Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértesz az elpecsételés...

Egyetértesz az elpecsételés olyan magyarázatával, amit én gondolok?

Figyelt kérdés

"Majd láttam, hogy napkeletről egy másik angyal száll fel, az élő Isten pecsétje volt nála. Nagy hangon kiáltott a négy angyalnak, akiknek hatalmuk volt rá, hogy ártsanak a földnek és a tengernek:„Ne ártsatok se a földnek, se a tengernek, se a fáknak, míg meg nem jelöljük homlokukon Istenünk szolgáit! ” (Jel 7:2,3)


Kelet bölcseinek feltűnt egy különös csillag,és utánajártak annak eredetének. Ráleltek egy régi jövendölésre Bálám prófétától:"Csillag származik Jákóbból, és királyi pálca támad Izráelből" (4Móz 24,17),ebben a csillagban felismerték a jövendölés jelentését. Három bölcs,felkerekedett,hogy az égi jelt követve megtalálják ,tisztelettel köszöntsék Izrael megszűletett királyi gyermekét.

A csillagot láthatták a kiválasztott nemzet bölcsei is,de egyik sem azonosította úgy,mint a keleti bölcsek. Isten,angyalokat küldött a kiválasztottakhoz,hogy hírül vigyék az isteni igazságokat leginkább befogadó egyszerű embereknek,a természet ölén élő pásztoroknak. A pásztorok,a mennyei jelenéstől,és annak fényességétől megrémültek,de az angyalok bátorították öket:„Ne féljetek, mert íme, hirdetek nektek nagy örömet, amely az egész nép öröme lesz: Üdvözítő született ma nektek, aki az Úr Krisztus, a Dávid városában."(Lk 2:10,11)

A pásztorok,amint a keleti bölcsek értékeikkel köszöntötték a megszületett Messiást. Az ajándékok jól jöttek,hisz az Ördög szolgája-Heródes-féltékenységgel, gyilkos indulattal közeledett Betlehem fele. Hosszú út várt az újszülöttre,és szüleire Názáretig,ahova nem érhetett el az uralkodó keze.

Ma is vannak jelei Krisztus második eljövetelének,és vajon a Krisztus jó hírének közvetítésére kiválasztottak felismerik-e ezeket a jeleket? Jézus sok jelet felsorolt,melyek jelzik e földi történelem,egy életbevágóan fontos eseményét,Jézus visszatértét,és az utolsó ítélet közeledtét.Ezt,Máté evangéliuma 24. fejezetében találhatjuk.Ebben,a sok hamis megváltó megjelenése,háborúk,és háborús hírek,nemzetek ellenségeskedései,éhinségek,ártalmas földrengések,Isten gyermekei üldözése,hamis próféták hitetései,a gonoszság megnövekedése,és a szeretet kihűlése sokakban.Ugyancsak jel lesz,az üdvösség örömhírének világszéles elterjedése is.

Kedves olvasó! Kérlek vedd sorra ezeket a jeleket! Melyek nem következtek még be,egymásba torlódva?

Szintén ebben az időben történik Krisztus követőinek elpecsételése homlokukon-az erkölcsi döntéshozó homloklebenyen-,és a kézen,amely a cselekvés jelképe.

Mindazok,akik az isteni szeretet szerint gondolkoznak,egy mindenki számára felismerhető jelet viselnek magukon,és mint csillagok fénylenek,hogy jó Hírt vigyenek a gonoszság sötétjében botladozó környezetnek. Jó híredet ne rejtsd véka alá! Sokaknak életet jelenthet az!



#szeretet #reménység #világosság #téveszme #Jákob csillaga #angyali hírnökök #elpecsételés #orrnehézség #félelem zsibbadtsága
2017. dec. 20. 21:47
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

20.Hsz!


Közvetve megrágalmaztál azzal,hogy én töröltem hozzászólásokat.

2017. dec. 21. 22:58
 22/24 anonim ***** válasza:
Ilyet írtam volna? Még csak gondolni sem gondoltam rá...
2017. dec. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

22.Hsz!


Ezt mire értsem?


"Kérdező! Nem lett volna okosabb ha te otthon magadnak kis papíron válaszokat irogatsz a kérdésedre? Rengeteg hsz. törölve lett.. Ennek mi értelme?"

2017. dec. 22. 21:54
 24/24 anonim ***** válasza:
Tudod vannak akik mindig valakit hibáztatnak azért amik velük történnek és vannak akik tudják, hogy az ami velük történik nem külső erők akarata miatt van, hanem az erőre való reakciójuk miatt ami lehet helyes, vagy helytelen.
2017. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!