Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Közületek ki hisz Istenben?...

Közületek ki hisz Istenben? Mert ha megnézzük a Földet, csillagokat, embereket, állatokat, akkor láthatjuk, hogy ez csak úgy magára, egy inteligens lény irányítása nélkül nem jöhetett vona létre a semmiből.

Figyelt kérdés
2017. nov. 27. 18:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
79%

Tegyük fel, egy mező közepén állsz, majd feldobsz pár száz kavicsot. A feldobott kavicsrengeteg közül pedig egy pontosan egy ott lévő kő tetején fog landolni.


Ha később arra jár egy ember, hiheti azt, hogy azt a kavicsot bizony tudatosan kellett hogy odategye valaki. Vagy ha az ember nem csak célirányosan azt nézi, amit látni akar, hanem látja azt is, hány száz kavics van még szerteszét, akkor látja hogy egyszerű véletlenről, a nagy számok törvényéről van szó.


Mert dióhéjban így működik a világ, mindennek számtalan variációja jön létre és változik folyamatosan, ezek közül pedig amelyik működőképes, az megmarad, amelyik nem, az nem.

Például ha ránézünk a Földre, van aki egyedül csak ezt nézi, és látja milyen tökéletes az élet kialakulásához és fenntartásásához, és egyből arra gondol, ezt biztos hogy valaki pont így tervezte. Más meg belegondol, hogy hány milliárdszor milliárd bolygó létezik az univerzumban, és ekkora számoknál épp az lenne a fura, ha nem akadna legalább néhány olyan bolygó, ami jó helyen van az élet szempontjából. És ehhez semmi intelligencia, sem tervezés nem kell.


És ne érts félre, ettől még Isten ugyanúgy létezhet, tervezhette a világot, stb. Csak az érved hibájára mutattam rá, hogy ebből a gondolatmenetből viszont még semmiféle tervezettség nem következik.

2017. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:

Negyedik válaszoló vagyok.


Mire kérdezed hogy "ki"?

2017. nov. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 A kérdező kommentje:
Itt többről van szó mint egy kőről ami egy másikon landol.És ki dobta fel a követ?És ki irányítja, tartja pályán a bolygókat, csillagokat,vagyis ez is a véletlen müve?
2017. nov. 27. 18:59
 14/87 anonim ***** válasza:
64%

"Itt többről van szó mint egy kőről ami egy másikon landol"

Nyilván. De a gondolatmenet ugyanaz. Ha csak azt látod, amit látni akarsz, könnyű bármibe tudatosságot látni. Pedig csak nem vetted észre a többi kavicsot.


"És ki irányítja, tartja pályán a bolygókat, csillagokat,vagyis ez is a véletlen müve?"

Semmi véletlen nincs benne, egyszerűen minden a fizikai törvények szerint működik. Mint pl a gravitáció, ha már az égitestek pályájáról van szó.

2017. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 A kérdező kommentje:

Azt a "ki"t a 3.válaszolótól kérdeztem,neked a 8. hozzászólásban írtam.

A 3.válaszadótól az kérdeztem hogy ki,mert ő azt írta,hogy"

"Ha nem hiszek benne, akkor nem teremthette az Univerzumot?"de ki ?

2017. nov. 27. 19:05
 16/87 anonim ***** válasza:
63%
Az a körülmény, hogy a kérdező nem érti a tudománynak a világegyetem, és az élet keletkezésére vonatkozó ismereteit...vagy nem osztja ezeket a nézeteketm az nem a tudomány tévedésének bizonyítéka, hanem a kérdező képességeinek a tükre.
2017. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
15%

De miért hiszed, hogy éppen Isten teremtett mindent? Biztos, hogy ő teremtett mindent?

Amikor az oviban kiscsoportos voltam, ott volt egy túlkoros, évvesztes Pistike, mindenki azt hitte róla, hogy ő az Isten. Aztán egyszer a sarokba állította az óvó néni, akkor többen úgy gondolták hogy inkább az óvó néni az Isten. Másnap óriási patáliát csapott Pistike anyukája, mire kaptunk egy új óvó nénit, akkor egy ideig megint Pistike volt az Isten. Ma már persze tudom, hogy a Pistike papája volt a polgármester a városban, tehát valójában Pistike papája volt az Isten. Szóval az ember képes fejlődni, és a felismeréseit helyesen értelmezve tud valós képet alkotni a világról.

Igen, egy ideig én is azt hittem, hogy Isten teremtett mindent (ez az Isten persze már nem a Pistike papája volt, hanem az, amiben te is hiszel). De bizonyos dolgok meggyőztek arról, hogy Istent is teremtette valaki, majd adott neki egy szeletet, hogy játsszon vele. Szóval ebben a szeletben vagyunk mi és az Univerzumunk meg a kis Istenünk is. Persze hiszünk is benne páran, mert logikusnak tűnik, hogy az ő kegyelméből van itt minden. De ki kell ábrándítsalak, nem ő az igazi Mindenható. Mondjuk neked nagy csalódás lesz majd erre rájönni, de addig is töltsd kellemesen az időt, mert egyebet úgysem tehetsz!

2017. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 A kérdező kommentje:
Saccharomyces .És a fizikai törvényeket ,gravitációt ki hozta létre?A semmiből, a káoszból csak úgy magától nem jöhet létre fizikai törvény,rend,rendszeresség.Mit értesz többi kavics alatt?Az égi testek is egy rendszer,törvény szerint müködnek, nem pedig össze vissza a saját kényük,kedvük szerint.Azért,amiért nincs rajtuk élet,nem azt jelenti,hogy ez is ne lett volna tervbe véve.De tudjuk,hogy a bolygók is hatással vannak a földi életre,tehát van szerepük,és nem egy véletlenül szétszóródott kavicshalmaz az egész.
2017. nov. 27. 19:14
 19/87 anonim ***** válasza:
63%

"A természet tudományt miért választod el Istentől?hisz ő teremtette a természetet."


Nincs különösebb ok. A természet működősét a természettudomány magyarázza. A Biblia meg ember és Isten kapcsolatáról szól.

2017. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
63%

"És a fizikai törvényeket ,gravitációt ki hozta létre?"

Miért kéne abból kiindulni, hogy bárki is létrehozta?

2017. nov. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!