Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire fontos,...

Szerintetek mennyire fontos, hogy a szülő betartsa a gyerekének tett ígéreteit?

Figyelt kérdés

2017. aug. 3. 22:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon. Alapból megvan a véleményem azokról, akik megszegik az ígéretüket, de az ember anyjától különösen aljas dolog.

Az én anyám mindig minden ígéretét betartotta. Ezt szoktam meg, ezt tartom normálisnak, én is így teszek. Ha nehezemre esik, akkor nem ígérek.

Emiatt mindig teljesen megbíztam benne. Szóval nagyon fontos volt, hogy betartsa.

2017. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos!

Ebből tanulja meg, hogy bízhat a szülőben, a kimondott szónak súlya van, és így tanulja meg, hogy csak azt ígérje meg ő is, amit be tud tartani.

2017. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fontos,ne pont a szülő legyen az akiben csalódik a gyerek. Én a gyerekem felé minden igéretet betartok mert ez jár neki attól,hogy gyerek.

Én gyerek koromban csalódtam a szüleimben ilyen téren és nagyon fájt. Ma is emlékszem jópár esetre sajnos.

2017. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim sajnos csak ígérgettek. Én megfogadtam, hogy soha nem ígérek olyant a gyerekeminek amit nem tudok betartani. 20 éve sikeresen csinàlom,hogy soha nem okozók nekik csalódást.
2017. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Wow, ezek a válaszok :D Köszi mindenkinek :D
2017. aug. 3. 22:30
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Szerintem minden emberi viszonyban fontos. Én is csak olyat ígérek meg, amit be tudok tartani.
2017. aug. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan , én csak olyat mondok bárkinek (legyen az a 5 éves unokatesom, vagy a nagynéném), amit be is tudok tartani.


Apa is igy nevelt és erre tanitott, soha nem igérgetett felelötlenül, és mindig megindokolta ha valamit nem tud épp teljesíteni (mertr pl nincs rá keret vagy idö)... azt meg hagyjuk, hogy mióta összejött a mostohámmal folyamat csak ígérget, de soha nem tartja be. Nem is foglalkozok már vele, mit mond, mert nem.megbizhato többé.

2017. aug. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb. Nem szabad felelotlenul igergetni, de amit megigert azt be kell tartani. A megszegett igeret, hazugsag megoli a bizalmat, az megmergezi a viszonyt, es megoli a lelket.
2017. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos, mint ahogy az is hogy a gyerek betartsa amit ígér, legyen akármilyen kicsi is.
2017. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

Alapvetően a legfontosabb dolog. Tehát egyetértek az előttem szólókkal.

DE!

Jelen esetben (főként a kérdező egyetlen reakciójából ítélve) azért lenne néhány kérdés, ami felmerült bennem:

- mi volt az ígéret?

- mikor történt?

- megindokolta-e a szülő, hogy miért nem tartotta/tartja be?

- ha igen, mi volt az indok?

- szándékosan nem tartotta be az ígéretet vagy a körülmények úgy alakultak, hogy valamiért nem teljesíthető?

- hány éves a kérdező?

2017. aug. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!