Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten kárpótol az Ő útjaiért...

Isten kárpótol az Ő útjaiért (Máté 19.29 - Márk 10.30), de akkor is kárpótol, ha saját hülyeségeim miatt veszítettem el sok mindent?

Figyelt kérdés

2017. dec. 16. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, de ezt bízzuk őrá.
2017. dec. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt az áldást, amit így elvesztettél, legtöbbször már nem tudod visszakapni.


Azonban az Úrnak mindig vannak jó tervei számodra, és mindig ad új utakat. Isten szeret és sajnál ilyenkor, és ha ilyenkor elkezdesz buzgón imádkozni hozzá, akkor szívesen kárpótol, és visszadja azt vagy legalábbis egy részét annak, amit az ördög ellopott tőled, egy másik hasonló formában. Pl. ad egy másik hasonló típusú áldást, amit korábban elvesztettél. De ehhez imádkoznod (esetleg harcolnod) kell, és persze igazságban járnod.

2017. dec. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Isten,nem "imaautomata"!

Bedobom a megfelelő mennyiségű,minőségű imádságot,elmegyek vele életem egy kis szakaszán,és Ő teljesíti önös vágyaimat. Ezt felejtsd el!


Isten azt adja,ha követed Fiát,amire szükséged van.Ő,azt jól tudja.

2017. dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mt 7,7-8 (Hegyi Beszéd):

Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek

Mert aki kér, MIND KAP


Zsid 11,6

... mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik


Fil 4,6

Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgésetekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt.

2017. dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jeremiás Siralmai 3,31-33

Mert nem zár ki örökre az Úr.

Sőt ha megszomorít, meg is vigasztal az ő kegyelmességének gazdagsága szerint.

Mert nem szíve szerint veri és szomorítja meg az emberek fiait.


2Krón 7,14

És megalázza magát az én népem, amely nevemről neveztetik, s könyörög és keresi az én arcomat, és felhagy az ő bűnös életmódjával: én is meghallgatom őket a mennyből, megbocsátom bűneiket és megszabadítom földjüket.


Ján 10,10

A tolvaj nem egyébért jő, hanem hogy lopjon, öljön és pusztítson; én azért jöttem, hogy életök legyen és bővölködjenek.

2017. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Isten éppen tanítani próbál. Ezekből a veszteségekből olyan leckéket sajátíthatsz el, ami a jellemed fejlődéséhez szükségesek. A hibáid pdig újra és újra el fogod követni, amíg meg nem tanulod a leckét. De hát az élet ilyen, hibák és kudarcok által tanul, fejlődik az ember. Kérdés hogy te ebben mennyire vagy partner.
2017. dec. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!