Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovás azzal a szöveggel...

Jehovás azzal a szöveggel zárta a találkánkat, hogy legközelebb megmutatja, hogy valójában csak kétfajta vallás létezik. Mire készüljek legközelebb? Hogy akar majd megvezetni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 18. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Hoz egy őrtornyot, amiben ez van leírva. Hol tart most a beszélgetésetek?
2018. jan. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyszer feljött, hogy beszélgessünk a világ dolgairól. Szegény nagyon várja már a világvégét.


Az volt gáz, hogy mondott dolgokat, amik tökéletesen szemben állnak az én elgondolásommal, amit nyilván meg is jegyeztem, ki is fejtettem a dolgokat. És utána kinyitotta a bibliáját, és abból idézgetett nekem.


Egyszer vicces volt. Rákérdeztem, hogy ezt ki mondta, ő meg fél percig keresgélte. Elég droid volt, de végül belementem, hogy akkor jöjjön el még egyszer.

2018. jan. 18. 15:52
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Azt, hogy ő hogyan és miképp akar megvezetni, rajta kívül még senki nem tudja.

Tudatlanságból, vagy jószándákodból adódóan odaszoktattad magadhoz.

.

Én egy párszor elküldtem őket a 'most nem alkalmas' jelszóval, arra a kérdésükre, hogy mikor lesz alkalmas, mondtam, majd akkor én keresem őket.

Addig viszont minden jövetelüket zaklatásnak veszem és aszerint fogok eljárni.

Megértették...

2018. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

hát akárhogy is próbálkozik mindenről e arról is amit kérdez kérj referenciát és ne mulassz el semminek magad utánanézni


egy saját példám, hogy mondták hogy a bibliában van egy rész amit az összes többi felekezet rosszul ért és a legtöbb biliafordításban is félreérthetően van fogalmazva, erre megkérdeztem ha az összes többi felekezet amik egymással is vitatkoznak egyes kérdésekről egyet ért csak ők nem akkor miért ne gondoljam hogy jehova tanúi tévednek, erre mondta h oké ez logikus, de azért van még az övéken kívül is számos bibliafordítás ami az ő elgondolásuk szerint fordít, elkértem a referenciákat, és meg is néztem


4 féle eredmény jött ki:


1: létezik az adott forrás de mást tartalmaz a szöveg mint jehova tanúi állítják

2:létezik és azt írja, de jehova tanúinak kiadványa amit vééééletlenül elfelejtett említeni

3: létetzik és azt tartalmazza amit írtak de ha kicsit is ismeretes vagy pl vallástörténetben akkor tudod hogy ez egyáltalán nem támasztja alá jehova tanúit hanem épp ellenkezőleg

4: az adott forrás egyáltalán nem is létezik, és ha ellenőrzöl minden más forrást aminek a referenciája hasonlít, hátha azok közül gondoltak valamelyikre, akkor sem találod a megígért tartalmat

2018. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

Igaza van kétféle vallás van:

1,Pogány bálvány imádó vallás(vallások sokasága)

2, A Zsidó vallás ,vagy Júdaizmus.

Nehogy be dőlj neki ,hogy csak egy igaz vallás van és az az övék!!Mert Isten vallás elenes,Jézus nem vallás alapító ,hanem az életet hozta elnekünk,szabadulást a bűneinkből.

Ja még érvelhet ,hogy csak ők használják a "Jehova" nevet.

2000 éve az Újszövetségben élünk ahol Istent Atyának szólitják,és nem Jehovának!

De sajnos nem nagyon fogsz bírni vele ,mert nagyon felkészítik őket,hogy minden kérdésre válaszolni tudjanak ,persze nem igazán biblikus az ő tanuk de ez egy másik történet.

2018. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg azt fogja mondani, hogy a 2 fajta:

- az igaz, és ez az övék,

- az összes többi meg a hamis.

Ez ugye már eleve problémás, mert mi az, hogy hamis vallás? Az ugye az lenne, amelyik csal.

Hamis vallás alig-alig van. Téves vallás, amelyik téved - na, az van bőven.

2018. jan. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 KZitus ***** válasza:
24%

Szia


A kétféle vallás amelyről beszélni fog, az az lesz, amelyre Jézus is rámutatott a példázatában, a Máté 7:13, 14-ben

" Menjetek be a szűk kapun, mert a széles kapu és a tágas út a pusztulásba visz, és sokan mennek be azon. Ellenben a szűk kapu és a keskeny út az életre visz, és kevesen találják meg azt."

Jézus, aki Isten legközelebbi barátja, két útról beszélt. Az egyik út széles, és tele van emberekkel. Ez az út a pusztulásba visz. A másik út keskeny, és csak kevesen járnak rajta. Ez az út az örök életre visz. Ez azt jelenti, hogy ha el szeretnéd nyerni Isten barátságát, meg kell tanulnod, hogy milyen módon helyes imádni őt.


Nem lehet Jehovát sem megcsúfolni, sem a nevét hiába szánkra venni, mert az szent, és nem marad büntetlenül, aki szenséges nevét méltatlanul használja. Lehet nem tudtál erről, és ezért használtad tiszteletlenül. De nézd mi Jehova véleménye azokról, akik nem tisztelik:

Példabeszédek 1:28, 29

Akkor majd folyton hívnak engem, de én nem válaszolok,

buzgón keresnek engem, de nem találnak,

mert gyűlölték az ismeretet,

és nem voltak hajlandóak mélységesen tisztelni Jehovát.

Mikeás 3:4

Akkor Jehovához kiáltanak majd segítségért,

de ő nem válaszol nekik.

Elrejti majd előlük arcát abban az időben

a gonosztetteik miatt.

Lukács 13:24, 25

„Megfeszített erővel küzdjetek, hogy bejussatok a szűk ajtón, mert – mondom nektek – sokan igyekeznek majd bejutni, de nem tudnak. Amikor a házigazda felkel, és bezárja az ajtót, ti kívül fogtok állni, és zörgettek az ajtón, ezt mondva: »Uram, nyisd ki nekünk!« De ő ezt válaszolja majd nektek: »Nem tudom, honnan valók vagytok.«


Keskeny út, szűk ajtó....az életünk attól függ, megtaláljuk-e?! Adj magadnak esélyt erre, mély alázatosággal....mert ilyeneket keres Isten.

2018. jan. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
(Zitus egy jehova tanúja)
2018. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Zita jól megmutatta, hogy hogyan lehet egyáltalán nem érteni a Bibliát és hogy kell abszolút hamis tanítást gyártani egy kiragadott igéből.
2018. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
A kitalált nőnemű jehova szó pedig Isten undorító megcsúfolása.
2018. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!