Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondhatta ezt Jézus?...

Hogy mondhatta ezt Jézus? "Láttam a sátánt: mint a villám, úgy bukott le az égből"

Figyelt kérdés
Hogy láthatta Jézus a sátánt? hiszen amikor a sátán (Lucifer) a pokolba került Jézus még nem élt.
2018. jan. 21. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Olvasd a Bibliát és rájössz majd.
2018. jan. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
"Olvasd a Bibliát és rájössz majd" hát ez nem segítség!
2018. jan. 21. 11:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne az?


Tényleg nem kell más, csak olvasni és értelmezni. De lásd, a jó szándék vezérel, segítek:


[link]


Rögtön az elején megleled a választ.

2018. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ábrahám a ti atyátok örvendezett, hogy meglátja az én napomat; látta is, és örült. Mondának azért néki a zsidók: Még ötven esztendős nem vagy, és Ábrahámot láttad? Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok." (Jn 8,56-58)


"Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is, Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő, Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén; És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig." (Fil 2,5-8)


Látod a Biblia szerint Jézus már a megtestesülése előtt is létezett. Sőt azt is mondja, hogy az Atya a Mindenséget Őáltala, és Őrá nézve teremtette. Ha olvasnád a Bibliát, akkor előbb-utóbb megértenéd, hogy az Ábrahámnak, Mózesnek, Dávidnak és a többieknek megjelenő Izrael Istene nem más, mint a megtestesülés előtti Krisztus, a Messiás. Az Atya nem járkál a földre, hanem a Mennyben ül, kétlem, hogy az Ószövetségben akár csak az egyik leírásnál is maga az Atya jött volna le a Földre. Maga Jézus mondja, hogy az Atyát Ő maga jelentette ki a tanítványainak. Más szavakkal az Atya létezése rejtve volt az Ószövetség időszakában, és csak keveseknek adatott kijelentés az Ő személyéről.

2018. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Jézusig a sátán volt evilág istene. Jézus vette vissza a hatalmat, ekkor hajították ki sátánt a Mennyből.


János

12,27 Most az én lelkem háborog; és mit mondjak? Atyám, ments meg engem ettől az órától. De azért jutottam ez órára.


12,28 Atyám, dicsőítsd meg a te nevedet! Szózat jöve azért az égből: Meg is dicsőítettem, és újra megdicsőítem.


12,29 A sokaság azért, a mely ott állt és hallotta vala, azt mondá, hogy mennydörgött; mások mondának: Angyal szólt néki.


12,30 Felele Jézus és monda: Nem én érettem lőn e szó, hanem ti érettetek.


12,31 Most van e világ kárhoztatása; most vettetik ki e világ fejedelme:


12,32 És én, ha felemeltetem e földről, mindeneket magamhoz vonszok.


12,33 Ezt pedig azért mondá, hogy megjelentse, milyen halállal kell meghalnia.

2018. jan. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én most már összezavarodtam. "Jézusig a sátán volt evilág istene. Jézus vette vissza a hatalmat, ekkor hajították ki sátánt a Mennyből." Én azt olvastam, hogy Évát a sátán tévesztette meg. akkor ez hogy is van? Isten mikor űzte ki Lucifert a menyből? Ádám teremtése előtt vagy azután?
2018. jan. 23. 07:47
 7/8 anonim ***** válasza:

"Én most már összezavarodtam."


Nem most zavarodtál össze, láthatóan eddig sem értetted.


Mi köze van a dologhoz Ádámnak és Évának? Próbáld meg érthetően összefoglalni amit jelenleg gondolsz a dologról, utána megpróbáljuk leírni, hogy a Szentírás alapján hogy van.


Mert szerintem 5-ös hozzászóló egész érthetően leírta.

2018. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szmöre válasza:
Jézus kezdettől fogva Istennel volt. Aztán Isten ember formában leküldte a földre. Szóval látta mikor Isten kiüzte a sátánt, mikor becsapta Évát.
2023. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!