Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi bizonyítja hogy az egyiptom...

Mi bizonyítja hogy az egyiptomiak a lélekvándorlásban hittek?

Figyelt kérdés
Milyen tárgyi bizonyíték van rá? A régészek miből gondolják? És a lélekvándorlás akkor azt jelenti, hogy náluk egyáltalán nem lehetett pokol-mennyország? (Egy rajz házihoz kellene)

2018. jan. 17. 16:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, az is lehet, hogy nem is volt náluk lélekvándorlás, de mintha azt hallottam volna órán O_o volt lélekvándorlás egyáltalán egyiptomban?
2018. jan. 17. 16:42
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Nekem nem rémlik, hogy hittek volna a lélekvándorlásban. Helyette erősen a túlvilágban hittek.
2018. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a rajz házihoz kell akkor szerintem azt keresed amikor a lélek (egyik fele) kiszáll a testből (a ká vagy a bá, már nem tudom), amit általában ilyen emberfejű madárként szoktak ábrázolni.


[link]

2018. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban a lélekvándorlásban nem hittek, hogy a halott lelke idővel egy másik emberben születik újjá.

A lélek és a test náluk ideális esetben a túlvilágon él tovább örökké.

2018. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs kanál! Ommmmmmm
2018. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pl. a piramisok felépítése.

Ideális esetben a megfelelő napon nyitott utat biztosít a lélek mennybe szállásához. Nem lélekvándorlás, mert nem egy új fizikai testbe kerül, hanem az ottani túlvilágba.

2018. jan. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem hittek a lélekvándorlásban. Politeista (azaz többistenhívő) vallásuk volt. A halál náluk nagyon fontos téma volt (lásd Halottak könyve). A test is fontos volt a halálban, ezt a mumifikálás (is) bizonyítja. A túlvilágban tehát nagyon erősen hittek. A halál istene Anubisz volt, a múmiák védelmezője. A túlvilági út talán legfontosabb helye és eseménye a kettős igazság terme volt. Itt volt egy mérleg ó, mely egyik serpenyőjébe Anubisz az elhunyt szívét helyezte, a másikba pedig az igazság tollát, mely Maat a rend és igzság istennőtől származott. Ha az elhunyt etikus, erkölcsös életet élt, akkor részesülhetett az örök életben (ilyenkor egyensúlyban volt a két serpenyő). Ha azonban a szív nehezebb volt a szív, akkor a lélek bűnös volt, így a lélek kárhozatra jutott (azaz nem a "pokolba" került, hanem megsemmisült). A szívet felfalta egy Ammit nevű démon (egyes helyeken istenség, lélekfaló. Ez az, amitől az egyiptomiak a legjobban rettegtek. Az eredményt egy Thot, a bölcsesség istene jegyezte fel, a végső ítéletet pedig Ozirisz hozta meg. Szerintem nagyon érdekes az egyiptomi kultúra, ezért leírtam, hátha érdekel valakit. :)

Egy kép a Halottak könyvéből (az igazság próbája):

[link]

Hunefer: a fehér ruhás pali, ő az elhunyt

Anubisz: a sakálfejű isten

Ammit: krokodil, oroszlán, víziló

Thot: madárfejű isten

Hórusz: sólyomfejű isten (egyébként ő vezette oda a lelket, aki átment a vizsgán Ozirisz elé, hogy megköszönje)

Ozirisz: a zöld isten


+fun fact:

Voltak varázsigék, amelyek segítették a halottat útja során. Pl. a szívet egy szkarabeusz segítette, hogy az ne hagyja cserben tulajdonosát.

Ammit azért krokodilból, oroszlánból és vízilóból "áll össze", hogy jelképezze: nincs menekülés előle.

2018. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!