Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért húznak magához ennyire...

Miért húznak magához ennyire a Skandináv Istenek?

Figyelt kérdés
Szilveszterkor nem voltam magamnál teljesen és valamiért Odinra esküdöztem és valami olyasmiket mondtam, hogy: "Én csak benne hiszek és Weöres Sándorban" Halvány fogalmam sincs miért mondta ilyeneket és mellesleg nem nézek le senkit aki hisz bármilyen vallásnak a mondanivalójában vagy isten(eiben)! Miért mondtam ilyeneket? Nem tanítottak semmilyen vallásra, de úgy érzem ,hogy ha nagyon kötődni kezdek és kutatni a mitikus alakok között amiket a Skandináv mitológia magában foglal azzal kicsit ellenszegülök a saját etnikumomnak (magyar).

2018. jan. 12. 12:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdésben a magukhoz-t elírtam! (meg lehet mást is :D)
2018. jan. 12. 12:45
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Részeg voltál, ilyenkor hülyeségeket beszél az ember. Abban pedig nincs semmi rossz, hogy érdekel a skandi mitológia. Engem is nagyon érdekel, de persze az örök kedvenc a hellén. :)

Nem kell ezt túldimenzionálni (ugye most nem vagy részeg?).

2018. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem kötelező kereszténynek lenned

És a skandináv "vallás"menő

2018. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. Nyilván az vagyok! :D Ez is lehet egy magyarázat.

2. Miért lenne menő, a vikingeket tartják menőnek leginkább az egész Északi kultúrából, a vallásukból épp annyi maradt fenn, hogy ne süllyedjen el a porban az a szemlélet mint a 1000 évek magyar világfelfogása! :) (szerintem)

2018. jan. 12. 13:16
 5/9 anonim ***** válasza:
tuti , hogy a mostani thor filmek miatt van. Bár aztán hidj aüibe akarsz. Egformán gyerekes butaság az egész. Ha ebben hiszel akkor ez az igaz? Ha abban akkor meg amaz???
2018. jan. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már miért szegülnél ellen a magyarságodnak? Én is magyar vagyok és én ezekben az északi istenekben hiszek. A vallás nem csak északiakra terjedhet ki. Ha hiszel valamiben az csak is veled és a vallásoddal kapcsolatos, tök mindegy honnan jössz, milyen vagy, ha azt tartod igaznak vagy egyáltalán érdekel és kutatod. Nincs benne semmi kivetnivaló, ha az embert érdeklik más kultúrák.


A részegen hadoválás meg egy más dolog, azt nem kell komolyan venni.


[mellékjegyzet és saját vélemény: A marvel szarságok megszentségtelenítik az egész északi hitvilágot a képregényes bohóckodásukkal]

2018. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. jan. 12. 22:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem is vonz a skandináv mitológia, nem követem a hitet meg semmi, nekem csupán egy érdekes hitvilág mint bármely más népcsoport mítikus lényei.

Még tetszene is bár a modern világban ezek a harcban elesni dolgok és mások nem igazán működnének szóval már nem hiszem hogy túl kompatibilis lenne a régi formájában.

2018. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#6 kövezz meg de nekem tetszik a marvel feldolgozása, persze ha csak úgy tekintek rá hogy inkább inspirációnak tekintik és nem próbálják meg követni (és nem kell végignéznünk ahogy Tom Hiddleston megszül egy 8 lábú lovat) Amúgy más vallásokat is belevesznek képregényekbe, a DC univerzumban pl Lucifer egy elég jó karakter, a sorozatot szeretem., vagy ott van pl az Amerika Istenei sorozat, én örülök hogy az "elfeledetebb" hiteket is kicsit népszerűsítik, akit érdekel úgyis utánanéz az eredetinek.
2018. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!