Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tulajdonképpen milyen a...

Tulajdonképpen milyen a keresztény istenkép?

Figyelt kérdés

Ateista-teista vitákban sokszor látom, hogy a hívő kijelenti, az ateista istenképe rossz, ezért persze félre is érti az egészet. De azt még sosem láttam utánaírva, hogy akkor milyen a helyes istenkép?


Megkérnék mindenkit hogy mellőzzük az "olvasd el a Bibliát" szerű kommenteket, illetve nem is linkeket kérnék, hanem a ti saját gondolataitokat Istenről!


2018. jan. 25. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
istenkép lehet az ha nincs istenkép?mert hiába embert isten képére alkották szerintük(anno a hülye embernek h tudjon hinni vmit el kellett képzelnie)En személy szerint ha már mindenképp el kell képzelni akkor egy erőt képzelek el simán csak egy erőt,nem tudom lehet ezt érteni?
2018. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Van egy Isten aki megteremtette a vilagot az ido kezdeten, megteremtette a helyet es vele egyutt az anyagit. Ezt az első mondataban leirja a Biblia."kezdetben teremtette Isten az eget es a foldet."


Isten nem egy felhon csücsülo oregur hanem egy olyan szellemi leny aki a maga valosagaban jelen van a földön es mindenutt masutt. Nem latod ot mert szellem. De hatassal van az anyagra akarcsak az erzelmek a testre.


Istennek harom megnyilvanulai formaja van. Az atyaisten a teremtő a Fiuisten aki ember alakban jott a foldre es o az aki a vilagot megvaltotta es a szentlelek aki a vilagot fenntartja

2018. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na és mit jelent az, hogy Isten szellem?
2018. jan. 25. 15:15
 4/8 anonim ***** válasza:
eklektikus
2018. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom összeszedni a dolgot a Biblia szerint.


Istent hogyan ismerhetjük meg?

-A cselekedeteiből. A Bibliából.

-A teremtett világban Isten "lábnyomai" láthatóak.

-De a legjobb úgy ahogy Jézusban kijelentette magát!


Isten lénye:

-Isten lélek. Ennek két tanulsága van: 1) Nem egy szakállas bácsi a felhők között :-) 2) Téren és időn kívül van, akármennyire nehéz is elképzelni, de előbb volt mint a világ.

-A Bibliában gyakran olvashatunk antropomorfizmusokat. Ezek olyan kifejezések, ahol Istent "emberszabásúvá" teszik, hogy jobban értsük (pl. amikor Isten "szeméről" vagy Isten "kezéről" van szó.)

-Isten konkrét személy, nem pedig valami elvont / absztrakt erő. 2Mózes 3-ban megszólítja Mózest, be is mutatkozik.

-Isten egy, azaz egy Isten van.

-Isten Szentháromság. Atya amikor parancsol / gondoskodik, Fiú amikor Jézusként szó szerint velünk volt közösségben, és Szentlélek amikor belülről irányít. Ezt a kérdést szeretek túlbonyolítani, de tényleg ennyi az egész.


Isten tulajdonságai:

-Mint írtam korábban hogy a tetteiből ismerhető meg Isten, és utaltam 2Mózes 3-ra. Ott mi is történik? Isten látta Mózest, kiált utána, bemutatkozik neki, és személyre szabott terve van a zsidó néppel.

-Isten nem csak meggyőz hogy a bűnt világosságra kell hozni, hogy van rá bocsánat, de késszé is tesz arra, hogy megvalljam. Amikor Mózes is bizonytalan volt, neki is azt mondta: Én veled leszek.


Összefoglalásképpen:

-Tehát Isten aki vár téged, aki jelen van, akinek küldetése van számodra.

-Isten Atyaként elengedi a követelőzőt, szereti amikor távol van, és szeretettel várja haza. (Lásd tékozló fiú példázata)

-Jakab 2:19 szerint kevés hinni hogy Isten egy, de bízni is kell benne

-Mégegyszer hangsúlyozom, Isten olyan, amilyennek Jézusban megismerhettük (János 1:18)

2018. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ka.ka.o ***** válasza:
100%

Isten HATALMAS.

(Róma 1:20) "Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége"


A hatalmas erejét láthatjuk a műveiből, abból, hogy mennyi-mennyi csillag van, és köztük milyen hatalmas tér. Láthatjuk az erejét a galaxisokban, ezek halmazaiban és a szuperhalmazaiban - abban, hogy milyen hatalmas a világegyetem azon része is, amit megfigyelhetünk. Nem emlékszem pontos adatokra, de a fénynek (ami 300 000 km-t tesz meg egyetlen másodperc alatt) több évig tart megtenni ezeket a távolságokat. Nem tudom, pontosan mekkora a világegyetem megfigyelhető része, de azt igen, hogy több, mint 20 milliárd fényév. Hatalmas.


Isten GONDOSKODÓ.

(Zsoltárok 8: 3,4) "Amikor látom egeidet, ujjaidnak műveit, a holdat és a csillagokat, melyeket készítettél: micsoda a halandó, hogy gondolsz rá, és a földi ember, hogy gondját viseled?"


Oly sok mindent alkotott, ami hatalmas, de rólunk sem feledkezett meg. A földet úgy alkotta meg, hogy az nekünk jó legyen. Van táplálék, váltakoznak az évszakok, van gyönyörű természet, mi pedig látjuk, érezzük, halljuk ezeket, tudunk alkotni, szeretni. "Isten ezek után megnézett mindent, amit alkotott, és mindaz nagyon jó volt" (1Mózes 1:31).



(1János 4:8) "Isten SZERETET".


De másban is megmutatkozik a gondoskodása és a szeretete, például abban, hogy meghallgatja az imáinkat, és ha összhangban van az akaratával, válaszol rájuk, megadja, amit kérünk; a váltságban, a reményteljes jövő lehetőségében. Örök életet akar(!) adni nekünk (de ezért nekünk is tennünk kell). És őszintén segíteni akar nekünk, mint ahogy Jézus is tette (Kolosszé 1:15). Jézus, mikor egy leprás ment hozzá, elmondta, hogy meg akarja(!) gyógyítani, akar neki segíteni (Máté 8:2-4).


A JÓT NÉZI BENNÜNK.

Mikor Jézust egy katonatiszt (aki valószínűleg már gyilkolt, de ha nem is, biztosan részt vett a pogány imádatban) arra kérte, hogy gyógyítsa meg a szolgáját, ő megdícsérte őt a hitéért. Meglátta benne a jót (Máté 8:5-10).


És Isten azt szeretné, ha minden ember megmenekülne, és elnyerné az örök életet. (Ezékiel 18:23) "»Hát örömet találok-e a gonosznak halálában? – ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése. – Nemde inkább azt szeretném, hogy megtérjen és éljen?«". (Lásd még: 1Timóteusz 2:4; 2Péter 3:9). Szóval Isten nem olyan, aki alig várja, hogy elítelhessen valakit, aki gonosz, nem, hanem azt akarja, hogy megbánja tetteit, változzon, és éljen. És akkor 'még ha olyanok volnának is bűnei, mint a skarlát, fehérré lesznek, mint a hó; még ha vörösek volnának is, mint a karmazsinszínű anyag, olyanná lesznek, mint a gyapjú' (Ézsaiás 1:18). Teljesen megbocsájt.



IGAZSÁGOS.

De akármennyire szeretné is, hogy megmeneküljön még a gonosz is, ha nem tér meg, nem fog élni. (Galácia 6:7) "Ne vezessenek félre titeket: Istent nem lehet becsapni. Mert amit vet az ember, azt fogja aratni is".



Hogy is összegezzem...

Olyan, mint egy apa, aki szereti a gyermekeit, és szeretné, ha a gyermekei is szeretnék egymást, törődik velük, ha kell, megfegyelmezi őket, oktatja őket úgy, hogy az a javukra váljon. De nem csak tanítja őket, hogy hogy kellene élni, viselkedni, hanem ő maga tökéletes példát mutat, és teljesen szent. Igazságosan ítél közöttük, és ha kell, büntet. Ha valamire szükségük van, és azt kérik tőle, megadja nekik. Néha pedig még kérniük sem kell.


Én valahogy így írnám le, hogy milyen Ő.

2018. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Isten megjelenési formájáról semmit sem tudunk.Nincs kinyilatkoztatás,s így mindaz,amit róla írhatunk,biztos tévedés.


Jelleme,a szeretet,s minden,ami ezzel együtt jár.


Jézus bemutatta jellemét,s azt közvetlen tanítványai szemléletes módon lejegyezték.


Mindaz,amit Jézus előtt írtak Isten jelleméről,össze kell vetni az etalonnal,Jézussal.Ami nem egyezik,az a lejegyző hiányosságából adódott.

2018. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ozcar ***** válasza:
100%

Ha a helyes Istenképet meg akarod ismerni, akkor leginkább Jézus életét kellene lekövetni, cselekedeteit és elveit megérteni. Ezt manapság leginkább a bibliából lehet, de sok hasznos prédikáció is van az interneten, csak ki kell tudni szűrni a hazugságokat belőlük.

Kedves kérdező, tudom, hogy pont nem erre vagy kíváncsi, hanem az én konkrét véleményemre, de azt én is csak ezek végigrágásával tudtam megérteni.

Szerintem, ha valaki érez őszinte és feltétel nélküli szeretetet mások iránt, és még az ellenségeinek is meg tud bocsátani, sőt, Istentől megbocsátást kér az ellenségeire, akkor ez már közel áll a keresztény Istenképhez.

Isten nem azt várja el az embertől, hogy bemenj a templomba akár minden nap, vagy heti egyszer és ott imákat mormolj.

Azt sem várja el, hogy előtte hajlongj, vagy zarándokútra térj egy távoli szent helyre.

Istennek erre nincs szüksége, mert ettől ő nem lesz több, vagy kevesebb.

De ha te több akarsz lenni számára és nem kevesebb, akkor azt viszont elvárja, hogy olyan lelkületben élj, amit ő mutatott be Jézus által. Segíts embertársaidon önzetlenül, időseken, bajba jutottakon, boldogtalanokon, szegényeken. Ez az igazi Istenkövetés, és nem a hajlongás. Hajlongani mindenki tud, de őszinte emberséget bemutatni már nem sokan.

Ez az igazi Istenkép számomra.

2018. jan. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!