Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak miért tilos a...

Jehova tanúinak miért tilos a versenysport?

Figyelt kérdés
Azért, mert ha nyernek, akkor végig kell hallgatniuk a dobogón az országuk himnuszát? Vagy valami más oka van?

2017. nov. 26. 19:02
1 2
 11/15 KZitus ***** válasza:

Szia


Alapjában véve nem tilos, sehol nem tiltja a Biblia, mint ahogyan a dohányzást sem. De a keresztényi életet nem lehet összeeggyeztetni a versenysportal (sem), ha van kedved nézd meg ezt a filmet, és akkor megérted az alapelvekben való gondolkodás lényegét:

[link]

2017. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Jujjjj gratulálok Kzitusnak és a többi farizeusnak

Mondjátok ezt Gera Zolinak, aki minden gólja uán az élô Istennek ad dicsőséget és nála szerényebb embert soha nem láttam.Jaaa és a befolyt jövedelméből alapítványokat hozott létre beteg, szegény emberek támogatására. Micsoda ördögi, elméjében beteg ember...csak most veszzem észre.

2017. nov. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

#12


Sajnos fogalmad sincs miről van itt szó.

2017. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nem kötekedésből tettem fel a kérdést, csak hallottam róla, hogy ilyen is van, és kíváncsi voltam, miért. Most már értem az álláspontotokat.

Viszont én ezt, hogy ne akarjunk kitűnni a sikereinkkel, már kicsit erőltetettnek érzem. Akaratlanul is az jut eszembe, hogy ezt azok a sikertelen emberek mondják, akik másokat is le akarnak rángatni a maguk szintjére.

Igen, a siker hajhászása káros lehet. Az már a ló túloldala, ahová könnyen át lehet esni. De erre tényleg az a megoldás, hogy kerüljük el a sikerhez vezető helyzeteket? Mert akkor már biztosan nem lehetünk jó emberek?

Hogy is volt az a példabeszéd a talentumokról? Ha valakinek Isten kivételes tehetséget ad a sporthoz, az ássa el a talentumát, mert nehogy már kitűnjön a többiek közül, és e világi sikereket érjen el?

Mi erről a véleményetek?

2017. nov. 27. 21:40
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát sajnos coccomaci neked sem nagyon. Vakok vezetnek világtalanokat és mind a tengerbe esnek.

Ha ismernéd Gera Zoltán életútját, akkor talán lenne egy kevés fogalmad a dolgokról és gondolkodásra késztetne. De tudom, tudom most üldözlek téged Jézus nevéért.

Csak egyer próbálnál meg Isten Szelleme által az Ige mögé látni.

2017. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!