Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház miért...

A katolikus egyház miért utasítja el a melegeket?

Figyelt kérdés
Nem a hit a legfontosabb,az egyetlen,ami számít?

2018. jan. 10. 08:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
67%

Nem utasítja el. A bűnt kell elítélni, a bűnöst szeretni kell. Ferenc Pápa is azt mondta, ki vagyok én, hogy egy meleget megítéljek?


Ugyanúgy szeretettel kell bánni a melegekkel, mint bármelyik más emberrel. Mivel nagyobb az ő vétke, mint az enyém? Mindannyian bűnösök vagyunk, és a homoszexualitás sem nagyobb bűn mint a többi.

2018. jan. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
66%

Mit értesz elutasítás alatt? Azt, hogy pl. nem házasodhatnak?

Azért nem házasodhatnak, mert a házasság szentsége egy nő és egy férfi között jöhet létre, és egymás életszövetségén túl egyik fő célja a családalapítás vagyis a gyermekek. Erre egy egy meleg "pár" nem képes együtt. Hogy egy klasszikus viccel éljek a házasság a Szentírásra van alapozva: Isten nem megteremtette Ádámot és Bélát... hanem férfit és nőt.


Egyébként nem tudom, hogy milyen más elutasításra gondolsz. Egy meleg is üdvözülhet az egyház szerint.


"Nem a hit a legfontosabb,az egyetlen,ami számít?"

Nem. A hit és a hitből fakadó tettek. Szent Jakab levelében van, hogy a hit tettek nélkül halott. A gonosz lelkek is hisznek Istenben....

2018. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
59%
Igen a hit a legfontosabb, a katolikus hit szerint pedig Isten igéje a biblia, ami egyértelműen kijelenti, hogy a homoszexualitás bűn.
2018. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
37%

A homoszexuális nem bűn hanem természermtes dolog

Isten nem létezik

2018. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
52%

"Azért nem házasodhatnak, mert a házasság szentsége egy nő és egy férfi között jöhet létre, és egymás életszövetségén túl egyik fő célja a családalapítás vagyis a gyermekek"


Egy meleg házaspárnak is lehet gyereke nem természetes úton de lehet és ha házasként akarnak élni akkor hagy éljenek nem értem miért szól bele bárki

Ugyan olyan emberek mint mások


Ha a biblia a szeretetről szólna ezt is elfogadná

Nem hiszek Istenben a biblia is csak megvezetés és manipuláció ha a szeretetről szólna ugyan úgy elfogadná a melegházasságot

2018. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos nemcsak a katolikus, hanem minden felekezet elutasítja sőt, az újabb neoprotestáns felekezetek méginkább gyűlölik őket.

A katolikusoknál bár (papír szerint) szeretettel, megértéssel stb kell bánni a melegekkel, a gyakorlatban ez annyit jelent, hogy folyamatosan a házasság-család témát nyomják a papok, a melegek létezéséről pedig egyszerűen nem vesznek tudomást. Én legalábbis még nem hallottam olyan egyházközségről, amelynek aktív tagja lenne egy teljes cölibátusban élő, önmegtartóztató meleg (mert ugye a hivatalos tanítás szerint a melegség önmagában nem bűn, csupán annak "kiélése", tehát egy cölebsz meleggel semmi gondja nincs a hivatalos álláspontnak)...

2018. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
47%

Újra,és újra elképedek értelmesnek hitt emberektől,amikor az állítják a másik emberről-maximálisan indokolatlanul,hogy gyűlöli őket,csupán azért,mert másként lát dolgokat.

Eleinte,azt hittem,ez a rágalmazás,egy érvelési módszer,hogy a témáról tereljen.

Úgy tűnik,ez általános téveszme,vagyis paranoia.


Én nem ismerek olyan vallásfelekezetet,ahol elutasítanák a homoszexuálisokat.Aki azt állítja beteg.Paranoiás!


(Kérem,ne bitoroljuk a homoszexuálisokra a"meleg"szavunkat,mert annak értelme,semmiben sem hasonlít arra!)


Minden vallás,amelyik számára fontos,és erkölcsi mérték a Biblia,ugyanúgy bűnnek tartja a homoszexuális viselkedést,mint a kleptomániát.

2018. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
42%

"Ha a biblia a szeretetről szólna ezt is elfogadná "


Persze és elfogadná a pedofilokat is ugye?!

Csak mert vannak felnőttek akik fülig szerelmesek a 10 és 15 év közötti gyerekebe.


A homoszexualitás még evolúciós szemszögből is "zsákutca", egy óriási hiba ami megakadályozza az utódok nemzését.



A kérdésre a válasz:


Nem utasítja el őket, csupán nem támogatja őket. Vannak homoszexuálisok akik már felhagytak korábbi életükkel és keresztények lettek. Család, gyerekek és normális élet. Több példa is van erre, csak utána kell nézni.

2018. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
73%

"Persze és elfogadná a pedofilokat is ugye?!

Csak mert vannak felnőttek akik fülig szerelmesek a 10 és 15 év közötti gyerekebe.


A homoszexualitás még evolúciós szemszögből is "zsákutca", egy óriási hiba ami megakadályozza az utódok nemzését"


Mi köze van a pedofiloknak a melegekhez?

Igen nyilván van a melegek között is pedofil ugyan úgy mint a heterok között

Attól még hogy valaki meleg nem pedofil ne legyél hülye


És nem nem lehet természetes úton gyerekük viszont a 21.században élünk nagyon sok megoldás van és még örökbe is fogadhatnak ha boldogak akarnak lenne had legyenek ugyan olyan okos és szép gyereket nevelhetnek mint a heterok


És eltudod fogadni és hinni az hogy " isten teremtette a földet" de azt nem hogy 2 egynemű ember szerelmes lehet egymásba és vonzódhatnak egymáshoz?


Nevetséges

2018. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
34%

"Mi köze van a pedofiloknak a melegekhez? "


Talán csak annyi, hogy mindkettő bűn a Biblia szempontjából és tudtommal most épp keresztény szemszögből vitatjuk a dolgot.


Ha a "szeretet" vak és nem bűnös, akkor a pedofiloknak is helyet kell adnunk. Nehogymár csak a homoszexuálisok legyenek azok, akiknek jogos a szeretetük.


Itt a Bibliáról és a Biblia Istenéről van szó. Ő nem fogadja el az ilyen szexuálisan degenerált és abnormális embereket. Amit éreznek, az nem természetes (még evolúciós szemszögből sem).


Az már más dolog, hogy te vagy én elfogadjuk-e őket.

Nekem van ismerősöm és rokonom is aki homoszexuális, nem ítélem el őket, nem bántom őket. A nénikémet szeretem annak ellenére, hogy lezbikus. Isten is szereti őket, csupán azt nem fogadja el ahogyan élnek.


Én nekem is vannak bűnös, velem született érzéseim. Hirtelen haragú és betegesen agresszív vagyok. Akkor én is éljem ki ezt a tulajdonságomat? Hiszen nem tehetek róla.

Az Úr tanít és jobb lett az életem amióta kordában tartom az indulataim és most már nincsennek dühkitöréseim.


Üdv!

2018. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!