Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség az eleve...

Mi a különbség az eleve elrendelés (ahogy azt Kálvin tanította) és a fatalizmus között? Vagy az eleve elrendelés fatalizmus más szóval?

Figyelt kérdés
2017. nov. 21. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Az eleve elrendelés csak az üdvösségre koncentrál.


A fatalizmus pedig mindenre.

2017. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1


"Az eleve elrendelés csak az üdvösségre koncentrál.


A fatalizmus pedig mindenre."


Igen, ezt én is így tudom. De az üdvösségre nézve van-e különbség az eleve elrendelés és a fatalizmus között?


Köszönöm szépen a választ!

2017. nov. 21. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolati gyökere azonos:Tehetetlen vagyok!Körülményeimet képtelen vagyok módosítani!Nincs szabad akaratomnak jelentősége.
2017. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

"Predesztináció és fatalizmus." alcím alatt olvasgass.

2017. nov. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az eleve elrendelés ha nem is így fogalmaz feltétlenül de igazából nem csak az üdvösségre vonatkozik hanem mindenre, minden Isten akaratából történik ha valaki most meghal balasetben az is, kálvin a könyvében (institutio) világosan leszögezi hogy szerinte tévedés az h "csak megengedi" kifejezetten akarja szerinte, szép itt a kálvinista apologetika de esetleg jobb magát Kálvint olvasni ha már ez a kérdés
2017. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az agrai maharadzsa kertésze egy hajnalon rémülten ébreszti az urát.

- Add kérlek a leggyorsabb lovaidat, mert menekülnöm kell!

- Mi történt?

- Kertedben munkálkodtam éppen, amikor találkoztam a Halállal, aki felemelt karokkal megfenyegetett engem. Hadd induljak el sebes harci szekereden, akkor estére Delhibe érkezek, és ott elrejtőzőm a rengeteg ember között, hogy ne lelhessen rám.

- Jó – mondja a maharadzsa – indulj el máris!

Később kertjében sétálva a maharadzsa is találkozik a Halállal.

- Te Halál, miért ijesztgeted az én kertészemet?

- Óh, nagyuram – feleli a Halál – dehogy ijesztgettem én őt, csupán széttártam a kezem csodálkozásomban. Nem értettem, hogyhogy ő még itt van, amikor ma este Delhiből kell őt elvinnem?!

2017. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!