Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hova kerül, aki megöli magát?

Hova kerül, aki megöli magát?

Figyelt kérdés
A katolikus egyház álláspontja érdekel.

2018. jan. 23. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Az a hivatalos álláspont, hogy nem tudják.


Nehéz téma és számos kérdés felmerül. Például mennyire volt ura tettének az ember? Mennyire volt tudatában tettének? Megbánta-e tettét az elkövetés közben? (Csak már nem lehetett visszafordítani.)

2018. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
A pokolra a katolikus vallás szerint. Ugyanis senkinek nincs joga ítélkezni más vagy a saját élete felett, csakis Istennek. Bár, azért pl: Az én nagyapám is öngyilkos lett 1982-ben. Pap nem volt temetni, gyakorlatilag csak "elásták" a temetőben, még rendes sírhelye sem volt, csak egy fa kersztet kapott a nevével.. Néhány év múlva a papok hoztak egy új rendeletet (!), miszerint az öngyilkosoknak is jár a papi temetés (???), szentelés, stb. Így a nagyapámat exumálták és áthelyezték egy olyan sírboltba, ami megszentelt területen van, pap is volt, szertartás is, ahogy azt kell...Igazából nem is tudom mit higgyek...?)
2018. jan. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

#2

Ennek az az oka, hogy a tudomány (pszichológia) fejlődésével változott az Egyház álláspontja is. Tehát már nem jelentik ki, hogy az öngyilkos elkárhozik (aminek egyébként Júdás volt at alapja).

2018. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Bődületes milyen agymenések vannak a vallásokban...
2018. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Én nem katolikusként,hanem egy keresztényként írom ezeket.

Magam is szenvedtem szuicid depresszióban(válásomkor),és csupán keresztény hitem óvott meg a tragikus tettől.


A sírba,tehát a pokolba kerül,mint ahogyan Jézus is oda került halálakor.


A feltámadás utáni sorsa az öngyilkosoknak már nem ilyen egyértelmű.Istennek van joga ezt eldönteni.


Annyi bizonyos,hogy az öngyilkosság is gyilkosság,ami Isten szeretet törvénye ellen van,tehát bűn.

Mint minden bűnt,ezt is megbocsájthatja Isten Krisztus áldozata árán,ha azt az öngyilkoló őszintén megbánta,és igényelte Krisztus kegyelmét....Nos,itt van a bökkenő. Van-e módja az öngyilkolónak megbánni,és Krisztus kegyelmét igényelni. Sajnos,az esetek többségében meghal az ember,mielőtt idáig eljutna.

A tragédiát színezi az a tény,hogy az öngyilkoló tudati állapota rendszerint nem beszámítható,mint egy normális gondolkozás.

2018. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy másik nézőpont:


Az öngyilkosság gondolata,sok esetben-különösen magas,és nemes erkölcsi normákkal rendelkező keresztények esetében,az öngyilkosság,egy önmaga legsúlyosabb büntetése elkövetett mulasztások,hibák, bűnök miatt.

Ilyenkor el kell gondolkodni a tervezésben,hogy mit kellene tennie egy legjobb barátnak ahhoz,hogy megölje őt!...Az ember,önmagával van legtöbbet együtt,és önmagának kell lennie legjobb barátjának.Miként gyilkolná meg legjobb barátját valaki,aki pont olyan esendő,mint bárki más?

2018. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A katolikus egyház álláspontja: https://www.youtube.com/watch?v=wHfSpIIRhFw
2018. jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi köze van egy anglikán visszavonult püspöknek a katolikus Egyházhoz? Szerintem semmi, így nem értem miért linkelted az adott videot.
2018. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

,,hova kerül aki megöli magát?"

Hát a sírba :D

2018. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Nem az Ember dönti el hova kerül a Halál után hanem Jézus.Az egyházi rendeletek,dogmák,zsinatok pedig politikai dolgok viszont ahogy Jézus fogalmazott:Ez a Világ elmúlik egyszer de az én szavaim nem múlnak el soha. Ennélfogva nem lehet tudni hova kerül az aki öngyilkos lett. Sokan azt mondják kapásból hogy pokolra,elkárhozott de nem az Ember dolga megitélni a másikat.Isten látja miért tette azt az öngyilkos amit tett és nyilvánvalóan igazságosan lesz döntve felette az emberek véleménye meg voltaképpen olyan mint a varjúk károgása hallod ugyan de nem igazán tud érdekelni:D

2018. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!