Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lucifer és Isten kapcsolata...

Lucifer és Isten kapcsolata szerintetek? Bővebben kifejtem

Figyelt kérdés

Na mármost isten letaszította lucifert a mennyekből de ha jól megnézzük lucifer szemszögéből soha nem nézi senki sem miért?

ő is egy angyal volt és isten csak arra teremtette őket hogy szolgálják ki az embert mint egy cseléd kb. és akkor jogosan ne legyen felháborodva?!

Csak azt szerette volna ha kicsit vele is törődnek vele is foglalkoznak de Istennek csak az "emberiség" a mindene miért olyan nagy bűn ha nem szeretett volna "szolga" lenni miért kell ezért az örök sötétbe száműzni és utána azon csodálkozni hogy rosszat akar az embereknek ezek után?!


Mellesleg szerintem elég önző dolog kikényszeríteni akárkiből is hogy csodálattal áhítattal szeressen és szolgáljon.


Ti mit gondoltok?



2014. máj. 17. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Azt gondolom hogy te beteg vagy.
2014. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én meg azt hogy nem ez volt a kérdésem
2014. máj. 17. 18:30
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Szia

Sértegetés nélkül mondom:


Tipikus világi felfogás.

Először is Sátánnak soha nem volt Lucifer a neve.


S semmiben nem volt hiánya minden feladat amelyet kaptak az angyalok a megelégedésér szolgáltak nekik


Persze ahogy nekünk, az angyalok is szabad akarattal lettek megteremtve. Nem sokkal vagyunk alacsonyabb rendűek náluk.

Mielőtt fellázadt volna, azt tudni kell hogy az angyalok közül Ő volt az egyik legszebb és az angyalok hierarchikus rendjébe a legmagasabb rendben volt mint Kerub

az Istennek való szolgálat nem egyenlő a ma ismert negatív

értelemben használt "szolgasorssal"


S vegyünk egy példát.

Tegyük fel hogy mindened meg van a szüleid jóvoltából, s talán még nagyobb kiváltságoknak is a részese vagy a testvéreidhez képest. Különböző feladatokat bíznak rád a szüleid, mert bíznak benned, hogy megtudod oldani őket, a testvéreidhez képest, bár ők is kapnak feladatokat, de kevésbé fontosabbakat mint te.

Még is egy szép nap úgy döntesz, hogy nem tartod a szüleidet méltónak arra hogy szeressed őket, bár ezt jogosan elvárnák.

Lázadásoddal elveted a szüleidet mint életadóidat, és még azzal a váddal is illeted őket hogy megfosztanak téged mindentől,

Mert Te nem akarsz a szüleidnek engedelmeskedni, és azt szeretnéd ha a szüleid helyett téged ismernének el bölcsebbnek, és jobbnak. S mindenképpen amit tanultál a szüleidtől és mindent amit kaptál tőlük, téged illet a dicséret,

elhatározod, hogy lejáratod a szüleidet, és hazugságokat kezdesz terjeszteni róluk, hogy téged emeljenek ki, Te különb és jobb vagy náluk

A szüleidnek ez nagyon fáj, és hogy megóvják a Többi gyermeket ettől a magatartástól, elküldenek a házból, mert méltatlan lettél arra, hogy továbbra is támogassanak.


Ezzel behelyettesítheted Sátán lázadását


Sátán sok hazugságot terjeszt Istenről, és sajnos az emberek hisznek az életadónkra szórt rágalmazásoktól, s ebben a függetlenség szelleme az ami nagy szerepet játszik,

Miközben a szüleid nélkül tulajdon képen nem vagy Senki és semmi. De ez téged nem érdekel csak a pillanatnyi dicsőség, hogy az emberek téged emeljenek ki és dicsőítsenek némely tettedért.


Katy Weaver

2014. máj. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ezt értem is persze de előbb utóbb a (legügyesebbek) képesek túlnőni a "mesterükön" és erre inkább büszkének kellett volna lennie
2014. máj. 17. 18:55
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Isten nem Lucifer mestere volt, hanem a megteremtője. Ez nagyjából olyan mintha ( jó értelemben ), én készítek egy robotot ( szabad akarattal ). Azért én mégis több vagyok nála, én alkottam... a robot egy nap fellázad ellenem és a többi teremtményemet meg akarja ölni és ellenem akarja fordítani. Te büszke lennél a helyemben, az Isten helyében?


Másrészt pedig a Sátán még egy kicsit sem szárnyalta túl Istent, csupán fellázadt ellene, és Isten ezért megbüntette...

2014. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Jogos az előttem szóló...


Katy Weaver

2014. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia egészét figyelembe véve a Sátán lázadása már jóval az ember teremtése előtt megtörtént, akár sok ezer, vagy sok tízezer évvel korábban, bár az idő úgy tűnik később lett megteremtve. Azaz a Sátán lázadásának semmi köze nem volt az emberhez, hanem inkább ahhoz, hogy megirigyelte azt az imádatot, amit Isten kapott a teremtményeitől. A Sátán problémája az volt, hogy celeb szeretett volna lenni, hogy őt dicsőítsék és imádják a teremtett lények.


Egyébként nem kifizetődő tevékenység az Ördög ügyvédjének lenni, úgyhogy javaslom, ha kérdésed van, abba ne fogalmazz bele előzetes véleményalkotást, mert az már nem is valódi kérdés. A Sátán soha nem volt jóhiszemű, senkit sem szeret önmagán kívül, bárkin keresztülgázol a céljai elérésének az érdekeben, szemrebbenés nélkül hazudik, bármit megígér, de semmit sem tart be úgy, hogy a másik félnek is jövedelmező legyen, senkit nem szán meg, mindig a leggyengébb ponton támad, sosem tétovázik és soha nem kegyelmez.

2014. máj. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%

Nektek egyáltalán SEMMIRŐL nincs fogalmatok!

Kedves Kérdező, ha komolyan érdekel a téma: [link]

De nem árt, ha jobban szét nézel az egész oldalon.

2014. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem a sátán, mint különálló entitás nem létezik. Ha van egy felsőbb akarat, amit Istennek neveznek (amit szintén nem hiszek), akkor az egy egyedüli mindenható természetfeletti lény. Akik nem vallásosak, azok azt mondják, hogy a természetfeletti nem létezik - az ő álláspontjuk szerint a legnagyobb hatalom tehát maga a természet és annak törvényei. A két nézet lényegében ugyanaz, és egyikbe sem férnek bele a mindenség felett korlátlanul rendelkező lény(Isten) vagy szabály(természet törvényei - matematika, fizika stb) mellé más emberfeletti istenszerű létformák, mint Sátán, angyalok, démonok, Jézus, stb.. Az egyistenhívők azzal, hogy az ilyen kitalált lényeknek hatalmat tulajdonítanak, önmaguknak mondanak ellent, megkérdőjelezik Isten mindenre kiterjedő, megkérdőjelezhetetlen hatalmát.


Valójában csak azért találták ki a Sátán figuráját, hogy Istent az ő szemszögükből tökéletesen jóakarónak tudják hinni, s az igazságtalanságokat, gonoszságokat (amik szintén csak az emberek szemszögéből azok) egy Istentől független másik "isten", a Sátán machinációinak tudják beállítani. De valójában minden, ami a világban történik az csak akkor és csak úgy történhet, ahogy a fizika törvényei megengedik - illetve ha hívők vagyunk: ahogy Isten megengedi. Ebből kifolyólag a Sátán vagy nem létezik, vagy Isten "része".


A gonoszságok, sátáni történések is Isten akaratának felelnek meg, de a vallásosok ezt nem tudják elfogadni, ezért kitaláltak egy lényt, akire ráfogják Isten számukra kedvezőtlen tevékenységi köreit.:)

2014. máj. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 világvége1 ***** válasza:

Lucifer sosem létezett.


Senkiből sem lehet kikényszeríteni, hogy szeressen. Nem is ez volt Isten célja ezzel a paranccsal, hanem hogy az emberek megjátsszák, hogy jók, és jobb élete legyen a földön annak, aki jó.

2020. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!