy a legnehezebb dolgokban is magunk dönthessünk. De azt is mondta, hogy velünk lesz minden napon, nem hagy minket magunkra az élet viharaiban :)

Ha válaszút elé kerülök, akkor minden esetben Isten segítségét kérem, hogy velem legyen, és ő mutassa merre menjek. Nyilván tök jó lenne, ha azonnal válaszolna, hogy jobbra, vagy balra, de így van vele élő kapcsolatom :)

2017. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes-e a földi létemet folytatni?
2017. nov. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Isten nem dönthet helyettem és helyetted sem. Megmutathatja a megfelelő utat, de a döntést nekem kell meghoznom. Nekem kell eldöntenem, hallgatok-e rá vagy sem, ez a szabad akarat lényege.
2017. nov. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

Szia


Állandóan kérem Isten segítségét a döntéseimben, mert rengeteg alapelvet találok a Bibliában, Krisztus tanításaiban, amelyek segítenek Istennek tetsző döntéseket hoznom.

Soha nem kérném Istent, hogy döntsön helyettem, mert az a szabad akaratom ellen lenne. Viszont azzal is tisztában vagyok, hogy a szabad akaratom korlátozott, mint minden tremtménynek.


Évának az Édenben eszébe sem jutott, hogy Istent kérje döntsön helyette a tiltott gyümölcs kédésében :-( pedig Isten biztosan csak jó döntést hozhatott volna, és abban a pillanatban vissza is vette volna a döntés szabadságát az emberetől.

2017. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!