Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez nem napi jehovista kérdés,...

Ez nem napi jehovista kérdés, hanem más: ezt hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

A Biblia ezt írja: Az Úr ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom.


Egy tanú szerint:

Ha lesz is gyermek, az nem Isten jóváhagyásával történik, hanem a test természeténél fogva képes utódot nemzeni.


Én úgy olvasom a Bibliából, hogy minden élet Istentől van. Akkor a tanúk valami kettős teremtésben hisznek? Ha nem Isten adja a mocskos és gusztustalan parázna kapcsolatba a gyermeket (érezd az iróniát), akkor ki?

Azt is olvasom a Bibliában, hogy az ő lelke által van élet, hisz magát az életet még a tudomány sem képes megfogni, hogy micsoda. A tanúk szerint akkor a büdös fattyúknak az élete nem Istentől van?

(igen, eléggé fel vagyok háborodva. Szerintem minden élet értékes és mindenki Istentől van és mindenki ajándék)


2017. nov. 29. 13:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 Bubuka508 ***** válasza:
0%
Nézz alaposabban utána, hogy kik írták a Bibliát, milyen népfaj tagjai, a saját felfogásuk és érdekeik szerint. A Bibliáról ennyit. A másik pedig, hogy szerinted akkor a bűnözők élete is értékes és azok is Istentől vannak? Persze olyan istentől mit lehet várni, aki megöli a saját fiát?
2017. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
19%

"magát az életet még a tudomány sem képes megfogni"

De, képes.

Kicsit nehezen megy, de ugye még 200 éve SEM dolgozunk ezen.

Meglesz, ne félj.


A vallás 10000 éve alatt milyen hatalmas felfedezések voltak, köszönhetők neki?

2017. nov. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:

Én tudom kik írták a Bibliát, kérdés, hogy te tudod e. És igen, minden emberélet értékes, csak nem mindegy ki mit tesz vele.


2: még mindig nem tudja a tudomány, a közelében sincs. Nézz utána, ne pedig elvakultan próbálj nulla infóval érvelgetni, csak azért, mert szúrja a szemed a Biblia, amit viszont valószínűleg soha a kezedbe nem vettél.

2017. nov. 29. 14:54
 4/72 anonim ***** válasza:
12%

Köszönöm a 0%-os lepontozást és a buta "érveket".

A tudomány már majdnem képes egyedül összerakni egy élőlényt.

Vírust már simán tudunk készíteni... mondjuk, ez kérdés, hogy él-e, de nagyjából úgy épül fel, mint egy élőlény.


Egy baktérium DNS-és is sikerült már összerakni, és utána beültetve egy másikba, az működött is.

Az élőlényekről, az életről már nagyon sok mindent tudunk - és amit nem, ott sem elvi akadályok vannak, hanem csak gyakorlati: vagyis rendkívül aprólékos munka lenne összerakni, EGYELŐRE még ez sok. De a mennyisége sok, nem pedig megértési problémák vannak!


Nemsokára fogunk készíteni egy új baktériumfajt: olyat, amilyen nem is létezik egyelőre.

NINCSEN valami titokzatos "életerő", amit csak valami isten lenne képes belerakni az élőlényekbe.


Az meg, ha lepontozgatjátok azt, aki az igazságot írja, nagyon nem szép tőletek, és amúgy eget verő butaság is. Ráadásul aki ezt teszi, az nem is igazi hívő.

2017. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos nagyon szomorú ez az "értékes és nem értékes ember" felfogás. Kicsit olyan nekem,mint mikor a lombikgyerekekre mondják ugyanezt. Ha mégegyszer ilyen választ olvasol egy tanútól,hogy a test természetéből fakadóan képes utódot nemzeni,akkor kérdezd meg tőle,hogy a testet talán nem Isten teremtette? Nem Ő mondta Ádáméknak,hogy szaporodjanak? Nem Ő adta a "test természetét",ami miatt képes utódot nemzeni?
2017. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
100%
71%-os,ne vedd már ezt ennyire magadra! Egyrészt ti sem szeretitek,ha a hívők nem a fő kérdésre válaszolnak,csak egy részletet ragadnak ki belőle,te meg ezt tetted. A másik az,hogy a kereszténységnek mióta feltétele az,hogy mindenkit fel kell pontozni,különben nem igazi hívő? A harmadik meg az,hogy valláskritikán ha megszólal egy hívő,akármit mond,gyök nullára van pontozva,az összes. Ne legyél egyoldalú.
2017. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
17%

"mindenkit fel kell pontozni"

Ezt ki mondta?

Azt mondtam, hogy aki az igazságot írja, azt nem szabad lepontozni.

Ezt az írásom ismét lepontozták éjsötét hívők... ill. ők nem hiszem, hogy igazi hívők. Aki Istent követi, az tudja, hogy jóindulattal kell állni a dolgokhoz: ugye ez a legfőbb parancs. Nem?


Na, ennek itt nyomát nem látom, csak benned.

De te meg nyilván nem pontoztál.

Valahogy a hívők közül aki normális, az nem igazán pontoz.

2017. nov. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
Hogy mibe nem keresel már hibát....?
2017. nov. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te hogy állsz hozzá: szerintem ez az egyik legfontosabb tanítás. Ezért is hívják úgy, hogy a szeretet vallása.

Te mit gondolsz erről?

2017. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább személyfüggő,mint hívő vs. nem hívő kérdés. Ez csak egyéni vélemény,de én ezt az egész pontozási rendszert úgy oldottam volna meg,hogy csak a kérdező pontozhasson,nyilván az sem lesz minden esetben teljesen igazságos de végülis a kérdezőnek kell eldöntenie,hogy megkapta-e a kérdésére a választ valakitől és ha megkapta,de mondjuk egy kommentelőnek nem tetszik,akkor ne lehessen már csak ezért lehúzni. De mondom,ezt csak én gondolom így,lehet meglennének ennek is a hátulütői.


Coccomaci: miért,te azt a felfogást,hogy valaki Isten akaratán kívül születik,nem tartod hibásnak? Akár parázna egy kapcsolat,akár nem,most neked lenne szíved egy törvénytelen kapcsolatba (pl megcsalás) beleszületett gyereknek azt mondani,hogy az ő születését Isten nem akarta? Hol tehet ő róla,hogy hova született?

2017. nov. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!