Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismersz-e, a Biblia pozitív,...

Ismersz-e, a Biblia pozitív, és negatív személyiségei közt depressziót átélteket?

Figyelt kérdés
Mit lehet tanulni Isten módszereiből,a depresszió leküzdésére?

#depresszió #vágyakozás #tevékenység #céltalanság #értelmetlen célok #segítők felelőssége #a depresszió jelei #külső segítség szükségessége
2017. dec. 29. 18:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Saul király valószínűleg depressziós lehetett, a Biblia írja, hogy Dávid hárfázott neki, amikor "gonosz démonok gyötörték", és ez megnyugtatta.
2017. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen,tehát a megfelelő muzsika segíthet leküzdeni a depresszió kínzó érzését.

Sajnos,annak megoldására nem elégséges!

2017. dec. 29. 19:42
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem mikor Jézus kiment a pusztába egyedül, és megkísértette a Sátán, az eléggé ahhoz hasonló állapot. Én abból azt tudnám tanulni, hogy bármilyen viselhetetlen nagynak érezzük a ránk nehezedő dolgokat, minden pillanatban tudnunk kell (ha éppen nem is érezzük úgy), hogy efölött is ott áll valaki, aki tudja hogyan segítsen, ha eljön az ideje.
2017. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Én nem gondolom,hogy Jézus depressziója miatt vonult el a pusztába,netán ott lett depis.


Az viszont igaz,hogy Isten sosem hagy el,és minden élethelyzetünkről tud.Segíteni szeretne.


A depisek szeme,a mélyhullámok idején fedve van egy sötét hályoggal.Nem látják Isten arcát sem.Ezért nem jó egyedül hagyni őket.

2017. dec. 29. 20:19
 5/19 imakommandós ***** válasza:
100%
Illés például meg akart halni amikor Jézabel megfenyegette.
2017. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Prédikátor is egy depis ember benyomását kelti, viszont láthatóan könyve végére sikerül felismernie Isten szándékait és az élet értelmét is, elhagyva korábbi nézeteit.
2017. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

5.Hsz!


Igen,Illés öngyilkos lett volna,ha nem lenne tilos a zsidó kultúrában,az öngyilkosság.

2017. dec. 29. 22:48
 8/19 A kérdező kommentje:

5.Hsz!


Mi módon jutott ki Illés a szuicid depresszióból?

2017. dec. 29. 22:50
 9/19 A kérdező kommentje:

A Prédikátor Bölcs Salamon is depibe csúszott a sok száz feleséggel,ágyassal.

Ő mi módon jutott ki abból?

2017. dec. 29. 22:52
 10/19 anonim ***** válasza:
Jónás!
2017. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!