Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találok a bibliában olyan...

Hol találok a bibliában olyan részt, ahol azokról van szó, akik szándékosan félremagyarázzák Isten tanításait?

Figyelt kérdés
2018. jan. 13. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Máté evangéliuma 24:5


1János 4:1 Itt is arról beszél, hogy van sok hamis tanító akiknek a beszédét megkell ítélni, és elkell tudni dönteni, hogy igaz-e vagy hamis. A Hamisaké hamis, az Igazaké pedig igaz.

2018. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 KZitus ***** válasza:
95%

Szia


Több helyen ír a Biblia olyanokról, akik szándékosan félremagyarázzák Isten tanításait.

Néhány:

1János 4:1–3

Máté 7:21–23

5Mózes 18:18–20

Jeremiás 14:14; 28:11, 15

János 7:18

2Tesszalonika 2:9, 10

Máté 7:15–20

2018. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, te elolvastad a verseket is? :) Mégegyszer írom, 1János 4:1 AKI NEM VALLJA MEG JÉZUST, az az Antikrisztusé...
2018. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Kb egy hónapja olvasgatom, így nem ismerem túl jól, viszont ma megszólított egy térítő, és hát elég beteg dolgokat mondott.

A bibliából olvasott fel sorokat, mondtam neki, hogy tőlem idézgethet meg magyarázhat, de ha nem ismerem a szövegkörnyezetet akkor akár mosógépet is árulhat nekem az idézgetéseivel. Olyan érzésem volt, mint mikor az amway beszervezett. Aztán még adott is valami újságot, hogy nézegessem. Majd nézegetem...

2018. jan. 13. 14:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor azt javaslom amit épp teszel is, hogy kérdezz, és remélhetőleg igaz keresztények írnak majd a válaszodhoz. Egyébként, ha nem zavar a kérdésem, miket mondott neked? Csupán kíváncsiság, tehát ha nem akarsz válaszolni NEM kell, csak könnyebb úgy válaszolni, ha tudom bővebben a történetet.
2018. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jehova tanúval találkoztál.

Az ördögtorony társulat tévtanai Biblia ellenesek, kimerítik az eretnekség fogalmát. A "tanúkat" mélyen sajnálom, mert megtévesztett emberek. Aki jobban meg akarja érteni a fenti állításomat, az olvasson utána a www.exjt.hu oldalon, vagy vegyen a kezébe egy ördögtorony társulat által kiadott átírt, és átértelmezett bibliát.

2018. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azzal kezdte, hogy szerintem is milyen rossz irányba halad ez a világ, meg hogy milyen sok a katasztrófa, meg ilyenek.


Ezt elég gyorsan rövidre zártam, hogy a tv, meg a net segítségével ma már rengeteg info közül válogathatnak a szerkesztők.

Aztán próbálkozott azzal, hogy bezzeg régen milyen jó volt, meg manapság mennyivel kapzsibbak az emberek. Szóval emlékeztetnem kellett az ókori gladiátorokra, hűbéres rendszerre, ilyesmik. Ekkor úgy tett, mintha ott akarna hagyni. Aztán egy jól sikerült mozdulattal, amit később még párszor eljátszott, épp ott nyílt ki a bibliája, ahol isten megjövendöli mindezeket. Én ilyenkor mindig jót bazsajogtam magamban.

Az fura volt, mikor azt kérdezte, szerintem hány vallás van a földön. Mert hát egyrészt ha a törzsi vallásokat is belevesszük, akkor több ezer. Ez volt az én válaszom. Megjegyzem, ez olyan előre bebiflázott kérdésnek tűnt, de nem ez volt az első, amíg beszélgettünk. Szóval a válaszomra jött a jól begyakoroltnak ható válasza, hogy a biblia szerint valójában csak kettő van. Ok öreg, légyen úgy...

2018. jan. 13. 15:24
 8/12 anonim ***** válasza:
"És a mi Urunknak hosszútűrését idvességnek tartsátok; amiképpen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt néktek a néki adott bölcsesség szerint. Szinte minden levelében is, amikor ezekről beszél azokban; amelyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok ELCSŰRNEK-CSAVARNAK, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére. Ti azért szeretteim előre tudván ezt, őrizkedjetek, hogy az istentelenek tévelygéseitől elragadtatva, a saját erősségetekből ki ne essetek; Hanem növekedjetek a kegyelemben és a mi Urunknak és megtartó Jézus Krisztusunknak ismeretében. Néki legyen dicsőség, mind most, mind örökkön-örökké. Ámen." (2Pt 3,15-18)
2018. jan. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Épp úgy ahogyan mondod kedves Kérdező, nyílván az Őrtorony nem szolt nekik arról, hogy voltak régen is gonosz emberek, lásd: 1.világháború vagy még régebben a polgár háborúk, Kulumbusznak a mészárlása, a 30 éves háború stb... Régen is hülyék voltak az emberek és szar világban éltünk és ma is ez van, csak mégjobban látni a fertőt. Elnézést a vulgáritásomért. Semmiben nem változott az embere, maximum csak gonoszabb lesz és kapzsibb. Viszont innen van kiút ahogyan eddig is volt, Ő pedig Jézus a testben megjelent Krisztus, csak ezt nem mondják el a Jehova tanúi. Valószínüleg, Jehova tanúi voltak innen tekintve. :)
2018. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Emlékeztetlek egy alsótagozatos nyelvtan szabályra:

Minden nevet,és könyv címet nagybetűvel írunk.

A Biblia is egy könyv címe!

2018. jan. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!