Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor imádkozunk Istenhez,...

Amikor imádkozunk Istenhez, hogy adja meg, amire szükségünk van, akkor térjünk ki konkrétan arra is, hogy mikor mit látunk szükségesnek?

Figyelt kérdés
Vagy elég csak annyit kérnünk Tőle, hogy mindennapi kenyerünket adja meg nekünk ma, és ezzel már mindent kértünk, nem is kellene tovább szaporitanunk a szót?
2017. nov. 28. 05:39
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Máté 6:7 És mikor imádkoztok, ne legyetek sok beszédűek, mint a pogányok, a kik azt gondolják, hogy az ő sok beszédükért hallgattatnak meg.

Máté 6:8 Ne legyetek hát ezekhez hasonlók; mert jól tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt kérnétek tőle.

2017. nov. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

szerintem elég ha imádkozol, az Úr ismeri a rejtett kivánságaidat is!

[link]

2017. nov. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 imakommandós ***** válasza:
86%

A szükségeinket Ő ismeri jobban mert vannak kissebb és nagyobb szükségek, de Ő tudja, hogy melyik szükségünk az erősebb.

Ha van valami fontos kérésed, gondod, vagy kivánságod, azt mindig hálaadással kell átadni Istennek.

Filippi 4:6-7 verseiben az imádságra és a könyörgésre is más szót használ a Szentirás. A könyörgés görög szava éppen a hiány, szükség, rászorultságból ered.

2017. nov. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Kitérhetsz te bármire, de sose kapod meg amit akarsz ha nem teszel érte. Az öledbe nem fog hullani semmi. Szóval imádkozás helyett inkább valami hasznosat csinálj.
2017. nov. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Legahtásosabb ha a cèljaidhoz kèrsz erőt. Ha elèred a cèljaid kenyèr is van.
2017. nov. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Isten nem azt adja meg neked, amit te kérsz, hanem azt, amit ő szeretne.

Csak azért érdemes imádkozni, hogy világosítson meg a szándékáról.

2017. nov. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jézus azt mondja hogy úgy imádkozzunk hogy "legyen meg a TE akaratod"
2017. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt kérsz Istentől, amit szeretnél, és olyan módon és olyan hosszan imádkozol hozzá, ahogy jólesik.
2017. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem ki kell térni pontosan, hogy mit tartok szükségesnek.


De azt tudni kell a kérő imákkal kapcsolatban, hogy Isten csak azt teljesíti, ami a javunkra válik! Ami ártana, tehát nem válna a javunkra, azt nem.

Egyébként meg, jaj lenne nekünk, ha Isten minden kérésünket teljesítené! :)



"Gyermekem! Nincs meg nem hallgatott ima. Én mindenkinek hallom szavát, aki Hozzám intézi azokat. Még azokat a szavakat is, melyeket nem Hozzám intéz valaki, azokat is hallom!


Ti, akiknek látása éppen anyagi lehatároltságotoknál fogva nagyon is korlátozott, gyakran kértek Tőlem olyat, amit ha megadnék, akkor nem szeretnélek igazán titeket. Jaj lenne nektek, ha minden kéréseteket teljesíteném. Jaj lenne annak a gyermeknek, akinek minden kérését teljesítenék szülei.


Az igaz, érett hitet éppen az jellemzi, hogy megelégszik azzal, ha kér. Igen, mert tudja, hogy kérésével problémáját átruházta Rám, s így e probléma már jó kezekben van. Csak az a kérés érdemli meg, hogy hitből jövőnek legyen nevezhető, mely mögött feltétlen bizalom áll. Aki valóban bízik abban, hogy nemcsak meghallgatom, de mérlegelem is kérését, az akkor is nyugalmat hordoz szívében, ha nem tapasztalja kérése teljesítését. "


Jézus; A HANG-könyv 128

2017. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Isten nem egy automata, ahova bedobsz egy imamennyiséget és kidobja a süit. Sokan le fognak pontozni ezért, de ha abban a hitben élsz, hogy Istennek a leghalványabb fogalma sincs róla, mikor mire van szükséged, nincs hited. Ha valóban hiszel, akkor tudod, hogy Isten gondot visel az emberekre, és a leghálátlanabbnak is megadja, amire szükségük van. Nem akkor, amikor kérik, hanem amikor szükségük van rá.


Sajnos nem tudom, honnan, kitől van ez az idézet, de a neten fellelhető a többi része is:


Kértem erõt...

És Isten adott nehézségeket, amelyek erõssé tesznek.

Kértem bölcsességet...

És Isten adott problémákat, hogy megoldjam azokat.

Kértem bátorságot,

És Isten adott veszélyeket, hogy legyõzzem azokat.

Kértem adjon szeretetet...

És Isten adott gondterhelt embereket,

hogy segítsek rajtuk.

Kértem kegyelmet...

És Isten adott lehetõségeket.

Semmit sem kaptam, amit akartam és mégis megkaptam mindent, amire szükségem volt!

2017. nov. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!