Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak erről a kereszté...

Mit gondolnak erről a keresztények és Jehova Tanúi?

Figyelt kérdés

Nincs kedvem most megfogalmazni a kérdést, csak egy hozzászólásomat másolnám be. Ha gondoljátok utána fogok nézni a teljes történelmi forrásnak, mert nemrég olvastam erről egy könyvet, csak most nincs időm visszakeresni, így csak gyorsan bemásolom a lényeget.


Amúgy Jehova Tanúi belegondoltak, hogy mennyire nehéz lett volna pár katolikusnak meghamisítani a tanításokat? Minden egyes zsinat rengeteg szerzetes-püspök részvételével zajlott le, és a hagyomány és a tanítások végig rajtuk keresztül jutottak el a régi keresztényektől az új keresztényekig. ( És ebben kisebb szerzetesrendek is részt vettek.) És milyen érdekes, hogy az alapokba még a reformáció sem kötött bele, csak bizonyos kevésbé fontos tanításokat bíráltak és láttak máshogy. Na és akkor jöttek a Jehova Tanúi, és a keresztény alapokat kezdték megtámadni nagy hirtelenséggel. Nem a változatlan keresztény tanítás a sátán munkája, hanem inkább ez...



2017. nov. 11. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ezek szerint nem hallottál arról, hogy ha kevés, de volt néhány Püspök vagy magas beosztású vallásvezető, aki felszólalt az egyház tanítása ellen. Halál várt rájuk.....
2017. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúi nem véletlenül teszik nagyon korai időszakra, az apostolok halála utánra a nagy hitehagyást, mivel akkor még viszonylag kevés keresztény, kevés gyülekezet, kevés pap és püspök volt.
2017. nov. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Én azt gondolom hogy a katolikusok nem hamisították meg az Írásokat! Ha ez így lett volna akkor Luther Márton hogyan jutott volna arra a felismerésre hogy kizárólag kegyelemből? "Az öt sola"

Egyszerűen nem lett volna alapja az ő munkásságának. Mire alapozta volna a meggyőződését!

Vagy mi szükség volt az inkvizícióra ha úgy is át volt írva a Biblia? Az akkor egyház miért nem gondoskodott arról hogy a Bibliát nemzeti nyelvekre fordítsák? Miért tartotta fent a jogot az akkori egyház a Biblia magyarázatára? Talán azért mert féltette a hatalmát?

Vagy ott van a papi nőtlenség! Nem fejtem ki mert van egy kérdés ami még most is aktív.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

S a Holt-tengeri tekercsekből leszűrve a tanulságot akár még Újszövetségi kéziratokat is találhatnak. Bármekkora hatalommal is rendelkezett az egyház amíg eljutott hatalma csúcspontjára ahhoz idő kellet. Az ApCsel-ből tudjuk hogy volt olyan hogy egyszerre 3000 ember tért meg. Ezek az emberek kaptak oktatást és ők is írhattak leveleket amelyek fent maradhattak.

AZ Ószövetségi Írások pedig összhangban vannak az Újszövetség Írásaival és fordítva is igaz ez. Még az egyház sem tudott a Holt-tengeri tekercsekről.

De hitem szerint egy olyan Isten aki mindenható annak nem esik nehezére gondoskodnia arról hogy fent maradjanak azok az Írások amelyek tartalmazzák azt amit a hívőknek tudniuk kell és Isten szent lelke által elvégzi a többit!


Coccomaci véleménye annyira emberi. Pedig pont Jehova tanúi hangsúlyozzák azt hogy ők mennyit szenvednek a hitükért és hogy bántják őket stb.

AZ első századi keresztényeket vajon nem bántották? De utánuk is voltak olyan keresztények akiket bántottak. De most nem is ez a lényeg. Hanem a hit!

"Akkor ezek szerint nem hallottál arról, hogy ha kevés, de volt néhány Püspök vagy magas beosztású vallásvezető, aki felszólalt az egyház tanítása ellen. Halál várt rájuk....."

A Bibliában volt olyan személy aki a király ellen szólalt fel. Olyan is volt aki a szanhedrin előtt beszélt a HITÉRŐL.

De a lényeg az hogy olyan hitük volt amely által képesek voltak feláldozni az ÉLETÜKET a hitükért.

Érted ezt coccomaci? Hitből cselekedtek. Pedig tudták hogy halál várhat rájuk de nem hátráltak meg!

Az Úr Jézus Krisztus sem hátrált meg! És a követői sem hátráltak meg.


"Jehova Tanúi nem véletlenül teszik nagyon korai időszakra, az apostolok halála utánra a nagy hitehagyást, mivel akkor még viszonylag kevés keresztény, kevés gyülekezet, kevés pap és püspök volt."


A hitet elhagyni és az Írásokat átírni azért az nem ugyan az! Meglehet hogy elfordultak a krisztusi tanítástól vagy félre magyarázták azt. De újra visszatérek Luther Mártonhoz.

Az igaz ember hitből él és erre a felismerésre ő az Írások alapján jutott el és ez a felismerés illetve hit ,cselekvésre ösztönözte őt! Nincs az Írásokkal semmi baj. Nincsenek átírva az egyház kénye kedve szerint. Az is egy abszurd magyarázat hogy azért írták ét hogy irányítsák az embereket. Na de ahol nem volt kereszténység abban az időben ott akkor nem is irányították az embereket? Vagy ha igen akkor azt hogyan tudták megcsinálni Biblia nélkül?

Sokszor állították már hogy átírták a Bibliát. Oké rendben legyen így. De aki ezt állítja az honnét tudja hogy át van írva? Mert általában itt el is akad ez az egész átírásos dolog. Egyszerűen nincs rá semmi bizonyíték. S újfent vissza is térek a papi nőtlenséghez. Ha ez követelmény akkor a Bibliában miért nem írták át? Pedig volt rá rengeteg idejük több száz év vagy akár 1000 év is.

2017. nov. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 Aki tanú, és felszólal a vezetőtestület biblia értelmezése ellen, arra is halál vár. Érzelmi, és ha vannak üzleti, társadalmi, és egyéb kapcsolatai, akkor azokra is. Kérdezz meg egy depresszióst, vagy egy folyamatosan érzelmileg terrorizált, vagy éppen egyedül hagyott, kirekesztett embert, hogy a fizikai fájdalmaktól, vagy az érzelmiektől fél jobba? Vagy miért nem teszed fel inkább ezt magadnak is? A válasz majdnem minden embernél ugyanaz lesz. Bár a fizikai bántalmazás, nagyon tud fájni, ahogyan a halál is egy szörnyű állapot, de az aki lelki fájdalmakkal küszködik, az inkább választaná a halált, mint sem, hogy tovább kelljen a nap minden másodpercében, a gondolatai, érzelmi, és mentális gyötrelmeit átélni. Márpedig a Jehova tanúi a legmagasabb szinten művelik, a szervezet ellen felszólaló "hitehagyottak, tévelygők" ellen az érzelmi zsarolást.


Érdekes egyébként, hogy azt valamiért mindig elfelejtik a tanúk, hogy a katolikus, református, és minden általuk szörnyű tévelygőnek titulált egyház tagjai között több ezer mártír van, akik között magas egyházi személyek is megtalálhatóak. Tehát annyira furcsa ez. A tanúkat üldözik, és mindenféle hamis vádakkal illetik állítólag, miközben rengeteg katolikus, református, és egyéb egyház tagjai élnek át naponta valódi üldöztetést, szenvedést érzelmileg és fizikailag a hitük miatt. Gondolom ezek az emberek a hamis hitükben tévelyegnek, ugye?


Engem az érdekelne még. Hogy lehetséges, hogy a tanúk hivatalos oldala kedves Opendoor teli van mások hitét cáfolandó, más egyházakat bemocskoló cikkekkel, miközben a bemocskolt egyházak oldalai, bibliai igehelyek értelmezésével, és nem a tanúk lejáratásával van tele? Hogy lehet, hogy a tanúk hivatalos oldalán, a végidők eseményében a negatív színben feltüntetett részen jól kivehető, hogy egy pap van, aki prédikál a gyülekezetben, mint a sátán egyik tévelygést hirdető személye, alatt pár sorral, meg a tanúk, akik a jó hírt prédikáló, a megmentő és pozitív oldal megerősítésének példájaként vannak megjelölve? Nem furcsa, hogy más egyházak nem pakolják teli az oldalukat a tanúkról szóló elképzelésükkel, de a tanúk meg a sajátjukat igen? Nem furcsa, hogy a tanúknak heti szituációs gyakorlataik vannak, ahol más egyházak lejáratására képzik ki őket? Nem furcsa ez Livingwitness? Nem furcsa ez neked?

2017. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem szoló ,


Én sem tudom ezeket értelmezni az Egyházamban, amiket említesz. Sokat gondolkodtam erről magam is. De nem tudom a választ. Èn is feltettem magamban a kérdést sokszor, hogy miért kell nekünk állandóan más gyülekezetekkel és tanításaikkal foglakoznunk. Miért nem nézünk Jehovára és kinevezett királyára? Attól én nem leszek több, ha a másikat hitehagyottnak, sátáninak, elméjūkben betegeknek hívom. Valami nem stimmel de nem tudom, hogy mi...illetve gondolom és sejtem, csak lehet, hogy magamnak sem tudom /akarom bevallani. Nem jó írány ez. Jó lenne, ha Jehova bele avatkozna a dolgokba, mert sok Tanú arcán ott ül a kétely, ami felőrli az embert.

2017. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Valami nem stimmel de nem tudom, hogy mi...illetve gondolom és sejtem, csak lehet, hogy magamnak sem tudom /akarom bevallani. Nem jó írány ez. Jó lenne, ha Jehova bele avatkozna a dolgokba, mert sok Tanú arcán ott ül a kétely, ami felőrli az embert."


Máté 10:26 Ne féljetek hát tőlük! Hiszen semmi sincs elrejtve, ami nyilvánosságra ne kerülne, s olyan titok sincs, ami ki ne tudódnék.


Ne őröljön fel ez a dolog. Ne félj!

2017. nov. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik máshogy hisz a hülyeségekben.
2017. nov. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!