Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért csak akkor hajland...

Isten miért csak akkor hajlandó segíteni nekem amikor szinte minden erőmből könyörögve kérem Őt hogy segítsen már légyszives?

Figyelt kérdés
2017. dec. 13. 13:22
 1/10 Molyember ***** válasza:
81%
Sokaknak akkor sem segít. Miért tenné? Ez a világ a miénk, nem szól bele.
2017. dec. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem
2017. dec. 13. 14:19
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

és azt ismered, hogy

Kohn minden áldott nap így fejezi be az esti imáját:

- Uram, ha nyernék a lottón, megváltozhatna az életem. Jóra fogom fordítani, szegényeket segítek!

Mikor végül meghal és felkerül Szent Péterhez rá is kérdez, miért nem tartotta szükségesnek az Úr, hogy segítsen, hogy megváltozzon az élete? Felel Péter:

- Azért annyit megtehettél volna hetven év alatt, hogy egyszer legalább veszel egy lottószelvényt!

2017. dec. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Isten azon segít aki magán segít.
2017. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt az energiát, amit könyörgésre fordítasz, önmagad megsegítésére fordítanád, Isten látná, hogy TE IS TENNI AKARSZ a változásért, hamarabb segítene.

Te nem segítségért könyörögsz, hanem helyetted munkavégzésre.

2017. dec. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Abból ahogyan feltetted a kérdést, én úgy érzem, hogy a lelkületeddel van probléma. Ha Istenhez már csak akkor fordulsz amikor már saját erőből vagy másokra hagyatkozva nem sikerült megoldanod valamit, ha csak utolsó lehetőséggént fordulsz Istenhez és ezt is követelőzve, türelmetlenül teszed, nem biztos, hogy hajlandó lesz segíteni. Isten mindenkit meghallgat aki alázatosan, kedvesen és nem számításból fordul hozzá. Imádság közben nem kell erőlködni, megfeszülve, türelmetlenül követelőzni, először is illik megköszönni azt a sok jót, amivel eddig elhalmozott azután egyszerűen feltárni a problémádat és a megoldást Istenre hagyni vagyis nem megmondani neki, hogy mit tegyen. Ő nem szorul a mi segítségünkre, pontosan tudja mindenre a megoldást és kellő időben cselekszik is.
2017. dec. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%
A kereszténységnek nincs nagyobb cáfolata, mint a keresztények.
2017. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
12%
Én nem tapasztaltam olyat,amit a kérdésben megfogalmaztál.
2017. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Isten jobban tudja, mikor van szükséged arra, amit kérsz.

Az ima önmagában nem is segít. A szív számít, azaz hogy milyen lelkülettel imádkozol. Ezen kívül pedig hogy hajlandó vagy-e az áldozathozatalra.

2017. dec. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Isten gondot fordit rád, Ő tudja mindig hogy mi kell neked, Ő a te Gondviselő Szerető Istened, Tudja hogy mit fogsz tenni 40 év múlva.Beszélgess Istennel mond el a gondolataidat DE!!!!

Mindig tedd hozzá "Legyen meg a te akaratod".

(az emberi akarat az hamis út, bűnre visz)


Isten gondviselése (Lk 12,22-31)

25„Ezért mondom nektek: ne aggódjatok életetekért, hogy mit egyetek, és mit igyatok, se testetekért, hogy mivel ruházkodjatok. Nem több-e az élet a tápláléknál, és a test a ruházatnál? 26Nézzétek meg az égi madarakat: nem vetnek, nem is aratnak, csűrbe sem takarnak, és mennyei Atyátok eltartja őket. Nem vagytok-e ti sokkal értékesebbek náluk? 27Aggódásával pedig ki tudná közületek meghosszabbítani életét csak egy arasznyival is? 28Mit aggódtok a ruházatért is? Figyeljétek meg a mezei liliomokat, hogyan növekednek: nem fáradoznak, és nem fonnak, 29de mondom nektek, hogy Salamon teljes dicsőségében sem öltözködött úgy, mint ezek közül akár csak egy is. 30Ha pedig a mező füvét, amely ma van, és holnap a kemencébe vetik, így öltözteti az Isten, nem sokkal inkább titeket, kicsinyhitűek?” 31„Ne aggódjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? - vagy: Mit igyunk? - vagy: Mit öltsünk magunkra? 32Mindezt a pogányok kérdezgetik; a ti mennyei Atyátok pedig tudja, hogy szükségetek van minderre. 33De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.

2017. dec. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!