Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy zsidó vagyok-e?

Figyelt kérdés

Megvagyok keresztelve,de felmerült a gyanú,hogy lehet,hogy zsidók vagyunk!

Azt tudom,hogy a levéltárba kell utána nézni.

De nem lehet a neten gyorsabban?



2017. dec. 7. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha meg vagy keresztelve akkor nem vagy zsidó. Ebben olyan biztos lehetsz, mint hogy lyuk van a seggeden!
2017. dec. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De lehet van olyan ősöm aki zsidó volt.

Tehát egyáltalán nem biztos,a kettő nem zárja ki egymást!

2017. dec. 7. 20:08
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
De te most a vallásról vagy az etnikumról beszélsz? Nem mindegy!
2017. dec. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Emlékszel az utolsó barmitzvádra? Hannukakor pörgetitek otthon a drédelt?
2017. dec. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, hogy merre éltek az őseid. A [link] oldalon fenn vannak bizonyos anyakönyvek. Nem az egész Nagy-Magyarországé, mert a Románia nem engedi feltenni az övéit.

Ki lehet deríteni az elhallgatott családi titkokat, én is találtam benne egyet és ha tovább tudnám olvasni ki tudja, hogy mi derülne ki...

2017. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Vagy megnézed ott lent, hogy körül vagy-e metélve :D


Egyébként attól, hogy messzi felmenőid közt van egy zsidó származású ember, te még nem leszel az. Valószínűleg minden magyarban találnánk mindenféle "vért". Az a helyzet, hogy 1000 éves történelmünk alatt igen sok néppel keveredtünk, sőt már vándorlásunk alatt is.


Például ha találsz őseid közt kun és zsidó származású embert is, akkor melyik leszel? Nagy dilemma.


Egyébként családfa kutatást kell hozzá végezni, ami elég nehéz és időigényes feladat. Levéltárak mellett fel kell keresni helyi plébániákat is, ahol rögzítik a házasságkötéseket, kereszteléseket. Noha itt is csak vallási alapon tudnál keresgélni, mint kiderült, téged nem ez a része érdekel.

Másrészt nem lehet csak úgy egyszerűen kutatni ezeket az iratokat.

2017. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A halacha ( zsidó vallási jog ) szerint "zsidó, akit zsidó anya szült, vagy aki betért".


Tehát, ha Anyukád zsiudó, akkor Te is az vagy, akár meg vagy keresztelve, akár nem, vagy akár, ha közben woodoo, majd buddhista is voltál. Ez persze nem jelent semmi különöset, csak annyit, hogy, ha zsidó vagy, a zsidó vallási közösség befogad.

Azt, hogy Anyukád zsidó-e, a születési bizonyítványából lehetne megtudni, ha benne voléna a vallás. az azonban, csak 1948-ig volt a szül. biz-ban, ezért, ha biztosan meg akarod tudni, anyai ágon ( tehát Anyukád Anyukája, az Ő Anyukája, stb ) vissza kell menni addig, amíg 1948 előtt született és abban a szül. biz-ban már benne lesz a vallás. Ha egész biztos akarsz lenni, érdemes még 1 - 2 nemzedéket vissza, mert 1938-tól kezdve sokan kikeresztelkedtek a zsidó törvények miatt. ( Sajhnos legtöbbször hiába, mert a törvény csak azt nem tekintette zsidónak, aki 1918 előtt keresztelkedett ki. )

2017. dec. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Azok,akiknek zsidó gyökerei vannak,rendszerint megtartanak bizonyos hagyományokat,mint pl.gyertya péntek estegyújtás péntek este,halottak emlékére,nagy zsidó ünnepeken,fonott kalács fogyasztása péntek esténként,vörös bor fogyasztása péntek esténként.Néhány jellegzetes foglalkozás,amit zsidók szoktak csinálni,különleges,jellegzetes képességek,jellegzetes testi adottságok.

Jellemző,hogy magyar zsidók nem beszélnek a múlt bizonyos korszakáról.

Jellegzetes németes nevek.

2017. dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Van benned zsidó vér, ahogy minden magyarban. Ezt biztosan állítom.
2017. dec. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Tudom,hogy csak anyai ágon öröklődik,azon is keresem!

Várom a többi válaszokat!

Amugy meg lány vagyok,szóval nem vagyok körülmetélve!!

2017. dec. 8. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!