Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan képzeled az angyalokat,...

Hogyan képzeled az angyalokat, a Mennyet és a Poklot?

Figyelt kérdés
Leszögezném, hogy nem vagyok vallásos, nem hiszek semmilyen Istenben sem, de teológiai szempontból nagyon érdekel a Biblia, és sajnos ott nem nagyon részletezik sem a Menny, sem a Pokol pontos funkcióját, kinézetét, stb, pedig engem nagyon érdekelne. Az angyalok igaz, sokszor szerepelnek, de valahogy ők sincsenek nagyon elmagyarázva. Tehát lényegében az érdekel, hogy nektek személyesen milyen elképzelésetek van erről a három dologról.

2017. nov. 24. 19:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
3%

10:33 vagyok.


Látom valahol te is a közelben vagy a nèzőpontok vègtelenjèben.

"Angyalok:

Olyan intelligens lények,akiknek lénye mibenléte számunkra ismeretlen.Isten tiszta angyalai,az Urat, elbukott angyalai Lucifert követik.

Hatalmuk van állatok,emberek képében,illetve láthatatlanul megjelenni az emberek előtt.".


Annyit javítanèk, hogy nem az emberek elött jelennek meg, hanem az elmèjükben ès a szívükben. Ezèrt láthatatlanok.

2017. nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem,azért pontoztunk le,mert beképzelt majom vagy. Szállj le a magas lóról,nem te vagy itt a nagy tisztánlátó.
2017. nov. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem is megtanították, hogy nem szabad ilyen szabadon gondolkodni ès azt is, hogy szabad akaratom van.

Neked nem merete? Melyik a helyes? Homokba dugni a fejünket ès remènykedni, vagy megnèzni mitől fèlünk ès rájönni mi okozza a fèlelmet valójában?

2017. nov. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
39%

Angyalok:

Olyan intelligens lények,akiknek lénye mibenléte számunkra ismeretlen.Isten tiszta angyalai,az Urat, elbukott angyalai Lucifert követik.

Hatalmuk van állatok,emberek képében,illetve láthatatlanul megjelenni az emberek előtt,különböző feladatok ellátásában.

Lásd:Kígyó,szamár,az Ábrahámot,Lótot meglátogatók

"Felibök hágok a magas felhőknek, és hasonló leszek a Magasságoshoz."És 14:14


Menny:

Isten teljességének "lakhelye".

Keveset tudunk róla.

Ott tartózkodnak,az el nem bukott angyalok, Énok,Illés,Mózes,és a Krisztussal feltámadtak.A megváltottak számára,"ezeréves"

korszakban történő ítélet,és ítélethirdetés helye.


Pokol(hádész,gyehenna)


A szinonímái: megsemmisítés helye,a tűz tava, a tüzes,kénköves eső.


Ha valakinek nem tetszik,ahogyan én képzelem el ezeket,indokolja bibliai bizonyítékokkal meglátásom helytelenségét!

2017. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2018. febr. 1. 22:35
 16/16 világvége1 ***** válasza:
Angyalok nincsenek. A menny pontos funkciója az, hogy a jó teremtett szellemek – egy új testtel – boldogok legyenek ott a haláluk után. A pokolé pedig hogy legyen hol vétkezniük a gonoszoknak – ami miatt persze szenvednek is. Egymás és maguk miatt – maguk miatt mert magukat is bántják, mivel magukat is gyűlölik, és az egyre fokozódó bűntudat is gyötri őket, mivel újabb és újabb vétkeket követnek el. És ahogy szaporodnak a vétkeik, úgy csúnyúlnak.
2020. máj. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!