Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan jött Hadúr?

Honnan jött Hadúr?

Figyelt kérdés
A Wikipédián nagyon sok megtévesztő és ellentmondásos információ fellelhető. Én nemrég olvastam egy Hadúr nevű istenről, aki nem tulajdonítják Attila kardjának elkészítését stb. A magyar nyelvű wiki egy angol nyelvűtől vette az információt. Elolvastam így azt is, de az írója egy mitológiai enciklopédiából vette az egészet + valamilyen könyvből. Arra lennék kíváncsi, hogy hallott-e más is róla és ha igen honnan? Mert én rendszeresen kutatok a magyarság minden egyes kis porszeme után, de sehol nem találtam a magyarok istenek vagy istenről semmi fajta leírást. A segítséget nagyon megköszönném! :)

2018. jan. 2. 12:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, félre gépeltem! Neki tulajdonítják!
2018. jan. 2. 12:40
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a hunok kapcsán olvastál róla, akkor annak vajmi kevés köze van a magyarokhoz. Érdekes módon egyik Wikipedia-szócikkben sincs utalás arra, amit állítasz. Szóval a kérdés egy jó nagy konfabulációnak tűnik. De nyugodtan megnevezheted az olvasmányodat, ami a kérdést ihlette. Csak a miheztartás végett.
2018. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért ez egy kicsit szarul esett.

angol: [link]

magyar: [link]

2018. jan. 2. 15:12
 4/4 anonim válasza:
Olvas el Komjjáthy István Mondák könyve c. művét, benne van, ő kovácsolta Attila kardját, és vezette mindkét (tehát a magyart és hunt) népet az Aranyszegletbe, vagyis a Kárpát-medencébe!
2018. jan. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!