Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi hogy vélekedtek...

Jehova tanúi hogy vélekedtek arról, hogy a tanúk már többször megjósoltak bizonyos eseményeket, de mégsem következtek be?

Figyelt kérdés

2017. dec. 10. 17:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért azt se felejtsétek el, hogy már az apostolok is azt hitték, sőt! leírták a Bibliában, hogy az ő idejükben jön vissza Jézus.Akkor a tanúknál ez miért probléma? A tanúk legalább várják, hirdetik az igét, ahogy Jézus parancsolta. Szerintem inkább példaértékű ez a hozzáállás, nem kritizálni való. Ez az egyház feladata!
2017. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%

Vidiripi


"Szerintem ez egy sorozatos téveszme rólunk, már sokszor feltettek hasonló kérdést. Én a huszonéves tanú éveim alatt még egyszer sem hallottam ilyenről a gyülekezetemben"


Téveszme? Tévedésben te vagy Zitus ,ugyan is én magam is nem egyszer felhívtam a figyelmet erre a cikkre.

De akkor te egyáltalán nem figyelsz! Vagy a hivatalos honlapotokon egy hatalmas nagy hazugságot lehet találni.

[link]


"Most néztem meg egy könyvbemutatót rólunk, amelyet nem Jehova Tanúi készítettek."


Ez igaz! Csakhogy említsük meg azt hogy ennek a könyvnek a bemutatóján olyan Jehova tanúi vettek részt akik különleges meghívót kaptak. Érdekes ez a dolog! Mondhatnám hogy a kiváltságosok lehettek ott!


"Független történészek írnak a magyarországi tanúkról, ajánlanám a fogyelmedbe, ha az igazat akarod tudni rólunk : nem tőlünk."


Az alapítvány amelyik finanszírozta a könyv elkészültét és kiadását. Ezen alapítvány tagjai között van egy Jehova tanúja is. Szóval hogy független lenne az csak részben igaz. De abban az értelemben teljesen független hogy nem az Őrtorony nyomdáiban készült a könyv hanem attól teljesen független nyomdában!


11. kommentelő!


"Azért azt se felejtsétek el, hogy már az apostolok is azt hitték, sőt! leírták a Bibliában, hogy az ő idejükben jön vissza Jézus.Akkor a tanúknál ez miért probléma?"


Ez azért probléma mert ellentétben az apostolokkal akik az elképzeléseik után azonnal kiemelném hogy azonnal helyre lettek igazítva ,addig Jehova tanúi esetében ez csak akkor történt meg amikor már mindenki számára világossá vált hogy amit igazságként kiáltottak ki az egy tévedés. Mert nem az történik amit állítottak.

Továbbá azért is probléma mert azt hangsúlyozzák hogy a szervezet szellemtől vezérelt és azt is hogy Isten szócsöve. De ilyen nincs a Bibliában hogy Istennek szócsöve lenne.


" A tanúk legalább várják, hirdetik az igét, ahogy Jézus parancsolta. Szerintem inkább példaértékű ez a hozzáállás, nem kritizálni való. Ez az egyház feladata!"


Jehova tanúi nem az igét hirdetik. Ők egy szervezetet hirdetnek és ennek a szervezetnek a kiadványait. Amikor végzik a házról-házra szolgálatukat akkor elsőnek mindig egy Őrtornyos kiadványt vagy mostanában egy Őrtorony által készített filmecskét mutatnak meg annak aki szóba áll velük.

Jehova tanúi elsősorban a Nagy nyomorúságot várják és nem az Úr Jézus Krisztus eljövetelét!

Hány cikk foglalkozik konkrétan Jézus visszajövetelével és hány cikk foglalkozik konkrétan a Nagy nyomorúsággal és persze az Őrtornyos filmecskékről se feledkezz meg!

2017. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
40%

Vidiripi


Néztem a filmet amit linkeltél Zitus!

7:22-nél van az a rész amikor a szóvivő arról beszél hogy általában hogyan is ismerik az emberek Jehova tanúit!

- Sokat fáradoznak mások szellemi jólétéért! Zokon ne vegye egyetlen Jehova tanúja se de ekkora körítést még én sem hallottam. Sok jelzővel illetik Jehova tanúit de olyat még senkitől se hallottam vagy olvastam hogy ezt mondta volna Jehova tanúiról. Ez egyáltalán nem életszerű.

Igyekeznek vigaszt és reményt nyújtani. Na ez már egy kicsit jobban sikerült. Mert ilyen véleményt már hallottam de az is igaz hogy ritka aki ezzel kezdi.

Mert a legtöbb ember a természetesen azzal kezdi hogy Jehov....zik vagy ennek különféle formáit használja és hamarabb jön fel az hogy zavarják az embereket hétvégente mint az hogy a szellemi jólétért munkálkodnak.

Csak az mond ilyet aki nem ismeri az embereket vagy kozmetikázni akarja a valóságot. Mivel a valóság az hogy a tanúkat a legtöbbször vagy elzavarják vagy eleve ki sem mennek hozzájuk ha tudják hogy ők azok.


A filmben nagyon kihangsúlyozzák az összefogást. Itt szeretném megjegyezni hogy ez nem Jehova tanúi kiváltsága. Más egyházak esetében is van összefogás és közös építkezés. A szervezés meg mindenütt megtalálható. De gondoljunk a nyilvánvalóakra iskola ,kórház ,tűzoltóság ,rendőrség stb.

A filmben elhangzik az is hogy hány nyelven érhetőek el a kiadványok. 800 nyelven érhetőek el a kiadványok de nem a Biblia! Ezt lényegesnek tartom megemlíteni!

12:46

- "Jehova tanúi életében létfontosságú az Istennel ápolt kapcsolatuk. És szeretnének mindent megtenni annak érdekében hogy ez a kapcsolat ne csak felszínes legyen ,hanem elmélyült legyen ez a baráti kapcsolat és ehhez szükséges a kitartás!"

Hangzik el!

Ez nagyon szép. Kár hogy amikor Jehova tanúi végzik a szolgálatukat házról-házra akkor erről nem beszélnek. Hogy milyen is a kapcsolatuk az Istennel ha már létfontosságú a vele ápolt kapcsolat! És természetesen arról is beszélhetnének hogy hogyan lehet elmélyíteni ezt a kapcsolatot! Értelem szerűen a személyes találkozásokra gondolok amikor szemtől-szemben állnak a másik emberrel.

2017. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Tény az, hogy volt az elmult több mint egy évszázadban olyan állítások a Biblia kutatók majd Jehova Tanúi részéről, melyek nem teljesedtek be. Sőt ma is tapasztalhassuk azt, hogy egyes bibliai értelmezések megváltoztatásra kerülnek. Jehova Tanúi sem tévedhetetlenek, sem az egyszerű tanúk, sem azok, akik vállalják a vezetést közöttük. Ezeknek több oka is van, de ezekről a hosszú terjedelmük miatt nem kívánok írni. Mindenkinek a maga felelőssége az, hogy a Biblia alapján megyőződjön arról, hogy valóban összhangban vannak az adott kijelentések Isten szavával. Egy dologban biztosak lehetünk; Jézus Krisztus, mint a gyülekezet feje felelőségre vonja mindazokat akik vallási hovatartozásuk nélkük meghamisítják Isten szavát.
2017. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Tantételbeli ***** válasza:
Úgy hogy bukta a kérdésed, kicsim! :) Kinek dolgozol?
2017. dec. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kicsit off, de emlékezünk arra a tanításukra, hogy minden vallás el lesz törölve a politika által, egyedül a Tanúkét nem bántják majd.


Láthatjuk mennyire teljesül ez is, hisz oroszország már nem kér belőlük. Mára már az "új világ" fordításukat is betiltották.


Erre idéznék egy őrtorony tanítást, sajnos nem tudom már a forrását de emlékszem rá még "palimadár" koromból:


Hogyan mutatuja meg Jehova hogy egy prófécia nem Őtőle van? Úgy, hogy nem hagyja azt beteljesülni.


(Libary-n megtalálnám, de nincs most feltelepítve)

2017. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!