Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyinak mi ez a templomba...

Nagyinak mi ez a templomba járási mániája? 17/f

Figyelt kérdés

Kisebb koromban mindig elrángattak a vasárnapi misére.

Most is minden szombaton győzköd hogy menjek reggel 9-kor misére, vasárnap pedig 8-kor felkelt hogy nem e akarok elmenni templomba. Miért akar engem annyira elrángatni? MI a jó neki ebben?



2017. nov. 26. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, őt így nevelték, és ahogy őt az idősebb családtagok, úgy ő téged is be akar vonni ebbe a "programba".

Bár én már ritkán járok templomba, de most is meghatározó élményem, ahogy a nagyapámmal EGYÜTT mentünk! Egészen más érzés, mint egyedül menni. És természetesen nem csak az istentisztelet miatt megy az ember, hanem a gyülekezet, mint közösség miatt is - ha szerencséje van.

2017. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Hidd el, eljön még az a nap, amikor azt mondod majd; "bárcsak elmentem volna olykor a nagyival misére". Kívánom, hogy minél később jöjjön el ez a nap és bízom, hogy előtte elkíséred majd többször is.
2017. nov. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Félteértitek, ő nem jár már vagy 10 éve (mióta betegeskedik) csak engem meg a bátyámat próbál elküldeni. Egy ideig a szüleinket akarta rávenni de ők sem járnak
2017. nov. 26. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Akkor gondolom, azért, hogy legyen valaki, aki "képviseli" a gyülekezetben a családot, mert különben "mit szólnának az emberek":S
2017. nov. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Szeretné, hogy te is részesülj amiben ő, hogy ismerd meg a Megváltót, Jézus Krisztust, de ez a te döntésed lesz, de én megfogadnám a tanácsát.
2017. nov. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te azt írtad egy másik kèrdèshez, hogy aki GYŰLÖLI a bűnt az jó úton jár. Kedves előző.
2017. nov. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
Valakinek ki kell mondania: A nagyid egy bűnös ember és tudja, hogy a pokolra fog jutni. A templomba járassal akarja egyensúlyba hoznia a bűneit. El akarja kerülni, hogy te is igy járj.
2017. nov. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Kedves Fiatalember!


Nagymamád,néhány rövid év múlva nem lesz többé,csak az emléke,amit ma gyűjtögethetsz.


A templomba menet-jövet,különleges alkalom,hogy beszélgess vele,és akkor,csak rád fog figyelni.

Jó,ha megtanulsz kérdezgetve beszélgetni.Kérdéseidet,válaszaiból fogalmazhatod meg.Ha te kérdezel,míg válaszol,van időd jó kérdéseket megfogalmazni,és neki,te leszel,a legkedvesebb rokona,akiről mindenkinek áradozni fog.Ez,még jól jöhet neked!


A templomban egészen biztosan jó dolgokat fogsz hallani,melyeket még használhatsz az előtted álló életben.

A hab a tortán,a kikapcsolódás az élet forgatagából,s ezzel,egy különleges felfrissülés jár.


Ha unalmas a liturgia,vagy a pap szövege,ragadj ki abból részleteket,és fantáziáddal képzeld el azokat.Dramatizáld,mint valami filmet!


Ne feledd!Nagyid néhány év múlva nem lesz!

2017. nov. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát én teljes mértékben megértem a kérdezőt.Szerintem bőven elég az,hogy hétköznap korán kell kelni és délután 3-ig az iskolában teljesíteni.A helyedben megmondanám neki szépen,hogy téged ez nem érdekel és szeretnél hétvégén pihenni.Reggel 8-kor? Inkább pihend ki magad.Gondolom nem írtad volna ki a kérdést,ha nem zavarna a dolog.Attól,hogy nem mész el misére,tudsz kedveskedni a nagyinak másképp is.
2017. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!