Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten mit csinál addig, amíg...

Isten mit csinál addig, amíg mi itt a földön töltjük az életünk hosszára kiszabott időt?

Figyelt kérdés
2018. jan. 28. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
létben tart, folyamatosan a jóra és a megtérésre motivál
2018. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Biztos dámázik magával és közben nagy ívben szarik a földi emberek szenvedéseire.
2018. jan. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Ha létezik, elég fura hogy ránk se bagózik.

Ha nem létezik, nos, az sokmindent megmagyaráz...

2018. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Fenntart mindent és mindenkit, mert Ő nemcsak megalkotott bennünket és az egész világot, de gondoskodik is rólunk.
2018. jan. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Megpróbálja megnevelni elsőszülött fiát Lucifert.
2018. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

@jelina72


Hát persze és ezért hal meg annyi ember a világon értelmetlenül.

2018. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Jézus ezt tanította:


Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.


Tudjuk, hogy a Föld forog a nap körül, és a víz körforgását is, de ezeket a folyamatokat fenn is kell tartani, pl. hogy ne csapódjon meteorit a Földbe, stb.


Jób könyve 39 rész:


1

Vadászol-é prédát a nőstény oroszlánnak, és az oroszlánkölykök éhségét kielégíted-é;

2

Mikor meglapulnak tanyáikon, és a bokrok közt lesben vesztegelnek?

3

Ki szerez a hollónak eledelt, mikor a fiai Istenhez kiáltoznak; kóvályognak, mert nincs mit enniök?

4

Tudod-é a kőszáli zergék ellésének idejét; megvigyáztad-é a szarvasok fajzását?

5

Megszámláltad-é a hónapokat, ameddig vemhesek; tudod-é az ellésök idejét?

6

Csak összegörnyednek, elszülik magzataikat, vajudásaiktól megszabadulnak.

7

Fiaik meggyarapodnak, a legelőn nagyranőnek, elszélednek és nem térnek vissza hozzájok.

8

Ki bocsátotta szabadon a vadszamarat, ki oldozta el e szamárnak kötelét,

9

Amelynek házául a pusztát rendelém, és lakóhelyéül a sósföldet?

10

Kineveti a városbeli sokadalmat, nem hallja a hajtsár kiáltozását.

11

A hegyeken szedeget, az ő legelőjén mindenféle zöld gazt felkeres.



22

Egy özvegyet vagy árvát se nyomorítsatok meg.

23

Ha nyomorgatod azt, és hozzám kiált, meghallgatom az ő kiáltását.

24

És felgerjed haragom...

25

Ha pénzt adsz kölcsön az én népemnek, a szegénynek aki veled van; ne légy hozzá olyan, mint a hitelező; ne vessetek reá uzsorát.

26

Ha zálogba veszed a te felebarátod felső ruháját: naplemente előtt visszaadd azt néki:

27

Mert egyetlen takarója, testének ruhája az: miben háljon? Bizony, ha én hozzám kiált, meghallgatom; mert én irgalmas vagyok.


Tehát Isten különleges módon gondoskodik az özvegyekről, árvákról, szegényekről.


Jézus ezt is tanította:

7

Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

8

Mert aki kér, mind kap; és aki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.

9

Avagy ki az az ember közületek, aki, ha az ő fia kenyeret kér tőle, követ ád néki?

10

És ha halat kér, vajjon kígyót ád-e néki?

11

Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok jókat azoknak, akik kérnek tőle?!


Zsid 11,6:

Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.


Aki hittel keresi Istent, aki kér Tőle, azokat megjutalmazza. Ezt a személyes tapasztalataimmal az életemben is meg tudom erősíteni.

2018. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

"létben tart, folyamatosan a jóra és a megtérésre motivál"


Szerintem ez idiótaság,

Megintcsak ott van az, hogy Isten mindent tud, azaz, azt is tudja ki fog a mennybe és ki a pokolba menni, ami ugye meghatározza azt hogy milyen személyiségünk lesz, azaz, Isten amikor "élet ad" már eleve úgy hozza az élővilágba a kisbabát, hogy eldönti hogy az mennybe vagy a pokolba fog kerülni, szóval olyan sincs hogy megtérésre motivál, hisz ő már előre tudta, előre úgy "programozta be" a döntéseinket és tetteinket.


- (Nagyon Szkeptikus vagyok Istennel kapcsolatban)

2018. jan. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6-s:

És él értelmetlenül.

2018. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

"azaz, azt is tudja ki fog a mennybe és ki a pokolba menni, ami ugye meghatározza azt hogy milyen személyiségünk lesz"

Nem. Azért, mert mindent tud nem jelenti azt, hogy mindenbe beleavatkozik. Ez belátható? Te a 'tudást' és a 'beavatkozást' szinonimaként használod, pedig az tévedés

2018. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!