Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek milyen véleménye...

Istennek milyen véleménye lehet egy olyan emberről aki mondjuk rengeteget tesz a katolikus egyházért, de a saját üdvösségén már nem munkálkodik?

Figyelt kérdés
A katolikus egyház mit tanít erről? Tételezzük fel, hogy az illető eljár szórakozni, nem veti meg az alkoholt, a nőket stb., de mondjuk emellett jelentős sikereket ér el az egyházért végzett munkájában. Mondjuk többen meg is térnek általa, mert a valós énjét nem ismerik. Azt hiszik róla, hogy egy vallásos, rendes ember, de valójában nem igazán jár a helyes úton amikor őt nem látják. Egy napja 24 órából áll, ebből mondjuk 8-9 órát dolgozik hétfőtől-péntekig, heti rendszerességgel él éjszakai életet, de a szabadidejét nem ritkán tölti a jó emberek útján. Szóval megoszlik a szabadideje. Munka után hol az egyházért és a katolikus hívekért tevékenykedik, hol éjszakai életet él.

2017. okt. 15. 01:24
 1/8 anonim válasza:
25%
Attól mert megiszik pár sört, és nőzik, még nem lesz rossz ember. Szerintem. Rossz emberek a gyilkosok.
2017. okt. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Isten nem velemenyez.
2017. okt. 15. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

"Katolikus egyház mit tanít?"


Nem de inkább azt kérdeznénk, hogy Isten mit mond erről?

Nézzük:

(Róma 2:21–24) 21 és akkor te, aki mást tanítasz, magadat nem tanítod? Te, aki azt prédikálod: „Ne lopj”, lopsz? 22 Te, aki azt mondod: „Ne kövess el házasságtörést”, házasságtörést követsz el? Te, aki kifejezed, hogy irtózol a bálványoktól, templomokat rabolsz ki? 23 Te, aki a törvénnyel büszkélkedsz, a Törvény megszegésével meggyalázod az Istent? 24 Mert „az Isten nevét miattatok káromolják a nemzetek között”, mint ahogy meg van írva.


ahogy mondani szokták, egy fenékkel nem lehet két lovat megülni.

Az ilyen gondolkodású ember saját magát csapja be.

Az ilyen magatartás meggyalázta mind a Törvényt, mind annak égi Szerzőjét.

Ma éppúgy igaz az, hogy ha semmibe vesszük a keresztény erkölcsöt, azzal meggyalázzuk annak Forrását.

Költői kérdés. mi lesz a következmény?...

2017. okt. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy mi Istennek a véleménye, szerintem egyetlen ember sem tudja megmondani.


Én pedig sajnos nem tudok erre érdemben válaszolni :( Ha arra vagy kíváncsi, hogy a katolikus egyház mit tanít erről, én a helyedben egy keresztény közösségben/fórumon tenném fel a kérdést. Előre szólok, hogy itt nagyon vegyes válaszokat fogsz kapni.

Az illető akar változtatni az életstílusán?

(Az, hogy emberek tértek meg általa, stb, mindenképp dícséretes. Az éjszakai élet pedig lehet teljesen elvadult és visszafogottabb is.)

2017. okt. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyházért tett munkának örül, az élete többi részének nem örül Isten.


De megtérni akkor fog valaki, ha egyáltalán hallja az evangéliumot. Ha valakinek nincs kapcsolata Istennel akkor pedig nem tudom elképzelni hogy hirdesse azt, ugyanis elég sok mélyen hívő keresztyénnek is problémát jelent mások előtt Jézusról beszélni...

2017. okt. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Mutasd meg nekem a Bibliaból, hogy akkor lesz valakinek üdvössége, ha jót tesz a katolikus egyháznak. Köszi.


Amúgy semmi sem történik, nem ettől lesz valakinek üdvössége.

2017. okt. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Még nem kérdeztem meg erről Istent, de legközelebb, ha találkozok Vele, megkérdezem, ígérem.


De amit én gondolok....


"eljár szórakozni"


Jól teszi. Isten nem mélabúra teremtette az embert, hanem arra, hogy örömét lelje az életben, s majd még nagyobb örömét az örökéletben.


"nem veti meg az alkoholt"


Jól teszi, persze ha szereti. Jézus is fogyasztott alkoholt, az apostolok is, az Ószövetségben is olvashatod, miért vesse meg?


"a nőket"


Inkább akkor van a baj, ha valaki megveti a nőket. Mások megvetése mindig súlyos baj.


Persze mindig áteshetünk a ló tulsó oldalára is, így pl. a részegeskedés bűnnek számít. De nem részegeskedőt írtál, ezért nem is arról írok.


"Mondjuk többen meg is térnek általa"


Ha a legrosszabb értelemben írtad volna a fentieket (de miért feltételeznék ilyen rosszat rólad), akkor is Isten hatalmát mutatja, hogy a rosszat is jóra fordítja. Hiszen még az esendő és bűnös ember által is képes Isten másokat magához vonzani.


"de valójában nem igazán jár a helyes úton"


Én sem igazán járok a helyes úton, más sem igazán jár a helyes úton, talán te sem jársz a helyes úton.

Mi, katolikusok elismerjük, hogy esendőek és bűnösek vagyunk, akik nap, mint nap követünk el bűnöket. De tiszta szívvel hisszük, hogy Isten bűneink ellenére is szeret minket, vétkeinket pedig megbocsájtja, ha bűnbánó szívvel fordulunk felé. Lehet neked is egyszer ki kéne próbálnod.

2017. okt. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Korrekt választ,CSAK Isten adhat.


Aki Isten akaratával életmódjával,szavaival szembe megy,az nem ismeri Istent.Nincs köze hozzá.Megváltásra szoruló ember.

2017. okt. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!