Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kedves tanúk hogyan magyaráz...

A kedves tanúk hogyan magyarázzák meg a gyerekeiknek hogy nem kaphattok csoki mikulás meg karácsonyi ajándékot?

Figyelt kérdés
Mert az a mi Istenünk nem engedi meg, szerintem meg örülne Isten ha a gyerekek örülnek pl az ajándékoknak!!!
2017. nov. 17. 07:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Kérdező.

Nem Jehova Tanúi az egyetlen ember csoport, akik nem ünneplik a Karácsonyt.

Isten pedig nem az ajándékozást, vagy a csokit tiltja, hanem egy ünnep megtartását, ami nem az Ő tiszta imádatához tartozik.


Mit gondolsz, egy Hindu, vagy egy Izraelita, vagy más, hogyan magyarázza meg a gyermekének, hogy nem kaphat karácsonyi ajándék csokit Karácsonykor?


A Tanú gyermekei, nincsenek megfosztva az ajándékozás örömétől, mivel magam is rendszeresen megajándékoztam a gyermekemet, jól lehet ezt nem egy naphoz kötöttem, hanem a szeretetemhez.

Isten népe mindig is megajándékozta egymást, vittek egymásnak ajándékokat, csak úgy, mert gondolnak szeretteikre, barátjukra.

Nem egyszer kaptam és adtam Én magam is még a gyülekezetben levő testvéreimnek, vagy azok gyermekinek ajándékot.

De nem azért mert Hétfő, vagy csütörtök van, hanem csak mert megláttam valamit, eszembe jutott, és elvittem neki, vagy készítettem egy ajándékot a részére.


Őszintén elmondom, hogy minden nap kapok valamilyen formában ajándékot, és ez több mint egy évben amennyi ünnepet az emberek tartanak.

2017. nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Na,Bucimaci már megint terjeszti a propagandát,miszerint a tanúkon kívül mindenki más tojik a szeretteire ünnepnapon kívül. Amúgy azzal magyarázzák nekik,mint ami az egyik kisfilmjükben is volt,amikor a tanú gyereke kapott egy varázslófigurát egy másik gyerektől,az anyja meg kicsit sem manipulatívan,kitágult pupillákkal félőrült fejjel kezdte magyarázni,hogy: "Ugye nem akarod,hogy Jehova szomorú legyen? Látod,itt vannak Ádámék,nézd,hogy megöregedtek,aztán meghaltak. Ugye te nem akarod így végezni?" -nem szó szerint idéztem,de ez volt a lényege. Gondolom karácsonyi ajándéknál is így adják elő a gyereknek.
2017. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Értem akkor meg van tiltva hogy a következő négy napban megajándékozzák egymást a

tanúk ?

Ezt azért tiltotta meg Isten mert pogány ünnepekhez kötödik? de az újszövetségben van szabadságom ezeken a napokon is kifelyezni a szeretetet mert Jézus győzelmét aratott a gonoszság felett !!!

Valamint nem a napok megtartása nem megtartása, figyelése tartja még az embert hanem a kegyelem.


Ti biztosan vallásos-babonával átitatott félelemben élhettek ezeken a napokon a gyerekeitek meg lelkileg frusztráltak lesznek minden évben.


December 6,24,25,26

2017. nov. 17. 10:49
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Ők szolgaság alatt vannak, nem fiúság alatt, így nem ismerik a szabadságot.
2017. nov. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 KZitus ***** válasza:
14%

Szia


A gyerekeink számos csokit és ajándékot kapnak az egész év folyamán. Azt, hogy miért nem kapnak éppen ezen a két ünnepen, arról az igazat mondjuk el nekik(soha nem hazudunk a gyermekeinknek). megmutatjuk a Bibliában, Isten hogyan tekinti a pogány ünnepeket és mi a véleménye róla.

Istenünk Jehova azt szeretné ha örömteli életet élnének a szolgái, még így a vég idején is:-) és ehhez mindent megad a népének.

2017. nov. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

Tanúk nehogymár azt higyjétek, hogy mi be vagyunk korlátozva és csak kijelölt napokon ajándékozhatjuk meg egymást. Ez nem igaz. És jöhettel azzal, hogy a zsidókná sincs karacsony, meg más vallásokban, viszont ott vannak más ünnepek, amik hasonló boldogsággal töltik el az embereket.


Nekem a karácsony a kedvenc ünnepem, egyszerűen akkora öröm látni, a gyermekek csillogo szemét, ahogy megpillantják a gyönyörűen feldíszített fát és alatta a Jézuska ajándékait. És amilyen aranyosan előadják a Betlehemest a templomban. Ezt semmi pénzért nem venném el tőlük. Ez sokkal nagyobb öröm, mint egy átlagos napon a gyerek kezébe nyomni az ajándékot.


Egyébként meg mi pogány szokás van Jézus születéséről megemlékezni?

2017. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

K.Zitus!


Én az Újszövetség szabadságába örömteli életet élek és a szeretteimet ezeken a napokon is megajándékozom Isten pedig örömmét leli bennem-bennünk.



Ézsaiás 55,8-9

2017. nov. 17. 13:04
 8/29 anonim ***** válasza:
83%

A kereszténység és a világ is tele van pogány, és olyan világi elemekkel, amik ősi népek szokásaira épül. Pár példa, a hét napjai, a házasság több eleme, például a gyűrű, rengeteg kocsi, és ruházati márka, ételek, italok, öltöny, nyakkendő, stb. Ha valaki el kezd mazsolázni, hogy a karácsony, a mikulás ünneplés elvetendő, annak el kell vetnie akkor a jegy gyűrű használatát, és a nyakkendő használatát, és a modern világ legtöbb vívmányát is.


Ugye érthető a tanúknak, hogy az nem működhet, hogy önjelölt vezetők eldöntik, hogy az egyik pogány szokás teljesen rendben van, "mert már az adott gyakorlat, használat, cikk, tárgy" már kihalt pogány szokás, vagy tárgy" amíg a másik elvetendő, mert egy pogány kultusz életben tartása. Ez így kettős mérce. A kettős mérce, a mai világ egyik legundorítóbb dolga, vallástól függetlenül. Aki a kettős mérce szerint éli/élik az életét, az a legaljasabb gazember, gazemberek akiket a világ a hátán hordott. És mivel én nem vagyok keresztény, így magasról teszek rá, hogy ez tetszik e a kedves tanúknak vagy nem. Világos volt tanúk, amit írtam?


Üdvözlettel. Egy ízig-vérig pogány férfi.

2017. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Remélem, ezen kérdésed által is elégedett vagy.

Tudtam, hogy miért teszi fel valaki ezeket a kérdéseket, pont most....


"más vallásoknál van más ünnep"


Igen valóban, de azok sem olyan ünnepek, amiket Isten szervírozott.

S most várom a sok sok kövér nullákat ajándékba....

2017. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
En sem ertem mivel annyi de annyi valas van hogy kizart hogy ne legyen az ev minden napja egy egy pogany ellemi unnepel kapcsolatban vagy pogany istenseggel...Ergo nagyon is valoszinu hogy mikor egy tanu par a hazasagi evfordulot unnepli akkor azt egy pogany unnepnapon teszi..ergo megserti istenet az ortorony logikaja alapjan..csak azt nem ertem miert nem veszik ezt eszre?
2017. nov. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!