Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom meg hogy...

Honnan tudhatom meg hogy zsido vagyok e? Kicsit nagy az orrom de mindig segítőkész vagyok masoknak. Ha az vagyok kell nekem valami fele vallás? Mert engem csak a hindu vallás erdekel semelyik masik.

Figyelt kérdés
Valami ötlet ? Csaladomat nem ismerem

2017. márc. 12. 20:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
21%

A zsidó lennél, akkor tudnál róla. De lehetsz, ha felveszed az izraelita vallást.

Senkinek sem kell vallás.

Hindu meg nem lehetsz, abba bele kell születni.

2017. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden zsidónak nagy az orra, és sok közöttük is a segítőkész ember. Ha még is zsidó lennél, akkor sem kötelező vallásosnak lenned.
2017. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Just say "No" to drugs, dude.

Seriously.

2017. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Lúdtalp, bokasüllyedés, púpos hát, nagy fül, pajesz?

Hagyjuk már a hülyeséget, nyilván nem vagy zsidó.

2017. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen gondolnám, hogy testi jellegekkel/genetikai vizsgálatokkal ezt még egyértelműen el lehetne dönteni, nameg a "zsidóságod mértéke" is kérdéses, hisz a zsidó vallásosak csak az anyai ágon zsidókat tekintik igazán annak. Így marad az anyakönyvek vizsgálata, és a családfa szerkesztés.


De ha az is lennél: miért kéne ettől felvenned a zsidó vallást?

2017. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is a hinduizmust követem, nem kell beleszületni.
2017. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
28%

6


Csakhogy a hinduizmust gyakorolni itthon olyan abszurd, mint mondjuk Újdelhiben csárdást járni.

2017. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 szp72 ***** válasza:
83%
Miért érdekel, hogy zsidó vagy ha hindu akarsz lenni? De szerintem zsidó vagy, mert egyedül csak a zsidókat izgatja, hogy zsidók-e. Ez a vér szava.
2017. márc. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%

Ez hülyeség. Azt állítod, hogy akit érdekelnek a gyökerei, az mind zsidó, de legalábbis többnyire az, mivel a vére szólítja? Ez alapján bármely nemzeti érzelmű ember, bármely patrióta, vagy lokálpatrióta zsidó valójában, csak nem tud róla, mint Szegedi Csanád? Szerintem azért ezt ne hirdesd megafonból.


Amúgy bizonyos antropológiai jegyek valószínűsíthetik valakinek a zsidó gyökereit, de ennek nem szerves része a nagy, horgas orr, ez csupán rosszindulatú sztereotípia. De a puding próbája az evés. Számos híres emberről egyértelműen tudható, hogy zsidó. Ha megnézed az arcukat, akkor könnyen belátható, hogy az átlagosnál nincs több nagyorrú ember közöttük. Sokkal jellemzőbb rájuk az arabokra is jellemző vastag ajkak, de ez sem általánosítható.


Kérdező, tudtommal Izraelben ingyenes DNS vizsgálattal megállapítják egy hajszálból, hogy valaki zsidó-e, ha valaki igényli. Azt nem tudom, hogy postán feladott hajszállal is megteszik-e.

2017. márc. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 szp72 ***** válasza:
Igazából inkább poénnak szántam, de szerintem lehet benne valami. Engem például szikrát nem izgat, hogy zsidó vagyok-e vagy sem. Ha véletlenül kiderülne, hogy voltak ilyen őseim, akkor se vallanám magamat zsidónak vagy meg se fordulna a fejembe, hogy zsidó legyek, mert semmilyen szinten nem érdekel a dolog. Ha valakit izgat egy kérdés az jöhet a tudatalattijából, vagyis lehet a vér szava.
2017. márc. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!