Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak miért tilos a...

Jehova tanúinak miért tilos a versenysport?

Figyelt kérdés
Azért, mert ha nyernek, akkor végig kell hallgatniuk a dobogón az országuk himnuszát? Vagy valami más oka van?

2017. nov. 26. 19:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Komolyan tilos? :o

De hát Venus és Serena Williams is jt-k.

2017. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem igaz hülyeség.
2017. nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Amot szabad nekik:

-Házalni, zaklatni másokat

-Kihasználni az embereket

-Nem adni vért

-Családokat szétszakítani és elvenni a pénzüket

-Nem ünnepelni semmit


Csupán jézust követik. I love jesus.

2017. nov. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Egy Jehova tanú írta itt, hogy versenyszerűen nem sportolhatnak. Én is csodálkoztam, azért kérdezem...
2017. nov. 26. 20:04
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

#3


Nos felhívom a kedves figyelmedet, hogy Én senkitől senkit nem szakítottam el, és engem sem szakítottak el a családomtól.Nem vettem el senkinek a pénzét,s nekem sem vette el senki a pénzemet.

S nem használtam ki senkit, és engem sem használt ki senki.

Nem házalok, ugyan is nem folytatok kereskedelmi tevékenységet.


Hogy mit ünneplek, vagy mit nem, az az Én szabad akaratom, döntésem. Nem kötelezhetsz arra, hogy vegyek részt vagy sem, egy ünnepségben.


Valamint ezt merem a Több mint 8 millió őszinte testvéreim nevében kijelenteni.

Ezek olyanoktól jövő vádak, akiket valamilyen sérelem ért, és bosszút akar állni.

2017. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

A Williams Nővérek, az "igazhitű" Jehova tanúi felekezethez tartoznak, Ők 1935-ben leszakadtak, kiváltak, és ezt a nevet használják az előtte levő jelzővel.


Jehova Tanúi nem csak a nacionalista szellem miatt nem vesznek rész verseny szerűen, hanem Jézus tanításához hasonlóan, nem kívánnak "dicsőséget" szerezni maguknak.


(Máté 20:25–27) . . .„Tudjátok, hogy a nemzeteken hatalmaskodnak az uralkodóik, és a nagyok hatalmuk alatt tartják őket. 26 Nem így van ez tiköztetek; hanem aki nagy akar lenni közöttetek, az legyen a szolgátok, 27 és aki első akar lenni közöttetek, az legyen a rabszolgátok.

2017. nov. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És egy iskolai sportversenyen sem vehet részt egy tanú gyerek? Az nem nacionalista. Dicsőség... hát lesz egy kis sikerélménye. Ezt szabad azért? Vagy bármilyen versenyre menni?
2017. nov. 27. 00:12
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Tudod, amikor ilyen jellegű kérdést tesznek fel, megfordul a fejemben egy kérdés.

Miért érdekel valakit ez, ha nem akar ezen imádat szerint élni?

Mit szeretne a válasszal elérni?

- Valóban érdekli, mert tájékozódik?

- Vagy ellenségeskedést szítani?


Térjünk vissza a kérdéshez.

Ha valaki Krisztusi szeretetet szeretne gyakorolni, vagy az szerint élni, annak nem fordul meg a fejében, mások felett kitűnni, még az Istennek végzett szolgálatban sem.

(Lukács 17:10) 10 Így ti is, ha megtettétek mindazt, amit feladatul kaptatok, mondjátok: »Semmirekellő rabszolgák vagyunk. Azt tettük, amit tennünk kellett.«”


Ha valaki felelősséggel el vállal egy feladatot, azért teszi, mert Istennek akar tetszeni nem embereknek.

Így lehet az égben kincseket gyűjteni, ami maradandóbb bármilyen földi kupánál vagy éremnél.

Ez azt jelenti, hogy szerényen jár Istenével.

Szerényen járni azt jelenti, hogy elismerjük a korlátainkat, és azt hogy Jehova az aki helyesen vezeti a lépteinket.

A verseny szellem, az egónak kedvez. Egy keresztény pedig ebben a világban nem akar kitűnni.

Ehhez nagyfokú alázat szükséges.

Ha valaki egyszer bele kostól a Siker ízébe, nem biztos, hogy nem fog vágyakozni újra az után.

A világban sokakat ez tart távol Istentől.....

2017. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

A másik pedig az, hogy a versenyhez edzés szükséges, hogy jól felkészült legyen.

Ez pedig bizony sok időt vesz igénybe. El terelődhet a figyelme a fontosabb dolgokról.

(Filippi 1:10, 11) 10 hogy megbizonyosodjatok a fontosabb dolgokról, s így fogyatkozás nélküliek legyetek, és ne botránkoztassatok meg másokat, egészen Krisztus napjáig, 11 és telve legyetek igazságos gyümölccsel, ami Jézus Krisztus által van, Isten dicsőségére és dicséretére.


A napok rövidre vannak szabva. a világban elért siker, nem menti meg senkinek az életét azon a napon, mert Isten nem ez alapján értékel bennünket. Hanem hogy mennyire kamatoztattuk az Úrtól kapott értékeket.

Hogyan éltük a keresztény életünket.

Ha az alapján ítélne, bizony sok egyszerű szegény ember halna meg, és a gazdag sikerese emberek kapnának jutalmat, nem azok, akik Isten iránt érzett szeretetük által lemondtak a világi életről.

Mert maradandóbbat várnak, mint a mostani világban elért sikerek.

Ábrahám is, és sokan mások is ezért a maradandóbbért mondanak le.

(Héberek 11:9, 10) 9 Hit által lakozott jövevényként az ígéret földjén, mint valami idegen földön, és lakott sátrakban Izsákkal és Jákobbal, akik vele együtt ugyanannak az ígéretnek voltak örökösei. 10 Mert várta a valódi alapokkal bíró várost, amelynek építője és alkotója az Isten.

2017. nov. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Vidiripi


"Nos felhívom a kedves figyelmedet, hogy Én senkitől senkit nem szakítottam el, és engem sem szakítottak el a családomtól.Nem vettem el senkinek a pénzét,s nekem sem vette el senki a pénzemet.

S nem használtam ki senkit, és engem sem használt ki senki."


Ezt is kimered jelenti a 8 millió tanú társad nevében? Egyébként te miért beszélsz a nevükben?

Belegondoltál már abban hogy nem mindenkinek van olyan élete mint neked?


"Ezek olyanoktól jövő vádak, akiket valamilyen sérelem ért, és bosszút akar állni."


Biztos ez? Mert folyamatosan hangoztatjátok hogy ti végzitek egyedül a házról-házra való szolgálatot. Tehát mindenki tud róla.


"A Williams Nővérek, az "igazhitű" Jehova tanúi felekezethez tartoznak, Ők 1935-ben leszakadtak, kiváltak, és ezt a nevet használják az előtte levő jelzővel."


Az egység mégsem olyan nagy mint ahogyan azt időnként beállítják Jehova tanúi.


"Ha valaki Krisztusi szeretetet szeretne gyakorolni, vagy az szerint élni, annak nem fordul meg a fejében, mások felett kitűnni, még az Istennek végzett szolgálatban sem."


Ez mind szép és jó. Csak van egy aprócska gond. Az hogy bizonyos pozíciókat a gyülekezeten belül csak és kizárólag úgy lehet elérni ha az illető teljesíti az óraszám követelményeket!


"Ha valaki felelősséggel el vállal egy feladatot, azért teszi, mert Istennek akar tetszeni nem embereknek."


Akkor semmi szükség nem lenne az óraszámokra mert Isten még a hajunk szálát is számontartja.


"Így lehet az égben kincseket gyűjteni, ami maradandóbb bármilyen földi kupánál vagy éremnél."


Igen a szolgálattal. Ha az ő akaratát cselekszi az ember!


"Ábrahám is, és sokan mások is ezért a maradandóbbért mondanak le."


Ábrahám? Akkor már inkább Pál mert Ábrahámnak ebben a világban teljesedő ígéretet tett isten. Azt hogy megsokasítja magvát és az úgy is lett!

2017. nov. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!