Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mibe higyjek? Ha jószívű...

Mibe higyjek? Ha jószívű vagyok kihasználnak, ha szemét vagyok bűnt követek el de egszerűbb az élet.

Figyelt kérdés
Kezdem érezni h hülyeségnek tartom az Istenbe hívést, mindenért bűnösnek érzem magam ami a való élethez kell, ha orvosnál várakoznom kell, kedvesen szólok h időpontom volt 2órája rám se hederintenek, de ha keményen odaszólok egyből intézkednek.. vagy boltba többet adnak vissza, marcangolom magam hogy bűnös vagyok és miattam fizet az eladó lány h nem szóltam és félek visszakapom az élettől, de ha nem szólok akkor én járok jól hisz a saját életem a fontos nem másé. Keresztapám egesz életébe kedves volt, csupa szív lélek, mégis senki se becsüli pedig pozitiv dolgokat tesz az életbe.. nem értem én ezt az egészet h csak belekényszerít a vallás abba h bűnös vagy az olyan dolgokért amik előrrébb visznek vagy több hasznod lesz

2016. ápr. 13. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A jó szívű vagyok nem egyenlő a hülyével vagyok, vagy a nyuszival. Egyébként ne mások elvárása alapján akarj világképet kialakítani. Ha vannak nézeteid, azokat azért kövesd mert úgy gondolod, hogy helyes, jó.
2016. ápr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Találd meg a középutat .
2016. ápr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is vallásos ember vagyok, ezt fel kell vállalni.Ha vallásos akarsz lenni, ezt bizony el kell fogadni, én elfogadom, boldogan élek
2016. ápr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mert elgondolkoztam miis a világnézetem, pl egyből elraktam ahogy rosszul adott vissza a csaj, es nem akarok bűntudatot érezni, azt akarom érezni h jól tettem, magamnak csinálok pénzt én számítok.

de félek hogy az Isten megbuntet ezert mert rosszul cselekedtem, bar a bibliaba azis bun ha onkielegitest vegzel ami nevetseges , 10parancsolatból kb 1ami igaz ram h nem bantom az allatokat

2016. ápr. 13. 20:19
 6/15 anonim válasza:
41%
Légy ateista. Én is az vagyok. Isten nem létezik. Ha létezne segítene. Ha létezne nem lennének terroristák, migránsok, zsidók, cigányok, muszlimok. Azt csinálsz az életedben amit akarsz, ne mások mondják meg!
2016. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igaz amit irsz.. viszont nem csak Isten letezik hanem a satan is es szerintem ok felelosek a rossz dolgokert

De most ahogy ezt irom az az erzes van bennem mint mikor kinevetem a régi okori gorogoket milyen idiotak h annyi "istenbe" hittek holott ugyanezt tesszuk:D a szornyusegeket 2nem letezo szemelyhez fuzzuk

2016. ápr. 13. 20:36
 8/15 anonim ***** válasza:

Sátánt Isten teremtette a Biblia szerint, tehát kisebb hatalma van mint Istenek, másrészt Isten mindent tud tehát azt is tudnia kellett hogy a sátán fellázad és az ember ellen fordul, de Isten jóságos.

Nem ellentmondásos egy kicsit?

2016. ápr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De igen én az egészet nem értem, szerintem ez egy kitalált hablaty , egy népmese úgymond:/ nemtudok ésszerű magyarázatot adni ugyanugy mint az Isten - ádám & éva sztoryra se, viszont a dínós verzió se stimmel nálam.. hiszen hogy tudnának ilyen infókat visszamenőleg? Pláne az embernek ki találta ki h legyen 2füle?:D ki találta ki h elkapjon betegségeket és ne éljen gondtalanul, miből lettünk? Ezekre sose fogok választ kapni ugyanúgy mint a kerdesemre.. minden embernek megvan az agyába a saját kreativ világa amibe hisz, és amibe bele nevelték
2016. ápr. 13. 23:27
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdéseid egy részére itt a válasz: [link]
2016. ápr. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!