Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is sokmindent...

Szerintetek is sokmindent eltitkol előlünk az Isten?

Figyelt kérdés

2017. dec. 3. 12:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Konkrétabban? Szted mely információk nem hozzáférhetőek? És azokat mi célból rejtené el akárki is?
2017. dec. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Például a biblia szerint a halál után nincs semmi. Se tudat, se lélek. Viszont a reinkarnáció is logikusnak tűnik. Nekem is volt gyerekkoromban olyan érzésem mintha már éltem volna azelőtt. A másik dolog, szerintem voltak előemberek, vagyis Ádám-Éva előtt. Nekem úgy tűnik, hogy Isten hibázott, nem is egyszer, viszont azt állítja magáról hogy tökéletes. De aki tökéletes, annak nincs szüksége tapasztalatok szerzésére, és nem is hibázik! És mindez azt is jelentheti, hogy ő egy kezdő! Hozzánk képest ő egy isten természetesen. De önmagához képest, mintha kevés lenne! Minden viszonyítás kérdése ugyanis.
2017. dec. 3. 12:23
 3/21 anonim ***** válasza:
31%

"Például a biblia szerint a halál után nincs semmi. Se tudat, se lélek." Az, hogy a Biblia miért néz ki így most, mely részek lettek kitörölve és melyek később betoldva stb, ez hozzáférhető információ, nem titok. A bibliatörténet, mint tudományág foglalkozik vele.


"Viszont a reinkarnáció is logikusnak tűnik." Logikus vagy pedig igaz információt akarsz? Melyiket titkolja előled az Isten?


"Nekem is volt gyerekkoromban olyan érzésem mintha már éltem volna azelőtt." És akkor most evvel mit kezdjünk, ez az eltitkolt vagy a nyilvánvaló rész a sztoriban?


"A másik dolog, szerintem voltak előemberek, vagyis Ádám-Éva előtt." Konkrétan a sztoriban rejlő szimbólumok is kutathatók akár a term tud, akár a teológia segítségével. Hol itt a titok?


"Nekem úgy tűnik, hogy Isten hibázott, nem is egyszer, viszont azt állítja magáról hogy tökéletes." Ha érdekel a hiba, olvasd el Az idő rövid története c. könyvet. Bizonyos szempontból az az élet alapja.


"De aki tökéletes, annak nincs szüksége tapasztalatok szerzésére," Gondolod, a tökéleteség egy befejezett állapot, és utána nincs fejlődés? Mire alapozod ezt?


"és nem is hibázik!" A hiba szó használata feltételezi, h vmivel kapcsolatban nem vagy megelégedve az eredménnyel. Ez az elégedetlenség nem mond semmit a műről, arról mondd többet, te hogy látod azt.


"És mindez azt is jelentheti, hogy ő egy kezdő! Hozzánk képest ő egy isten természetesen. De önmagához képest, mintha kevés lenne! Minden viszonyítás kérdése ugyanis." Na, ez a te okoskodásod/értelmezésed, amihez jogod van.


Nem írtál a magyarázatban sem olyan dolgot, ami titkolva lenne előttünk. Olyasmiket írtál le csupán, amiben még nincs elég információd, amihez kevés még a felkészültséged.


Erről az Isten tehet?

2017. dec. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia szerint van tovább a test halála után. Tehát a reinkarnáció nem jöhet létre.
2017. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Jól van, na! Így igaz, idegesít hogy nincs elég információm! De mégiscsak érdemes volt akkor feltennem ezt a kérdést. Legalább ismét ráébredtem, hogy csak vádaskodni tudok. Tényleg ennyire haszontalan vagyok? 😖
2017. dec. 3. 12:55
 6/21 anonim ***** válasza:

egyes és hármas vagyok


A felkészületlenség és a tájékozatlanság sem bűn, és igen egyszerűen túl lehet lépni rajta. Olvass, kérdezz, érdeklődj, és sose fejezd be a tanulást.


Jó okulást!

2017. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Két dolog az hogy "eltitkol" meg hogy "hazudik".


Igen, nyilván "eltitkol" sok mindent, hiszen Isten mindentudó, én meg keveset tudó vagyok.


De -ha megengeded hogy ezt állítsam magamról, szerintem jobban ismerem a Bibliát nálad-, így abszolút nem kötekedésként, csak helyreigazítást szeretnék:


"Például a biblia szerint a halál után nincs semmi. Se tudat, se lélek."


Ez nem igaz. A Biblia szerint ítélet van, és üdvösség vagy kárhozat.

2017. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
4es vagyok: tényt írtam, nem vádat. Fogalmam sincs miről beszélsz.
2017. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Felteszek egy borzasztóan buta kérdést kedves kérdező. Sose gondoltad még, hogy elolvasd a Biblia című könyvet? Mert láthatóan halvány fogalmad sincs semmiről. Nem gondolod, hogy benned van a hiba és nem Istenben?
2017. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ő nem titkol el semmit.
2017. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!