Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy napot böjtölök azért,...

Ha egy napot böjtölök azért, hogy jó legyen a matek meg a fizika dogám, melyeket nemrég írtam, az rendben van?

Figyelt kérdés
Ma írtam egy matekdogát,és hát.....ez gy olyan doga,hogy 1-2 hibánál már kétes az ötös.De én szerintem vétettem hibát(de remélem nem)és azért böjtölnék egy napot,hogy holnap,mikor valószínűleg kiosztják 5-ös legyen.Ez így rendben van,vagy ír erről valamit a Biblia,hogy hogy és hogyan ne böjtöljünk?
2017. nov. 14. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért felesleges böjtölni, hisz Isten nem csaló, nem fogja átírni a dogád. Ráadásul a böjtölés arra szolgál, hogy gyakoroljuk a lélek uralmát a test felett
2017. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Böjtöléssel nem fogod visszapörgetni az időt, inkább tanulni kellett volna.
2017. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár a Biblia szerint valóban hasznos a böjtölés és sokat segít, láthatod Jézus is böjtölt, de ez inkább a lelki dolgokban segít.


Ha te rosszul oldottál meg egy matek vagy fizika példát, akkor böjtölhetsz és imádkozhatsz akármennyit, Isten nem fogja átjavítani a helytelen megoldásaidat jóra.

Lehet le is buknátok, ha más a kézírása.


A böjtnek több módja van egyébként, a lényeg bennük a lemondás. Hagyományosan ez a húsból és zsírral készült ételektól való tartózkodást jelenti és pénteken tartják (régebben több böjti nap is volt). De egy gyerek lemondhat akár az édességről, ha nagyon szereti, az üdítőről, ha rendszeresen iszik ilyesmit. Sőt lemondhatsz a tv nézésről, az internetről, a játékról is, ez is böjt.


Sőt, ha dolgozat előtt mondasz le az internetről (böjtként) és a felszabadult idődet tanulásra fordítod, akkor egész biztos jobb lesz a dolgozat is.

2017. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tanulok én sokat,néha 23-ig is,jó tanuló vagyok,csak nekem idő kell ahhoz,hogy rájöjjek egy szöveges feladat megoldására.De most csak 20 percünk volt:(

De volt már olyan,hogy imádkoztam azért,hogy jó legyen a biosz tz,és a tanár lejjebb vitte a pontokat,hogy 5-ös legyen(Azért,mert mindenkinek rosszul sikerült)

Köszönöm szépen a válaszokat:)

2017. nov. 14. 15:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően rosszul gondolod a dolgot: Isten nem kívánságautomata és nem lehet vele alkudni.

A böjt nem egy szívesség neki, tehát nem áldozatot hozol vele, amit ő aztán majd értékel. Nem.


A böjt arra való, hogy TE közelebb kerüljél hozzá, és jobban megértsd, hogy Ő MIT SZERETNE tőled.

Tehát a böjt önmagában felesleges és szükségtelen.

CSAK akkor van értelme, ha közben őrajta és a vallásodon gondolkodsz.

2017. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

Isten nem varázsló!

Nem fog becstelenül átírni egy dolgozatot.


A bőjtre neked van szükséged,hogy letisztult elmével közelebb kerülhess Istenhez,s az nem egy fizetség,mellyel megvásárolhatnád csodáit.


Hasznát vehetted volna dogaírás előtt,hogy jobban koncentrálhass arra,de utólag nincs értelme.

2017. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne a böjtre fordits időt és erőt, hanem a tanulásra! Soha nem fog segiteni semmiben sem isten! Csak gondolkodj egy picit! A kérdést is miért irtad ki? Mert tudod legbelül, hogy nem kapsz tőle segitséget!
2017. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A böjt az imaéletet egészíti ki. Akkor van értelme a böjtnek, ha valaki imádkozik is. Ha külön célja is van a böjtnek, akkor az esemény előtt hatékony, nem pedig utána.
2017. nov. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!