Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek tett ígéret enyhítése?

Istennek tett ígéret enyhítése?

Figyelt kérdés

Van olyan ima vagy lehetőség amivel enyhíteni lehet az istenhez tett ígéretünket?

Az a baj, hogy nagy fejszébe vágtam a fejem és félek nehéz lesz megtartani teljes egészében.

És mivel istenfélő vagyok, attól félek valahogy lesújt rám, ha nem szólnék neki. Ezért kérdezem ezt tőletek, hogy mivel lehet egy ilyen ígéretet enyhíteni? Vagy van olyan lehetőség, hogy felülírni egy ígéretet aminek a tartalma marad, csak egy picit máshogy?



2017. dec. 12. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Ajánlj fel egy hatszámjegyű összeget az egyháznak, Németh Sándor atya szerint ilyenkor Isten mindig feloldoz a bűneid és/vagy a kötelezettségeid alól.
2017. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ő már előre tudta, hogy számodra lehetetlen teljesítésű igéretet tettél.

Ha teljes sziveddel megbánod felelőtlenséged, minden bizonnyal nem lesz szankcióaz Ő részéről.

Persze, ebből nem szabad rendszert csinálni, megfontoltabban kell igéretet tenni!

2017. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Kérj feloldozást a helyi paptól és legközelebb olyasmit ígérj, amit be is tudsz tartani. :D
2017. dec. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ne azon gondolkozz, hogyan lehetne módosítani az Istennek tett ígéreted, hanem kérj tőle erőt, kitartást a fogadalmad teljesítéséhez!
2017. dec. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Mivel esetedben nem lehet szó túl komoly (igazi) fogadalomról, így nem különösebben számít.


Ettől függetlenül, azért nem árt törekedni ígéreteink betartására. Mind Isten, mind embertársaink felé.

2017. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Istennek tett ígéret enyhítése?

Van olyan ima vagy lehetőség amivel enyhíteni lehet az istenhez tett ígéretünket? "

Szívből bánd meg, és ne csinálj ilyet többet. És utána ne rágódj ezen. És ismerd meg milyen Isten valójában. Ő megértő és szerető. Nem fog lesújtani.

2017. dec. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Prédikátor könyve beszél erről a Bibliában. Én is tettem fogadalmat, amit már számon sem tudok tartani, hogy mennyiszer megsértettem.

Megtanultam a leckét: többet nem ígérek olyan dolgokat, amiket nem tudok betartani.

2017. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem te vagy az egyetlen ilyen dilemmával. A fogadalmadat és annak okát csak te tudod.

Itt egy cikk arról, hogy : Mindig kötnek minket az Istennek tett fogadalmaink?

[link]


Hátha megtalálod a sajátodra is a választ.

2017. dec. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valahányszor megsérted az ígéretedet, kérj bocsánatot Istentől!
2017. dec. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Talán ez hiterősítő is lehetne. Kérd meg Istent, hogy adjon erőt, kitartást és lehetőséget ahhoz, hogy az ígéreted be tudd tartani. Támaszkodj őrá.
2017. dec. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!