Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történ a Mennyben, hogy...

Mi történ a Mennyben, hogy Lucifer számüzetett és a pokol urává tétetett?

Figyelt kérdés

2017. dec. 17. 23:48
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
60%

Azon felül hogy a magyar nyelv nem használ olyan szerkezetet, mint "tétetett", az ördög nem a pokol ura. A pokol számára börtön és kínhely együtt. Ott a sátán nem uralkodik, hanem maga is szenved és örökre szóló büntetését tölti.


Egyébként fellázadt, ezért kapta eme büntetést.

2017. dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
61%
Az angyalok egyharmadát maga mellé állítva lázadást indított a mennyben Isten ellen. Meg akarta dönteni Isten uralmát, és lehet, hogy még magát Istent is megpróbálta volna elpusztítani, ha sikeres a lázadása. De nem lett sikeres, a vele lévő angyalokkal együtt le lett győzve, és most velük együtt ördögként várja a végső ítéletét. De addig is próbál minél több embert elfordítani Istentől, hogy magával ragadja őket a kárhozatba.
2017. dec. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

1-es, örülök, hogy kiszűrted a lényeget a "tétetett"-szóval, nyílván ha idézőjelbe teszem, már nem tettél volna megjegyzést, de azért köszi a választ, ment a zöld pacsi.

És neked is kettes.

2017. dec. 18. 09:16
 4/40 anonim ***** válasza:
63%

"Mi történ a Mennyben"

Semmi. A Földön történtek az események. Az Úr Jézus visszaszerezte a Föld feletti hatalmat, ekkor a sátánt kihajították:


János

12,30 Felele Jézus és monda: Nem én érettem lőn e szó, hanem ti érettetek.


12,31 Most van e világ kárhoztatása; most vettetik ki e világ fejedelme:


12,32 És én, ha felemeltetem e [rész 3,14.8,28.] földről, mindeneket magamhoz vonszok.


Ezt írja le a Jelenések 12 is

2017. dec. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 Mansour ***** válasza:
81%
Mi a baj azzal, hogy "tétetett". Attól még, hogy a köznyelvben nem használjuk, ez egy nyelvtanilag helyes magyar kifejezés.
2017. dec. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
32%
Igazából nem megbüntették Lucifert, hanem előléptették. Eredetileg Isten beosztottja volt a mennyben, majd kapott egy, teljesen a saját irányítása alatt álló túlvilágot. Ha mondjuk én egy McDonalds irodájában mellett dolgozom könyvelőként, majd kineveznek egy étterem igazgatójának, az előreléptetés, nem száműzés. Itt is ilyesmi történhetett.
2017. dec. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 Mansour ***** válasza:
75%
Most akkor Lucifer a pokol ura, vagy a világ fejedelme? Vagy mindkettő? Ilyen stréber álláshalmozó, vagy ez inkább azt jelenti, hogy a világ a pokol?
2017. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Hát, ez az! Több féle álláspont létezik. Nekem az nem világos, hogy, ha ő is "bűnhődik", akkor ki az rá vigyáz, hogy meg ne pattajon onnan? Logikusabb, hogy kapott egy birodalmat, ahol bűntetheti azon bűnös lelkeket, akik oda kerülnek, nem? És attól, hogy ő a pokol ura, attól még nem kell, hogy gonosz legyen, nem? Egyszer megbotlott, tévedett, bűnbe esett (nevezzük, ahogy akarjuk), de ő az aki lenn tartja a gonoszt és megakadályozza, hogy vissza kerüljenek a földre, nem? Ő az, aki örök kárhozatot biztosít nekik, hogy a lelkük soha ne nyugodjon meg.

Ha bűnözünk, igazából az a mi hibánk nem? Lehet, hogy ő mutat rá, hogy csinálhatunk valamit "másképp" de a döntés a mi kezünkben. Vagy választjuk a helyes utat, vagy azt, ami nem az, de akkor viselnünk kell a következményeit a tettünknek.

Na, ne érdsetek félre, nem akarom én dicsőíteni az ördögöt, de biztos, hogy nem mi, gyarló emberek tehetünk arról, hogy a világ olyan amilyen?

2017. dec. 18. 13:40
 9/40 anonim ***** válasza:
19%

Igazából, ha megnézed, az ember már egy picike botlásért is a pokolba kerül egy rövidke kis élet után.

A sátán meg... háborút szított, de még utána se azonnal lett kitiltva a mennyekből. Bejárása volt, amíg megrontotta az embereket.

Utána kapott egy egész világot - mert, ha egy másik naprendszerbe megyünk, ő nem lesz ott? Dehogynem!

Végül, egy ígéretet, hogy majd talán a végítélet után őt is lerendezik.

Na, ez nem tűnik komoly büntetésnek. Igencsak szőrmentén bánnak vele.

Vajon miért?


Még egy adalék: vannak ugye a "hamis istenek".

Isten sűrűn átkozódik róluk... de soha, sehol egyetlen szó nincs arról, hogy bármiféle akciót is tervezne ellenük. Ők sérthetetlennek tűnnek.


Ezek után csak egy kérdés marad: minket vajon milyen céllal teremtett az isten?

2017. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

Először is: van olyan szó, hogy "tétetett".

Aztán.

Te az Isteni színjátékból, vagy honnan tájékozódsz, kérdező?

Honnan szeded, hogy a Sátán a pokol ura? Még csak ott sincs.

2017. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!