Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyesek honnan veszik, hogy...

Egyesek honnan veszik, hogy Allah egy teljesen másik isten lenne, amikor az arab keresztények találták ki Allah-ot?

Figyelt kérdés

Maga az Allah szó, arabul az al-iláh (az-isten) szóból ered.

A szót eredetileg az arab nyelvű keresztények találták ki, amikor megismerkedtek a kereszténységgel.

Maga az arab nyelvű Bibliában is az Allah szó szerepel az Istenre.

Vagyis Allah-ot már évszázadokkal Mohamed és az iszlám előtt megalkották.


Az Allah tulajdonképpen csak az Isten szó arab neve.

Kb olyan lenne mintha azt mondanám, hogy a Bog egy orosz isten lenne, holott csak az Isten neve oroszul...


Akkor miért irkálak folyton mindenfelé olyanokat, hogy az Allah az valami arab isten lenne, amibe csak a muszlimok hisznek és semmi köze a keresztényséhgez?



2018. jan. 13. 00:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
5%

Szia.


Ha Allah ugyanaz az Isten, mint a zsidók és keresztények Istene, akkor el kell hinni a Koránt, hiszen azt az ő angyala jelentette ki, és fel kellene venni az iszlámot, mert abban van az igazság. Egy zsidó vagy keresztény nem hihet a Koránnak.


A Korán azt állítja, hogy a keresztények Szentháromság tagja Szűz Mária. Ezt azonban a keresztény teológia ismeretében cáfolni lehet. Tehát ez az állítás vagy tévedés, vagy hazugság. Tévedhet a Mindentudó? Hazudhat az Igazság Ura?

2018. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként meg vannak olyan keresztények, akik szintén nem ismerik el a Szentháromságot (unitásiusok, mormonok). Továbbá olyanok is vannak, akik Jézust sem ismerik el Isten fiának. Ezekre egyébként nincs is egyértelmű utalás, csak későbbi értelmezések."


Nos, ők nem keresztények. A mormonok könyve még csak nem is a Biblia.


Keresztény az, aki elfogadja a Níceai Hitvallást teljes egészében. Aki nem fogadja el, nem keresztény.

Én is mondhatnám magamról, hogy svájci állapolgár vagyok, ha kopogtatnék náluk valami juttatásért, messzire zavarnának, mert szerintük nem vagyok az.

2018. jan. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

#21


Ez nem igaz. A Korán konkrétan kimondja, hogy a Szentháromság-tan nem igaz. Csak annyit ír, hogy Jézus Szűz Mária fia:


„Ti írás birtokosai! Ne lépjétek túl a határt a ti vallásotokban és ne mondjatok Istenről mást, csak az igazságot! Jézus, a Messiás, Mária fia csupán küldötte Istennek, és az ő szava, amit sugalmazott Máriának, és Istentől küldött lélek. Higgyetek hát Istenben és az Ő küldötteiben és ne mondjátok azt, hogy: "Három!" Hagyjátok abba! Jobb az nektek! Isten csupán egyetlen isten. Magasztaltassék! Nincs szüksége gyermekre, amikor Övé mindaz, ami az egekben és a földön van.” (4:171)


#22


Ez kicsit emlékeztet arra, amikor a muszlimok körében is vannak olyanok, akik azt mondják a másikra, hogy azok valójában nem is muszlimok. Pl a szunniták amikor azt mondják a sítákra, hogy azok valójában nem is muszlimok.


A keresztényeknél is ugyanilyen, amikor a másikra azt mondják, hogy a másik valójában nem is keresztény.

De ahogyan a Korán sem írja egy szóval sem, hogy Mohamednek ki legyen a világi ügyekben az utódja úgy a Biblia sem ír konkrétan a Szentháromságról.

Ezek csak utólagos értelmezések.


„A 4. századig a szentháromság-tan egyáltalán nem volt az isteni természetről szóló korai keresztény tanítás tükörképe. Az »egy Isten három személyben« megfogalmazás a 4. század előtt nem lett szilárdan lefektetve, és nem volt szerves része a keresztény életnek és hitvallásnak. Csak fokozatosan fejlődött ki ez a tan, heves viták közepette.” (Wikipedia)


Mellesleg a mormonoknak a Biblia igenis szentkönyve. Attól még, hogy nekik pluszba szentkönyvük még a Mormon Könyve, még elismerik a Bibliát is szentkönyvüknek.

2018. jan. 13. 22:03
 24/29 anonim ***** válasza:
87%

#16

valóban nem vagyok egy nagy keresztény, de ateista nem vagyok, deista vagyok.

Amit írtam, azt a barátom mondta, aki történetesen muszlim, engedtessen meg, hogy ismerje a saját vallását.

2018. jan. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 János114 ***** válasza:
100%

Salem aleikum


Úgy vélem Allah és Isten megkülömböztetése egyértelmű azok körében akik nem jártasak a témában . Számukra Allah egy furcsa hangzású "keleti" istenség akiben a távoli arab népek hisznek .

A teológiában jártasabbak is megkülömböztetik a három vallás egy Istenét . Sokféle érvelést hallottam olvastam ami megkülömbözteti az ábrahámi vallások Istenét .

Én úgy vélem ez a már meglévő rengeteg nézeteltérés és vitafokozó faktor között ,egy felesleges plusz egy tényező.

Allah ,Isten ,Elohim és a még száz néven megszólítható egy Isten mindenkit magához enged aki őszinte szándékkal közeledik felé . Teheted azt muszlimként keresztényként zsidóként vagy ezek bármely felekezetének tagjaként.

Én a hasonlóságok kiemelésére fordítom az erőmet a külömbségek kiélezése helyett.


Lábjegyzet .

Ez nem szentírás hanem az én személyes nézőpontom ha nem értesz velem egyet . Szived joga :D

2018. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
90%

A Biblia személyes nézőpontja pedig ez:

"És nincsen senkiben másban üdvösség (szótéria, azaz megmenekülés, gyógyulás, szabadulás, helyreállás, háborítatlanságba való bejutás), mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, amely által kellene nekünk megtartatnunk (szódzó, azaz a szótéria igei alakja)" (ApCsel 4,12) Az, hogy egészen pontosan melyik az a bizonyos életmentő név, a kontextusból egyértelműen kiderül: a Názáreti Jézus Krisztus, a Feltámadott. Aki keresztény, Őbenne hisz, mint Isten Fiában, Akiért minden és Aki által minden, Aki hatalma szavával tartja fenn a mindenséget. Nincs közös nevező a Jézust, mint prófétát, nagy tanítót elismerő egyéb vallásokkal, akik nem Őbenne, és csakis Őbenne látják a világ megmentőjét.

2018. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

#23

Ez azért közel sincs így. Engedd meg, hogy a keresztények maguk határozzák meg, hogy mi a kritérium. A kritérium pedig nem más, mint a Hitvallás. Ha valaki nem fogadja el, akkor egyszerűen nem keresztény, mondjon bárki bármit.


Történelmi ismereteid is nagyon felületesek, nem voltak heves viták. Már az I. század végén teljesen egyértelmű volt például Krisztus isteni volta. Persze mindig bukkantak fel eretnek nézetek, ez nem változtat azon a tényen, hogy az Egyház változatlanul, 2000 éve ugyan azt vallja.


Szerencsére rendkívül gazdag az ősegyházból ránk maradt irodalom, így magad is utána olvashatsz. Nézd meg akár csak az első egyházatyák leveleit, melyek a korai kereszténység hitét és az Ige értelmezését is bemutatják.

Csak néhány idézet az I. század végéről, II. század elejéről.


"Egy orvos van, testi és lelki, aki született és születetlen, a testben levő Isten, a halálban igazi élet, aki Máriától és Istentől való, először szenvedő, majd szenvedéstől mentes, a mi Urunk Jézus Krisztus."


"Így is lesz nálatok, ha nem fuvalkodtok fel, ha elszakíthatatlanok lesztek az Isten Jézus Krisztustól és az apostolok rendelkezéseitől."


"Akik ugyanis a Fiút Atyának mondják, azok lelepleződnek, mert nem ismerik az Atyát, és arról sem tudnak, hogy a mindenség Atyjának van Fia, aki Isten Igéje és Elsőszülöttje, és Isten."


Ez utóbbi ragyogóan külön választja az isteni személyeket.


"Mindenért Téged magasztallak, Téged áldalak, Téged dicsőítlek a Te kedves Fiaddal, az örökkévaló és mennyei Jézus Krisztussal, kivel Neked és a Szentléleknek legyen dicsőség most és mindörökké. Ámen."


A Szentháromság összefoglalása már a 2. századból:


"egy az Atya és a Fiú. Mivel a Fiú az Atyában van és az Atya a Fiúban, a Lélek egységében és erejében"


Ezek mind-mind ős- és ókeresztény írók, egyházatyák szavai. Aki 4. századról beszél egyszerűen tudatlan, vagy szándékosan hazudik.

De nem kell nekem hinned, olvass utána. Olvasd el ezen őskeresztény vezetők írásait. Lásd saját szemeddel.


A mormonok pedig a Szentírás fölé helyezik saját könyvüket. Például az iszlám is elfogadja részben a Bibliát, de engedd meg, hogy ne nevezzem őket keresztényeknek.

2018. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A zsidó, a keresztény vallás és az isulám I-tenéről:

[link] 3), 4) . ( A II. Vatikáni Zsinat

NOSTRA AETATE kezdetű nyilatkozata

az Egyház és a nem keresztény vallások kapcsolatáról )

2018. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 János114 ***** válasza:

Üdv

Asperrimus

Nézd én csak jófej akartam lenni. :D


Megértem hogy a különbözőségek az Iszlámnál és a Kereszténynél kiszurjak

az ember szemét ha Jézus szerepéről van szó.

De kiállok amellet hogy van hasonlóság abban amit el szeretne érni a két Istenhit hogy az emberek testverkent viselkedjenek egymással es bekkesegben egymás viszonszott szeretetében éljenek.


A kérdezőt viszont nem értem hogy mit lovagol a szavakon.

Már megbocsás az a szó hogy Allah egy arab szó. Nem a keresztények találtak ki nem a muszlimok hanem az arab nép

Al Lah... Az Isten.

Már bőveb Ábramám próféta születése elott is igy mondták az arabok hogy isten .

Ilyeneket írtál hogy írjuk hogy a Korán istene hogy értsd mikor kiről van szó.

Ugy gondolod hogy aki nem moysa össze a keresztény istent az Allah szoval az téved . Ok lehetséges. De inkabb az ország ha elvárásnak érzem.

Magyarországon vagyunk. Itt ha valaki az mondja Allah akkor szerintem mindenki jogosan a muszlimok által értelmezett istenkepre gondol.

Nincs ebben semmi kivetnivaló.

2018. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!