Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudni hogy a 4 Bibliai...

Honnan tudni hogy a 4 Bibliai evangélium tényleg mind ihletett írások?

Figyelt kérdés

Van egy csomó apokrif, ugye. Miért olyan biztos, hogy azok között nincs legalább egy-kettő, ami még része Isten üzenetének?

Illetve honnan tudni hogy ez a 4 biztos hogy jó?


2017. nov. 16. 13:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes kérdés. Ha hívő vagy és tiszta szívvel kutatod, tanulod a Bibliát, látni fogod, hogy lényegi eltérések vannak az apokrifekben. De ez évek munkája
2017. nov. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hát ez azért eléggé ilyen "nesze semmi" válasz lett. Már bocsi.


Én úgy látom hogy ez egy nagyon is lényeges kérdés, ami pedig különösen aggasztó ha csak ilyen választ lehet rá adni.

2017. nov. 16. 13:23
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

"Én úgy látom hogy ez egy nagyon is lényeges kérdés, ami pedig különösen aggasztó ha csak ilyen választ lehet rá adni."

Ha nem teszik a válasz, akkor előtte írd meg, hogy mit szeretnél hallani. Ha őszinte választ akarsz, akkor ez van.

Ez egy óriási téma. A lényeget magadnak kell kutatni, mint írtam hosszú tanulómunka folyamán, ráadásul, ha nem vagy hívő, akkor így sem fog menni, mert a Lélek tanítómunkája is kell ehhez. Ezek már magasabb rendű, szellemi dolgok.

2017. nov. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

"Ha nem teszik a válasz, akkor előtte írd meg, hogy mit szeretnél hallani. "

Tényleges választ a kérdésemre mellébeszélés helyett.

Nem gondoltam, hogy ezt külön ki kell emelni...


Nem baj ha te sem tudod a választ, de ez a "derítsd ki magad" teljesem felesleges volt.

2017. nov. 16. 13:32
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

az hogy "ihletett" nyilván valamilyen szempontból bizalom kérdése, viszont hogy valóban az első keresztényektől származik és a hiteles beszámoló Jézusról már igazolható ugyan azzal a forráskritikával amivel minden más történelmi dokumentum is. Természetesen megértem hogy elsőre furcsa olyan dolgokat olvasni hogy valami hiteles lehet amiben pl egy ember feltámad hiszen ez ellenkezik a mindennapi tapasztalatainkkal, de itt most nem ezt vizsgáljuk.


Csak józan paraszti ésszel is jól el tudod dönteni melyik a hiteslesebb 4 olyan forrás ami ugyan azt meséli el, minden magát kereszténynek tartó csoport elismeri a kezdetektől, számos más forrás utal ugyna azokra az eseményekre ezzel is igazolva, vagy olyan "apokrif" iratok amik ezeknek és egymásnak is ellent mondanak, csak egy-egy adott szektában ismertek és érdekes módon pont annak a szektának a nézeteit igazolnák, ja és 120 200 300 700 vagy akár 1500 évvel Jézus után keletkeztek


vannak olyan iratok pl a protoevangéliumok, péter apokalipszis stb stb amik létező keresztény hagyományokat rögzítettek, de az újszövetség kanonizálásakor nem lettek hitelesítve mert pl nem bizonyítható hogy egy apostoltól származna

2017. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%
amúgy gyakorira nem érdemes nagyon ilyen kérdéseket kiírni ha vannak is "mainstream keresztények" akik fórumoznak többnyire nagyon hamar ráunnak az álandó szektapropagandára, prédikáló ateistákra jehova tanúira stb és elmennek
2017. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
27%

"Tényleges választ a kérdésemre mellébeszélés helyett. "

Ez megvolt: 1-es válasz. Ott írtam, hogy lényegi eltérések vannak benne. Ennyi. Ha érdekel, kutass utána. Jelen pillanatban ennyire van időm


"Nem baj ha te sem tudod a választ, de ez a "derítsd ki magad" teljesem felesleges volt."

Ó szerencsére nagyon is tudom, ezért dobtam az apokrifeket. Régebben benyaltam, de most már tudom és látom a különbségeket.

De ha neked úgy tetszik, akkor tartsd úgy, hogy nem tudom a választ. Most legalább leírtad, hogy mit szeretnél hallani:) De butáskodás helyett már rég elkezdhettél volna imádkozni, megtérni és Bibliát olvasni, tanulni

2017. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
27%

" prédikáló ateistákra"

A kérdező is ilyen, és ideges, hogy mindig lelövöm a választ egy általánossal, amiben nem tud belekötni:)

2017. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Nem a feltámadás furcsaságával vagy hasonlókkal van nekem bajom, nem ateistaként írtam ki a kérdést. Csupán tényleg ez, hogy elgondolkoztam hogy a Biblia könyvei lehet hogy Isten által ihletettek, de mégis emberek válogatták össze őket.

És persze ott a bizalom a hitben, hogy Isten mem hagyná hibásan vagy hiányosan fennmaradni az üzenetét, de azért mégis megnyugtatóbb lenne a tudat hogy valami objektív alátámasztás is áll amellett, hogy a Szentírás hibátlanul lett ödszeválogatva.

2017. nov. 16. 13:51
 10/24 A kérdező kommentje:

"A kérdező is ilyen, és ideges, hogy mindig lelövöm a választ egy általánossal, amiben nem tud belekötni:)"

Oké, mostmár egyértelmű hogy csak trollkodni jöttél ide, úgyhogy mellőzd ezt kérlek, és csak akkor írj egy kérdéshez ha tudsz is valami érdemi választ adni rá!

Komolyan szégyen hogy ezzel a viselkedéssel kereszténynek képzeled magad :(

2017. nov. 16. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!